Magyar Fejlesztésű Játékok

A cím magáért beszél, ide jöhet minden jövőbeni vagy múlt kori magyar fejlesztésű játékról leírás, vélemény, link, bármi amit úgy gondoltok érdemes megosztani.

Kezdem a sort két készülő, nemsokára megjelenő projektel, mely mind2 mögött csak egy apró pár fős indie team áll.

https://store.steampowered.com/app/790360/WarriOrb/

https://store.steampowered.com/app/909660/

Imperium Galactica-k, Hegemony, Swine jutnak így hirtelen eszembe.

2 Likes

Operencia: The Stolen Sun

Zen Studios által fejlesztett, magyar legendákból táplálkozó, belső nézetes dungeon crawler szerepjáték.
Ahogy elnézem egyelőre sajnos EPIC exkluzív :frowning:.

1 Like

Az Operencia volt amit bojkottáltak Pistiék a magyar felirat hiánya miatt?
Mondjuk valamilyen szinten jogos. Azért egy magyar fejlesztő ha más nem feliratot fordítson hozzá, ha esetleg angolul is írták meg. Főleg hogy az Operenciában azért nem millió sornyi szövegről van szó. Ettől függetlenül, bár még játszani nem játszottam vele, én bírom az ilyen stílusú játékokat.

1 Like

Nessaj végigjátszotta.

Szerintem egyébként nem kell hogy magyar fejlesztő mindenképp csináljon magyar feliratot/szinkront. Ez mind plusz befektetés, és a játékipar globális, ha itthon van mondjuk 100 potenciális vevőd, minek tölts vele időt.

Persze nem baj ha van, de azért “bojkottálni” valamit mert nincs magyar felirat, szerintem baromság.

1 Like

Amit linkeltem a kezdő postban 2. játékot, ott rengeteg a szöveg. Ott mondjuk megértem ha nem fordítják át magyarra, de az Operencia esetében szánhattak volna rá egy pici időt, de értem amit mondasz.

Mit fed itt a bojkottáltak egész pontosan? Nem emlékszem ilyen eseményre :smiley:.

Armies of Exigo

Egy nagyon igényes Fantasy RTS 2004-ből. Age of Empires és a Warcraft kombinációja volt a játék. Felszínen és felszín alatt is lehetett harcolni. Ha pl. volt egy csata egy nagyobb egységgel mögéjük is lehetett kerülni a barlangok segítségével. Változatos fajok és egységek voltak a játékban. És a grafikája emlékszem nagyon durván szép volt akkoriban.
Kapott egy Blizzard szintű előzetest is egy remek kis játék volt.

3 Likes

Szia.terep 2. Screamer 4x4 jut hirtelen eszembe.

3 Likes

Az Armies of Exigo nagy game volt annak idején. Kicsit warcraft/starcraft copy de mindenképpen jó játék.

2 Likes

Cross racing championship 2005 - Invictus fejlesztés

Ha jól emlékszem az autók fizikája egészen jó volt a maga korában, de számomra nem nyújtott valami egetverő játékélményt, már amire emlékszem belőle.

1 Like

FFFFÚÚÚÚÚÚÚÚ Mai napig nagy kedvenc. És volt belőle gyárilag magyar feliratos is :smiley:
És van benne sakk. Olyan, mint Harry Potteréknél a varázslósakk. Manapság ez mondjuk nem vág földhöz senkit, de na. Rég volt :disappointed_relieved:

2 Likes

A Vagrus - The Riven Realms nagyon jó, én támogattam őket anno Fig-en, így volt alkalmam kipróbálni az early accesst. A lore és a hangulat zseniális szerintem. A harcrendszeren van még mit csiszolni, de a következő nagy patch épp erről fog szólni.

És hogy a listához is hozzátegyek: King Arthur: The Role-Playing Wargame I és II

2 Likes

Hát én erről most hallok először.
Elképesztő az előzetes, rendesen meghozta a kedvem a játékhoz, közel sem túloztál amikor Blizzard szintű előzetesként írtad le :smiley:

2 Likes