MacOS Mojave boot probléma

Üdv mindenki!

A segítségeteket szeretném kérni!
Egy kis háttértörténet a dologhoz :slight_smile:
Tehát a tegnapi napon, mint (szinte) minden nap fogtam magam és bementem dolgozni. Vittem magammal jó szokásomhoz híven a 2015-ben gyártott Macbook Pro-mat, ami 8gb rammal és 256 GB SSD-vel van szerelve. Kvázi a 8 órából 4-5-öt használtam, szokás szerint pörgött rajta az Illustrator és Indesign. Aztán hazamentem, és itt volt a baj :smiley:
Mikor itthon bekapcsoltam a kis gépet, az alma logóig eljutottunk, aztán a felvillanó töltő körnél elakadt… próbáltam várni, de nem egy óra várakozás után sem jutottunk egyről a kettöre…

Újratelepítést próbáltam, de nincs elég hely a gépemen :D…

Akinek van tippje kérem ne tartsa magában, mert a mai napon nem tudom a napi feladataimat ellátni :frowning:

formázás, újratelepítés

Mindenképp raeroszakolnam azt a reinstallt, hogy ne essen ki több idő. Másképp szervíz, de az időben tuti hosszadalmasabb lesz.

Sajnos nem úszod meg, hogy újra telepítsd. Érdemes egy SMC resetet és egy PRAM resetet csinálni, bár szerintem már ott tart a dolog, hogy nem fog segíteni rajta. Meg lehet próbálni még Safe Modeban booteolin.
Ha készült róla TimeMachine backup akkor szerencséd van, ha nem akkor Cmd+R lenyomásával indításnál ha nem ment el az SSD akkor még ki tudod nyerni az adatokat. Illetve ugyan itt Cmd+R menüben érdemes megpróbálni “megjavítani” az SSD-t, fogsz találni egy disk utility menüpontot.
Egyébként Macet nem igazán szokás ki/be kapcsolni.