Márkák közötti különbség

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék tapasztaltabb társaim felé, hogy van-e valami tömeges tapasztalat egyes gyártók között. Gondolok itt főként alaplap és videókártya téren. Van-e olyan márka, amit mondjuk nem érdemes vásárolni alaplapból, videókártyából, illetve van-e az ismertebb gyártók között olyan, amit inkább hátra sorolnak az emberek? Van ilyesmi, vagy ez hülyeség és már mindegyik hozza az alap minőséget?

Kicsit lehet furán fogalmaztam meg, de hátha értitek mire szeretnék kilyukadni. Gépvásárlás előtt vagyok igazából, tetszenek a build ajánlós konfigok, de egy kicsit el szeretnék térni tőle, és egyelőre csak szeretném felmérni, hogy mik a lehetőségek, vagy milyen márka felé lehet nézelődni.

Köszi!

Majdnem tökmind1
Asus drágább mint a többi, alaplapból nem ajánlom, gpu t vehetsz, ha megér neked +több 10 ezret.
Kiemelném a Gigabyte lapokat és kártyákat, nagyon jók
Ha leírod mit tervezel venni, segítünk

1 Like

Nagyon nehéz különbséget találni videokártya téren. A döntő különbségek általában:

• A ventik hangereje, hatékonysága, darabszáma (erűsebb kártya több ventit igényel);
  • Gyárilag beállitott órajelek (egyes modellek magasabb órajellel jönnek);
  • Jobb VRM (bár ez videokártyáknál szinte teljesen elhanyagolható, ha a hűtés elég, és a kártya BIOS-a engedi, fel lehet húzni két különböző kártyát azonos szinte)
  • Mucho RGB
  • Szoftver

Alaplapoknál kicsit más a helyzet. Azonos chipseten belül figyelni kell:

• A VRM minőségére, és a hűtésére;
  • Megfelelő hátsó csatlakozásra (ha neked pl külön kell 10 gigabites ethernet beépitve, akkor olyan alaplapot kell keresni);
  • Megfelelő belső csatlakozásra (M.2 csatlakozók, és azok fajtája, PCIe csatlakozók száma, memória slotok száma stb;
  • Stilusra, hogy azért neked is tetszen.

AM4 alaplapokból ASUS-t nem szoktunk ajánlani a gyenge VRM miatt, és minden más téren (LGA1151, bármilyen videokártya) meg azért nem, mert a márkáért sokat kell fizetned. Gigabyte, MSI, Zotac, ASRock, és egyéb, kevésbé ismert kinai márkák általában jól áraznak. Az MSI és Gigabyte alaplapokon nagyon jó szokott lenni a VRM általában, van egy-két modell ahol a hűtés gyengébb a Gigabyte terén, és az ASRock is jó VRM-mel szereli a lapokat (legalábbis X470-es chipsetnél biztosan), valamint nekik van 10 gigabites csatlakozással szerelt lapjuk. Kb ilyesmi alap dolgokra kell figyelni, és akkor nehéz mellé lőni.

1 Like

Hát ott járok, hogy két opció van, az egyik az, hogy 0 OC 0 RGB, a másik, hogy minimális OC, valamennyi RGB-vel. Próbálgatom számolni, hogy mennyit kellene rákölteni pluszba.

Az 1. opció:
Alaplap: valami jó minőségű H370-es chipset kb 35-40 ezer forintig <— ezt keresem még
Proci: i5-8400
RAM: 2x8 GB Hyperx Fury 2666 Mhz
Táp: build ajánlós seasonic
VGA: Gigabyte gtx 1660TI OC

1. opció:

Alaplap: Valami Z370-es lap, vagy Z390 ha van jó ár érték arányban, valamennyi RGB-vel
Proci: i5-8400
RAM: 2x8GB hyperx Predator 3200 Mhz
Táp: build ajánlós seasonic
VGA: Gigabyte gtx 1660TI OC

A ház mindkét esetben Fractal design meshify C TG lenne. A 2. opcióba vennék hozzá valami RGB-s ventiket.
Illetve gondoltam még olyanra, hogy prociból vennék egy i5-9400F-et és az árkülönbözetből valami normálisabb hűtőt a procira.

A kérdésem tehát az alaplap felé irányul elsősorban, hogy ajánlanátok-e valamit, gigabyte-ot preferálom szívesen, MSI-ről én pl rosszakat hallottam.
Esetleg valami ötletet módosításra, árcsökkentésre is elfogadnék.

Köszi a segítséget

Megéri egyáltalán csak a RAM miatt Z-s lapot venni?

Én mindenképpen egy Ryzen konfigot vennék.

Csak a RAM miatt nem, de H370 és Z370 között árban a különbség kb. 2 jobb üveg sör ára.

2 Likes

marcimine: Tudom, hogy árban jobb a Ryzen, de valahogy az intelnél maradnék inkább.

sutyomatic: És a belépő Z370 van olyan jó, mint egy jobb H370? Mert akkor szívesen kiadom rá azt a pluszt, csak alapvetően a proci nem lesz húzva. Mit lehetne esetleg lejjebb? Valami B360-as lapot?

H370-es lapot nem éri meg venni igazán, mert nagyon közel van árban a Z370-hez, de rosszabb fícsörökkel, így vagy B360, vagy Z370/90

1 Like

Ha nincs hatalmas fétis az RGB-re, akkor egy sima szalaggal meg lehet oldani.
Én ilyet vettem: DeepCool RGB 350 LED szalag

Könnyű bekötni, olcsó és világít ahogy szeretnéd.

Amúgy +1 javaslat az AMD-re. A különbséget pedig beforgatnám egy 2060-ba.

1 Like

Z370-et vegyél inkább. Ha B360 és H370 a kérdés, akkor a H370 jobban megérheti, ha egy árban vannak. De így mindenképp Z370, vagy 90.

Azonos felszereltség mellett írtam a kb. 2-3e Ft különbséget, ha egyáltalán van.

Egy fullos H370-es lap 40-43e Ft, középsávos Z390 meg mondjuk 44-47e Ft, belépő meg olyan 40e Ft környéke. Felszereltség meg hasonló.

Z370-et nem tudom találsz-e még egyáltalán értelmes árakon, mert azt már effektíve leváltotta a Z390 és csak az lesz polcokon.