Magyar billentyűgomb/billentyűsapka/keycap mechanikus billentyűzethez

Sziasztok!
Vettem amazon.de-ről egy mechanikus billentyűzetet. Feltehetőleg kínai a gyártó és valamilyen fake CherryMX switchet használnak, erre keresnék én valamiféle magyar keycap(nem tudom, hogy mi magyarul a hivatalos neve) szettet. Nem jelent túl nagy problémát ha nincs, mert tudok vakon gépelni és ugyebár a német billentyűkiosztás az ISO szabványú, úgyhogy megvan minden olyan gomb mint a magyaron, csak azért a miheztartás végett lehet lecserélném rajta a gombokat.
Kerestem már mindenhol, de egyszerűen nem találtam sehol normális szettet amin magyar kiosztás lenne. Ja meg ugye mivel akciós volt a billentyűzet, így 21€-ba került az egész, így nyilván nem költenék rá most súlyos tízezreket.
Tehát szummázva: Tudok-e valahol venni magyar keycap set-et emberi áron?
Köszi a segítséget!

A szóbanforgó billentyűzet:

2 kedvelés

Ez engem is érdekelne, csak Corsair K55 RGB -hez :smiley:

Valami ilyesmit néznék RGB (vagy pirosan világító) billentyűzethez. Az enyémen ilyen van, és brutál jól néz ki (UK kiosztás):

De ők MAGYAR keycap-eket keresnek… Kétlem, hogy a HyperX-ből lenne :stuck_out_tongue:

Szerintem még mindíg túl kicsi a Magyarországi piac, hogy bármiféle tömeggyártást megérjen egy hasonló termék…

3 kedvelés

Minek magyar keycap? A gombok ott vannak, ahol a Hun keyb on, csak nem látod…

1 kedvelés

Kicsit putrisabb megoldás, de a matricázás átmenetileg segíthet, amég találsz magyar billentyűket.

Vagy veszel egy mocsokolcsó billetyűzetet és arról átpakolod.

Meglehet próbálni egy CM magyarító készletet, de lehet teljesen elüt formára és betűtípusra is. ABS, háttérvilágításhoz is:

“Olcsón” komplett szettben csak PBT-t tudok ajánlani, innen már rendeltek páran másik fórumról:

1 kedvelés

Tudom, ezt írtam is, hogy nem egy nagy érvágás ha nincs, csak hátha van. :smiley:

1 kedvelés

Szia dzsudasz,

Itt olyat csinálsz magadnak amilyet csak akarsz.
http://www.maxkeyboard.com/iso-layout-custom-color-cherry-mx-keycap-set-top-print-blank.html

:wink:

2 kedvelés

Remélem látod hogy tíz hónapja nem aktív ez a topik. @lengyelb zárható

1 kedvelés

az nem baj, nekem most ugyan ez a gondom.

1 kedvelés

Jó kis aliexpressről lehet rendelni: