Másnak is elromlott a HDR az új Windows Defender update-től?

Ma (2022.06.22) felkerült egy Windows Defender update a gépre és a main monitoromon folyamatosan felmegy a fényerő, de nem hardveresen, a windows csapja fel szoftveresen. TV is van a gépre csatolva, ha azon kikapcsolom a HDR-t akkor a main monitoromon is megjavul a kép. Nem értem mi köze a Defendernek a HDR-hez, de valami fekete mágia lehet. Persze ez csak egy feltételezés, mert tegnap még jó volt minden, és ez az egyetlen változás ami történt a géppel. Még nem töröltem le az update-et, ha esetleg másnak is van ilyen gondja akkor törlöm.

Szerk.: Közben kiderült, hogy nem is törölhető… Nagyon király.

Nálunk is a monitorral szórakozott, de nem ilyen durván. Nem kapcsolt ki a monitor automatikusan, hanem csak fekete képre váltott helyette. :exploding_head:

A gépházban a frissítési központban újra rá kellett menni, hogy frissítsen. Újraindításkor végig is ment. Azóta jó.

Frissítettem, letöltött még egyet, újra is indítottam, de továbbra sem jó a HDR. Pontosabban a HDR jó a TV-n, csak a monitoron lesz rossz a kép, mintha a monitoron is bekapcsolna a HDR, holott nem is kompatibilis vele.
Ezeket rakta fel tegnap óta:
update

Azóta számtalan update jött, és még mindig rossz.
update

Ilyen amikor ki van kapcsolva a TV-n a HDR:

És ilyen amikor be van kapcsolva:

(A screenshotok a monitoron készültek, és nem a TV-n)