Macbook Air vs. Pro

Sziasztok!
Ismét egy macbookos kérdést tennék fel. Macbook air Retina (az újabb) vs. Macbook Pro 13" Touch Bar 1,4 Ghz. Hosszabb távon melyik éri meg? Nagy a teljesítmény beli különbség? Ti melyiket ajánlanátok? Személyes tapasztalatokat is szívesen várok.
Köszi a válaszokat.

A különbség nem csak a teljesítményben észlelhető. Az Airben rosszabb minőségű kijelző+ hangszóró található.
Én egy 2018-as MBP 13-at használok, egy 2015 15-colos cto-ról váltottam és abszolút használható akár kisebb fotó-videó projektekre.

A 2019-es nagyjából olyan mint az enyém , picit jobb a billentyűzet meg a processzor.
Ha teheted 16gb rammal vedd.

attól függ, hogy mire kell, meg attól is, hogy hányas évjáratról van szó, ez alatt azt értem, hogy 2 magos 13 as macbook pro ról van-e szó, vagy már a 4 magosokról

Sajnos a 16Gb ram már nem férne bele a keretbe, de szerintem nem is használnám ki. Szerinted te meddig tudod használni a tiedet?
Köszi.

Mindennapi használt, képszerkesztés néha egy egy videó vágása, képszerkesztés és Office programok. A 4 magos 1,4Ghz es modell.

Videó vágásra mindenképp szűk lesz a 8 gb ram. Nem mondom hogy nem lehet kibírni, de pikk pakk be tud nyelni annyit. Ha ilyen célra kell, akkor sajnos zsebbe kell nyúlni, ugyanis 16gb ram, plusz egy nagy SSD alap.

Nem nagy videókra gondoltam, max. nagy ritkán egy 1080ps. Ha ki lehet bírni akkor már oké.:grinning:

Ki bírni ki lehet, csak ne akarj sokat effektezni :slight_smile:

Ha nem komoly/pro szerkesztésekre használnád, akkor elég rá az air is. Mármint ha nem hiányoznak neked belőle azok a plusszok amik a pro-ban benne vannak.

Elég tud lenni a 8 is ha nincs keret többre, de Airt semmiképp se vegyél…a kijelző gyakorlatilag a legfontosabb dolog a teljesítmény mellett és az jóval gyengébb mint a Proban.

Az új retinás air-ekben is ugyan olyan jó a kijelző nem?

Mind fényerőben , mind színhűségben elmarad a Pro verziótól. 500 vs 350 nit illetve kb 25 %-al több színt látsz a Pro kijelzőjén-

Jajaja, éértem…

Időtállóságban melyik a jobb? Mennyit saccoltok neki?

Ameddig használod. Ha 20 évig használod 20 évig, ha 1 évig 1 évig…
Valaki a mai napig gombos telefont használ, tökéletesen boldog vele, valaki meg évente cseréli.
Ha gari után az első napon tönkremegy, akkor tönkrement, ez van, így működik.
Van értelme ezen görcsölni?

Annyit tudok felhozni még az air mellé, hogy 100% újrahasznosított aluminiumból készül a háza, ha ez számít a lelkiismeretednek :slight_smile:

Fúú most hogy ezt tudom, így már tudom melyiket fogom venni… :joy:

Már számoltam vissza, hogy mikor hánysz megint a közepébe :))

Na, akkor te is tudtad, hogy semmi értelme annak amit írtál. :slight_smile:

Nem csak akárhova kommentelsz, akármilyen témában, az mind ilyesmi/ehhez hasonló hangvételű…