TheVR Fórum

Mechanikus billentyűzet programozáshoz

Sziasztok!

Jelenleg a kis ASUS TUF GAMING A15 notebookom billentyűit ütögetem már több mint egy éve.
Viszont most úgy gondoltam, hogy itt az ideje befektetni egy komolyabb billentyűzetbe, ezzel kímélve gépet, illetve könnyítve, sőt kényelmessé téve az egyetemet és a munkát.

Inkább tapasztalatokat várnék, mert még sose volt a kezembe mechanikus billentyűzet, csak membránosak.
Az a baj, a switchek közül se tudok választani, szerintem inkább a blue illene a gépeléshez, néha van egy kis LoL, Fortnite haverokkal, de egyre kevesebbet gamelek.

Én jelenleg a Ducky ONE 2 Mini v2 billentyűzettel szemeztem, de van pár gondom.

• Nem tudom az US layout mennyire akadályozna egy esszé írásban pl. Eddig mindig HUN layoutom volt.
  • Leet Shopban találtam, de nem tudom melyik switch lenne a legjobb:
    Cherry MX Brown
    Cherry MX Silent Red
    Cherry MX Speed Silver
  • Nem tudom, tudnátok ajánlani hasonló árban wireless keyboardot? Az más árkategória?
  • A srácoknál láttam a Asus ROG Claymore tesztetek, és nagyon bejött a levehető numpad, de nem tudom, hogy ha annyira szükségem lenne rá, akkor elég lenne egy plusz USB Numpad nem?

Előre is köszönöm a helpet! :smile:

Hát sokkal többet én se tudok a mechanikus billentyűzetekről, én egy ROG Strix Scope Deluxe-ot használok MX Brown switch-ekkel - nem túl hangosan kattan, de azért hallani, ha sokat pötykörészek. A Blue-nak mintha lényegesen hangosabb lenne a kattanása, a Speed Silver-höz ahogy látom, minimális erő kell csak a lenyomáshoz, és nem kattog (akárcsak az MX Red).

1 Like