Maradék alkatrészekből gép

Sziasztok.
Nem rég újítottam gépet a segítségetekkel. Régi gépemből van, amit megtartottam az új konfigba is.
Előző posztom: Gaming PC 600 ezer körül
Amiket viszont nem raktam bele, abból szeretnék az öcsémnek egy új gépet, mert a régi laptopján már alig futnak a játékok.

Megmaradt alkatrészek (4 évig használt):
AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX Wraith Spire hűtővel
GIGABYTE GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 PCIE
ZALMAN Z3 Plus fehér
CHIEFTEC GPS-600A8 600W

A cél minél olcsóbban megoldani (ha lehet 100k alatt), és 60FPS elérése alacsony grafikai beállításokkal, már annak is nagyon örülne. Játékok, amikkel legtöbbet játszik: Overwatch 2, Minecraft, Fortnite.
Van olyan, amit érdemes megtartani ezekből egy új konfigba? Milyen új alkatrészeket ajánlotok?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Szia!

Hardveraprón nézz egy B450 alaplapot, 2x8GB RAM-ot (kitet!!!), és annyi. (SSD-t nem veszünk használtat) A tápegységet dobd ki.
Utána még a procit és videokártyát cserélheted komolyabbra.

Ha újat akarsz, akkor legolcsóbb megoldás (a fentieket észben tartva):

Vásárlás: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS Alaplap - Árukereső.hu
~52e Aqua-ban

~45e

~25e

~22e

Ez így ~89e. Még kell egy táp:

Plusz ~30e

Ezzel csak annyi baj van hogy hivatalosan nem támogatja a Ryzen 3000 Szériánál régebbi procikat a B550 -es lap . Van fent videó hogy elfut rajta a Ryzen 2600 (de az is csak a Tuf B550 en ) de az is lutri , de az Ryzen 1600 … hát az mégnagyobb.

Igazad van.

Linkeltem is, csak kitöröltem ezt utólag:

~45e

Ebbe belemegy az 1600-os. (100%, mivel mivel egy 1200-assal frissítettem BIOS-t egy ilyenen, hogy megegye a 3600-ast :smiley: )