Magyar Posta a legrosszabb?

Rendeltem az angol amazonról.
A csomagot tegnap elméletileg megpróbálták kiszállítani, egy biztos bedobták az értesítőt.
A csomag az értesítőn levélküldeményként van feltüntetve. de ezen nem akadtam fenn.
Ma bemegyek a postára és azt mondják, h a csomag nincs meg. zseniálisak.
A magyar posta még mindig a legrosszabb dolog amit a csomagoddal tehetsz.
Még az is jobb ha felbujtód, akkor legalább biztosan tudod mi van a csomagoddal, de így, most ezt el/lopták/hagyták/tüntették/csalták, összetörték, nem tudni, ami a full bizonytalanság, borzasztó.
Ami a végsőkig felidegelt, h azt mondta a magyar posta, h ok nincs meg a csomagom, amit már kifizettem
DE HA MEG IS TALÁLJÁK, AKKOR MOST MÁR VISSZAKÜLDIK A FELADÓNAK, ne hogy már megkapjam végül!

Én akkor akadtam ki rájuk, amikor alliról rendelt csomagomat “hozták”. Pont rajtakaptam a postást, hogy dobja be az értesítőt…
Mondom jónapokat, esetleg egy kapucsengőt ha elengedne, de mindegy itt vagyok…
Azt mondja: -Ja a csomag nincs nálam, nem cipelem…
Mondom jó, nyelek egyet… -Akkor leszaladok érte a postára…
Hát azt nem tud, mert a papír nálam van, amivel át lehet venni, de én csak egy két-három óra múlva érek vissza a postára…
Szóval buktam az aznapi csomagot, mert kellett mennem dolgozni…
Hozzáteszem, egy 2x5x0,3 cm es konzolt rendeltem puska bipodhoz, 5 gramm volt az egész.

Ilyen nekem is volt. :joy:
Aliról rendeltem én is, “multi” csomagot. Volt benne egy laptop(nagyszülőknek), egy egér egy billentyűzet(szintén nagyszülőknek :smile: ), illetve apróságok, meg autós dolgok.
Megyek haza, postás ott áll az ajtóban, éppen csönget valakihez. Megvárom, míg végez, átadja a csomagot, aztán kérdezem tőle, hogy az én csomagommal mi lesz?
Azt mondta, hogy ő próbált elérni, hívott(nem), és csengetett is. Ő nem tudja odaadni a csomagot, mert már bedobta az értesítő papírt. Bevágja a kocsijába a csomagot(!), és továbbmegy. Én meg állok mint f*sz a lakodalomban, gondolkodom, hogy most mi lesz. Még aznap bementem a postára, a nő ott is fél-egy óráig kereste a csomagot. :frowning:

Itt Angliában volt, hogy kaptam SMS-t a mu kában,hogy nem találtam senkit otthin aki átvegye a csomagot ezért bem tudták kézbesíteni (kicsit nagy volt a levélbedobónak :slight_smile: )

Mikor megyek hazafele nyitnám az ajtót rohan a postásunk, jogy van egy csomagom, volt már vele itt korábban akkor nem volt senki itthon…de mivel úgyis itt megy visszafele a postára gondolta megpróbálja mégegyszer :stuck_out_tongue:

DPD meg ha szállít küldenek aznap egy SMS-t az aktuális kiszállító elérhetőségével és fel lehet hívni,hogy konkrét időpontot egyeztessek…az nagyon bejön mert máskülönben pont megtalálják azt a fél óra holtpontot mikor már és még senki nincs otthon a háztartásból…

Tavaly is volt egy olyan cikkk, hogy a magyar posta 110%-ot teljesít az évben. Hát fel kell venni embereket a postára és nem lenne ilyen probléma. Meg lehet kicsit modernizálni kéne a rendszert.
Nálunk olyan probléma van mindig 10-11 körül jön a postás mikor mindenki dolgozik és akkor még munka után menjél el a postára és vedd át a levelet…

Nekem is hasonló. Rendeltem valamit, de napokig nem jött semmi. Erre bementem a postára és közölték, hogy már át van véve. Gyakorlatilag az asztalra csapva mondtam, hogy addig sehová sem megyek el, amíg nem nézik meg tüzetesebben. De nem lett meg. Elúszott.

Ha valamit a csodás Magyar Királyi hoz / szállít, vagy annak MPL szekciója, akkor ha lehet kérjétek csomagautómatába vagy rögtön posta pontra…

Ha otthon vagy egésznap, az sem számít. Az esetek 90%-ban a küldeményt ki sem adják kézbesítésre, a gyalogos kézbesítő bedobja neked az előre megírt értesítőt, mondván a paraszt úgyis elmegy a csomagjáért, mert kell neki. Ezt velem kétszer játszották el, azóta ha külföldről rendelek valamit akkor a céges telephelyre kérem, mert oda muszáj bejönnie az MPL-nek…

Ennél már csak az a jobb, mikor valahogy belekerülsz a maradék 10%-ba és a futárhoz kerül a csomagod, de időhiány miatt akkor is csak értesítőt kapsz, de ha megtalálod munka időben a papírt, akkor aznap már nem tudsz érte menni, hanem majd csak másnap 12 után, mert utazik a szépzöld VW Transporterben oda és vissza a szortírozó között.

@lengyelb Amazon csomagot vagy egyéb külföldi küldeményt, nem kéne hogy visszafordításák egyből (feltéve ha nem létező cím), ha kaptál róla értesítőt, lehet hogy még nem kapta meg a hivatal lásd kettes paragrafus.

Az MPL teljesen korrekt, de szerintem az valahogy különbözik is a postától.

Én eddig mindig postapontra kértem a csomagjaimat utánvétes fizetéssel, lehet paranoid vagyok, de a fentebb leírtakat tekintve kétlem :smiley: Meg tudom, hogy úgyse vagyok otthon mikor jönne a postás vagy a futár…aminek nem látom logikai értelmét hogy miért akkor szállítanak mikor az emberek 90%-a dolgozik vagy suliban van…
Eddig még így nem volt semmi gondom, se billentyűzettel, se videokártyával, se monitorral. Igaz a 24x6x10 cm-es videokártyás dobozt egy 40x40x40es kartonban volt tartósított zacskós levegővel párnázva felülről, így az alján csúszkált benne…:smiley: de az legalább nem a posta hibája, mert az Alza csomagolta.

Kedvencem a Magyar Postánál, hogy mikor hoz egy aláírandó levelet, és te 3mp-en belül nem tudsz kimenni az ajtóig, akkor már megy is el.
Ezenkívül az értesítő cetlijüket el sem lehet olvasni, mert egyszerűen nem feltétel az olvasható kézírás a cégnél…
Ha lehet akkor nem választom a Magyar Postát és nem is ajánlom senkinek.