TheVR Fórum

Mechanikus bill gaming-re es irasra

Sziasztok!
Uj mechanikus billt szeretnek vasarolni foleg gamingre es a suli miatt irasra nagyjabol 30k a keret lehetoleg Blue switchel es US kiosztassal szeretnem es nagy elony lenne hogyha 60%-os.
eddig HyperX billeket neztem viszont szeretnelek titeket is megkerdezni hogy valami mas esetleg alkalmas lenne-e.

https://forum.thevr.hu/search?context=topic&context_id=59578&q=Billenty%C5%B1%2030k&skip_context=true

1 Like

Rá szursz Árukeresőn, hogy max 30k, és elkezded nézegetni a billentyűzetek leírásában hogy milyen kapcsolóval adják.
Ha ennyire pontosan meg van már minden, akkor már csak neked kell kiválasztani azt, ami tetszik. :smiley:

Annyi a problemam,hogy magyarorszagon nem nagyon talalni 60%-ost bangood-rol meg stb-rol nem szeretnek rendelni ezert gondoltam hatha valaki tud itthoni boltbol esetleg.

Hát valódi 60% -ot szerintem hivatalosan nem fogsz találni sehol, már csak azért sem, mert az amerikai szabvány, ha jól tudom.
De ha kompakt kell, akkor tournament méretben lehet nézegetni, pl Corsair K70 Tournament, SPC Gear GK Tournament, vagy Ozone Strike battle/battle spectra.
(Egyik sem blue switch, csak példának írtam, mivel én nem ismerem a blue switch -eseket, mert nem szeretem.)

Okes megnezem oket ha nagyon nem talalok blue switchel akkor vagy red lesz vagy normal meretu bill.

Linkemetbnézted?
fórumom remgeteg ilyen kérdés és váladz van.
ezek vannak benne. Abból csemegézhetsz

Egyébként, ha nem muszáj Blue switch, akkor én körülnéznék a Speed kapcsolók tájékán is, írásra és gamingre is szerintem nagyon jó választás.
A Red sem rossz, amolyan általánosabb, de szerintem az is jó. Persze nyilván ezek egyéni preferencián, és véleményeken múlnak, azt vedd, amelyiket te szereted.

Ha ennyire kell a 60%, akkor rádobsz még 6k-t, és olyan Cherry MX switchhel veszed amilyennel csak akarod, akár HU akár US kiosztásban.

Ha nem annyira fontos a 60%, akkor meg megveszed blue switchhel US kiosztással ezt:

Ha itthon nem találsz, akkor tudom ajánlani ezt: https://candykeys.com/category:mechanical-keyboards
Itt vannak nagyon drágák is viszont, itt biztos, hogy van 60%.
Ui.: itt én tavaly vettem egy billentyűzetet, ami szállítással!!! olcsóbb volt mint az itthon vett mechanikus bill.