Magyar játék fejlesztő cégek, Magyar játékipar alakulása

@fecoofficial A játékfejlesztés rengeteg időt és energiát vesz igénybe, melyhez brutál jó koordináció is szükséges, ha azt csoportban történik. Kell egy tervező, csapat vezető, koordinátor, aki tudja mi a konkrét cél, és egybe fogja a projektet, és nem utolsó sorban az embereket. Nem mellesleg egy olyan projekthez, amit leírtál, megfelelő tapasztalattal rendelkező érett, csapat orientált emberekre, többnyire felnőtt emberekre van szükség, akik ez idő alatt lényegében fizetést sem kapnának. Más dolog, amikor valaki egyedül a szabadidejében összedob valami egyszerű kis oldalnézetes platform játékot, és más hogy ha a fejlesztést csapatban kell véghezvinni, mert a projekt mérete megkívánja. Amiről Te beszéltél, ahhoz pedig már csapat kell, és hidd el, az egész folyamat milliószor bonyolultabb mint ahogy a leírásod alapján elképzeltnek látszik.

Némileg poén, de korábban hasonlóan lelkes (amivel amúgy semmi baj) emberkék játékfejlesztésbe akartak kezdeni itt a fórumon, az a videó után, ahol Pistiék egyéni fejlesztésű játékot mutattak be. Természetesen ahány ember rákapott az ötletre, annyi elképzelés volt, és hát voltak akik úgy is gondolták, hogy “egyszerű” lesz, és összeszedik rá a csapatot. Azóta nem lehetett hallani a dologról semmit, több mint valószínű hogy a lelkesedés 1-2 hét után alább hagyott, és nem lett az egészből semmi sem, mert a hirtelen jövő lelkesedés után Ők sem gondoltak bele, hogy a játékfejlesztés nem egy játék, hanem egy nagyon komoly elhivatott munka, ahol minimum dolog az a kitartás, ami által tűzön vízen keresztül viszed az elképzelt ötletedet, hogy megvalósítsd.

Sziasztok!

Ha a magyar játékfejlesztés hőskora (80-as, 90-es évek) érdekel benneteket, akkor javaslom nézzétek meg az erről készült Vakondok 4 - Végigjátszás című dokumentumfilmet a vakondok4.hu oldalon.
Illetve jelenleg egy Indiegogo kampány is fut egy gyűjtői kiadás létrehozására, ami 40 órányi interjút fog tartalmazni a filmben is megszólaló magyar játékfejlesztőkkel. Erről pedig itt találtok bővebb információt: http://igg.me/at/vakondok4

Természetesen nagyon kalssz lenne egy ilyen játékfejlesztési terv, amihez nekem lenne is 1-2 olyan játékmenetbeli ötletem, amivel alaposan fel lehetne csigázni az érdeklődést a késztermék iránt. Majd ha úgy alakul, hogy lesz 1 megfelelő csapat a projectre, akkor szívesen átadom ötleteim.
De egyelőre a pesszimizmussal értek egyet ilyen témában. Sajnos ez egy kicsit nagyon nehéz tervezet.

hát ötlete az mindenkinek van :slight_smile: csak a megvalósításhoz nem szánják el magukat.

Nekem sajnos a szaktudás hiányzik a megvalósításhoz, ezért mondtam hogy ha megvan a csapat, akkor tudok 1-2 dologgal szolgálni ötletbörze terén.

Teljesen más okból tévedtem a fórumra, de örömmel látom, hogy van egy ilyen téma :slight_smile:

Akik adtak ki játékot az elmúlt 2-3 évben és magyarok:

Neocore Games
Alapítva: 2009 Utolsó Játék: 2018

Dark Blue Games
Alapítva:2013 Utolsó játék: 2018

Zen Studios
Alapítva: 2007 Utolsó játék: 2018

Invictus Games
Alapítva:1997 Utolsó játék: 2018

Nemesys Games
Alapítva:2009 Utolsó játék: 2017

Kite Games
Alapítva: 2017 Utolsó játék: 2017

Gameloft Budapest
Alapítva: 2015 Utolsó játék: 2017

MadStormGames

Koodilab

purpleElephant
Alapítva: 2016 Utolsó játék: 2017

Pocket Games
Alapítva: 2016 Utolsó játék: 2016

Sunward Games
Alapítva: 2015 Utolsó játék: 2016

CyberphobX
Alapítva: 2008 Utolsó játék: 2016

Frameline Network
Alapítva: 2015 Utolsó játék: 2016

Private Moon Studios
Alapítva: 2006 Utolsó játék: 2015

Aki meg kíváncsi arra, hogy milyen játékok készültek 1983-tól egészen máig magyarországon, a (majdnem) teljes listát leírásokkal itt meglesheti, mert összegyűjötttem amikor ilyenem volt :smiley: