Mainstream gamer gép

Tisztelt fórumorzók !
Nagy tisztelettel szólnék megint hozzátok és tennék fel kérdést. Munkatársamnak / haveromnak szeretnék összerakni egy gamer gépet . FullHD ban játszana single gameket és mmo mint wow 60fps be és competitiveket 144fps be ( cs-go , pubg , r6 , starcraft 2 , Apex ) .
Kitaláltunk egy buildet de szeretném a hozzáértő tanácsotokat kérni elég e ez a gép a fent említett játékokhoz. Szóval a build

CPU: Amd ryzen 5 2600 ( gyári hűtő elég ? No tuning )
ALAPLAP: Gigabyte b450 aorus pro ( ez 108 euro amazonon és a tomahawk meg 140-150 … a sima nem a max )
RAM: HyperX HX432C16PB3K2/16 2x8GB 3200MHz, CL16, DIMM XMP
Táp : Seasonic FOCUS Plus 650 Watt Platinum ( gold ugyan ennyibe kerül itt amazonon )
Ház : phanteks eclipse p400 ( nem egy fractal mesh de azért jó ? :confused: ) ez tetszik nagyon
VGA: GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS 6G OC
SSD :WD Green SSD 240 GB, interne M.2 2280
HDD:TOSHIBA P300 Interne Festplatte 1 TB

Naggyából a build ajánlóból próbáltuk összehozni de a kérdés , hogy a fent említett játékokhoz elég e a teljesítménye :slight_smile:
A Keret max 900- 1000€
A CPU hűtőnek vegyünk egy 212 black editiont vagy a gyári is megteszi ?

Köszönöm a választ előre is és minden tiszteletem!

Teljesen jó build, talán SSD-ből néznék minőségibbet, de az sem vészes ha marad.

Nem kell külön hűtő, elég a gyári.

2 Likes

Köszönöm a gyors választ :slight_smile:
Samsung 860 evo vagy 970 evo esetleg jobb választás lenne ?
Jaj meg amit kérdezni akartam gondolom a 2600x annyival nem többet amennyivel többe kerül ?

Ha nVME kell akkor a 970 az NAGYON jó. Ha a sima SATA SSD is megteszi akkor a 860-as széria teljesen jó.

Én még egyetlen egy dolgot ajánlanék…Toshiba HDD helyett egy WD.

2 Likes

Ha olcsóbb SSD kell akkor egy MX500 is elég lesz. A WD Green szériában tudtommal nincs DRAM gyorsítótár, úgyhogy egy gamer gépbe szerintem nem venném

1 Like

A Phanteks P400 helyett ajánlanám , hogy várjatok meg a P400A típust vagy instantget a P600s.
M.2 240Gb-ban szerintem felesleges , inkább feljebb.

1 Like

Köszönöm szépen a válaszokat :slight_smile: nvme az nem hiszem , hogy kell de akkor az mx500 vagy samsung marad :slight_smile: esetleg a házról van valami vélemény ? A build ajánlóban CM MB500 van ami biztos jó csak nem tetszik.

Teljesen jó ház ehhez a buildhez.

2 Likes

Köszönöm mégegyszer szép estét mindenkinek :slight_smile: @lengyelb zárható köszi :slight_smile:

1 Like