Mappa távoli elérése

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom azt megoldani, hogy a számítógépem egyes mappáit távolról is elérhessem?
például ha utazom, vagy munkahelyen vagyok telefonról is elérjem azt mappát?
FIX IP címem van
Válaszokat előre is köszönöm!

TeamViewer

Én Dropbox-ot használok ilyesmi célra.

Google Drive-ot ajánlom.

Van mindenféle szerver / szoftver, amit el tudsz otthon indítani a gépen, például FTP szerver. Nem tudok ajánlani konkrétan egyet sem, mert nem használok ilyeneket, de ennek alapfeltétele, hogy 0-24 be legyen kapcsolva a gép. Jobban jársz Google Drive és társaival szerintem is, igaz ezek nagyobb fájlok tárolására nem alkalmasak.

1mb/s a feltoltesi sebessegem
Kisebb fajlokat onedrive-on tarolok
Olyan megoldás kellene mint egy nas szerver persze nas vasarlasa nelkul
Vagy eppen ezert van kitalalva a nas mert csak az a megoldás?
Olyat szeretnek hogy peldaul a letoltesek mappamat /200-300/ gb barhonnan letudjam tolteni
Vagy ez mar alapbol szinte kivitelezhetetlen a 1megaBÁJTOS feltöltési sebességemmel?

Az 1mb/s lesz a korlátozó tényező. Ha NAS-od lenne vagy FTP-n keresztül érnéd el a géped akkor távolról is azzal a sebességgel tudnál letölteni amivel otthon fel, azaz 1Mb/s. Ettől jobban jársz, ha bármilyen felhő tárhelyet használsz mint pl Google Drive, OneDrive vagy Dropbox … még biztos lehetne sorolni. Mert ebben az esetben lehet rohadt lassan töltenéd fel, de letöltésed gyorsabb lenne (nyilván függ az aktuális tartózkodási helyeden elérhető internet sebességtől). Felhőnél az a probléma, hogy 200-300 Gb tárhelynek ára van. Én nem tudok ilyen méretű ingyenes felhő szolgáltatásról.

200GB tárhelynek nem annyira eget rengető az ára. Google Drive-on a 200GB-os előfizetésnek 1090,- az ára.
Mindezek ellenére én a Mega szolgáltatását használom ez 50GB-ot ad ingyen és ha szükséges lehet bővíteni csak nem feltétlen éri meg mert ennél a szolgáltatónál kb. 1650,- a 200GB-os szolgáltatás.
Én viszont azt még hozzátenném, hogy én (ezt fontosnak tartom kihangsúlyozni hogy ÉN mivel én nem feltétlen bízom ezekben a felhő tárhelyekben) csak akkor gondolkodnék felhőtárhelyben ha a tárolandó adat nem annyira fontosak hogy ha netán megsérülnek vagy ellopnák őket akkor nem lesz nagy az ez által okozott “kár”.

És mit szólnál egy külső adattároló eszközhöz, amin viszed magaddal azt a 300gb-ot?
Nem egyszerűbb? :smiley: Nem kell túlbonyolítani a dolgokat…

Viszont ha nas-t szeretnél akkor én nugodt szívvel tudom ajánlani az amahi-t. Itt viszont fontos leszögezni, hogy ha ezt szeretnéd használni egy linux-on alapuló fedora rendszert kell telepítened a számítódépedre és csak úgy tudod futtatni az amahi programját/szerverét. Tehát nagyon fontos, hogy Windows-on nem működik
De az internet sebesség ehez is szükséges

Viszont internetes (feltöltési sebesség hiányában) lassan fogod megoldani a fájl másolásokat
A legjobb megoldás ezen esetre szerintem is @Anttarax felvetése miszerint

a legalkalmasabb. Bár ez megint attól függ, hogy hol szeretnéd lemásolni a gépről a dolgokat. Értem ez alatt azt, hogy zavarna e ha egy kis vinyót hordoznál magaddal.

Szerintem maradok a legegyszerűbb megoldásnál
Veszek egy külső merevlemezt
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsot ma is tanultam valamit

Ajánlom, a HDD sérülékeny, lassú, csak a baj van vele.
https://www.aqua.hu/500gb-samsung-portable-t5-ssd-kulso-meghajto-mu-pa500beu-547712.html

Vesz eBay-en egy Office fiókot 2-3 dollárért, amihez lifetime Office 2016 és 365 (5 pc, 5 tab, 5 teló) és 5 TB OneDrive tárhely jár. Szerintem nem eget rengető.