Mech/Hun/Nem gaming Billentyűzet vásárlás

Üdv mindenkinek!
Olyan 25-40 ezer forintot szánnék egy billentyűzetre ami:

• Mechanikus
  • Magyar kiosztású
  • Nem ilyen gamidas istengyilkos kinézetű hanem valami szolid
  • Jó ha van háttérvilágítás de nem szempont

Eddig egy asus cerberus mech rgb-t nyúztam, de valami széria hiba miatt 3-ból 3 többször vitt be egyes lenyomott billentyűket, ami gamingnél lehet OP, de ha egy ügyfélnek írsz akkor már kevésbé.

Böngészgetem az árukeresőt, de nem nagyon jött össze eddig, illetve a ti tapasztalataitok érdekelnének. Még egyszer nem akarok ilyenbe belefutni mint az asusnál volt.

Köszi!

CM CK550 vagy ha nem kell a numpad, CK530. RGB, de ha nem kell, kikapcsolod.

3 Likes

Köszönöm! Kicsivel drágább CM klavikat csak angolul találtam, de ez tökéletes.

Egy Asus Claymore-hoz képest egy Razer Blackwindow Tournament Edition elég szolíd szerintem. :smiley:
Ha gépelésre kell, akkor annak megfelelően válaszd meg a switch típusát. Kék, barna, zöld, ezek valóak inkább gépelésre. Gondolom neked RED kapcsolós volt az az Asus.

Britt angol kiosztás ugyanannyi és olyan gomb mint a magyar. Legrosszabb esetben veszel rá billentyű “magyarító” matrica csomagot.

1 Like

Az asus brown volt, a razer termékekkel nincs jó kapcsolatom, meg szerintem nincs magyar kiosztás. Nem tudom, hogy angolra mennyi idő lenne átszokni.

Ha vakon gépelsz semennyi, ha meg nem, akkor jó lesz a 2 ezer forintos normál billentyűzet.
Magyar kiosztás a mehanikus billentyűzetek 90%-nál nincs.
Itt vannak a magyar kiosztású mehanikus billentyűzetek:

Kedves @meteoric87 által ajánlott CK530 tökéletes, van magyarban, brown, numpad nélkül.

3 Likes

Sőt, aki nem gépel vakon, rohadjon is meg nem? Nem értem ezt a hozzáállást.

Ha valaki venni akar valamit, amire egyébként van is megoldás, ne szóljuk már le, hogy a pénzéért olyan terméket szeretne kapni, ami NEKI tetszik.

A kutyát nem érdekli hogy te hogy gépelsz, vagy milyen kisztású billentyűzeten. Neked jó így, neki meg úgy.

9 Likes

<off
Mech/Hun/Nem főnév
jelentése: F@szt se tudom mit akarok

off/>
Bocs, de jogos :sunglasses::thinking::rofl:

Nincs jó hangom, ezért nem megyek stúdióba énekelni, és nem is veszek magamnak stúdió felszerelést :smiley: De amikor úszó szemüveget választottam, akkor sem olyat vettem, amit a profi versenyúszók. Ha síelek sem milliós lécet választok, nyilvánvaló mért nem. (Nem azért, mert ne tetszene, vagy ne tehetném meg) Persze saját vélemény.

Nincs ezzel gond, a vélemény olyan mint a …lyuk, mindenkinek van, jó esetben senkit nem érdekel a másé.

Attól hogy neked ez a véleményed, nem kell mindenhol hangoztatni, ahol SEMMI haszna nincs.

Én sem írom be mindenhova hogy mindenki csak ezt vagy azt a márkát vegye, csak mert nekem tetszik/az van stb.

Ahogy az öreg Ganxta már vagy 20 éve megmondta:
“Ami nekem sz.rt sem ér, lehet hogy neked az a jó”

7 Likes

Csak a DVORAK. :joy:

2 Likes

Én bedobom ezt csámcsogásra.
MODECOM K MC LANPARTY U PLUS RGB BROWN HU

Nyam nyam, ez meg miféle? :smiley: Nincs numpad, +1 pont nálam. :smiley: Elég baszó ára van.
Félve vennék ilyet az Outemu switch-ek miatt, még nem nagyon hallottam róluk.

Ez jóféle.
Halk. Maszív. Szép.
Egyedüli hátrány Capslock-led hiánya, de az nagyon nem zavaró. Munkatársam használ ilyet, onnam ismerem.

Razernél ez úgy van megoldva, h amikor caps lock on, akkor más színű a caps lock világítása. Bármi hasonló megoldás tökéletesen tudja helyettesíteni szerintem.