Mechanikus billentyűzetek

Sziasztok!
Akadt egy kis gondom. Szeretnék venni egy mechanikus billentyűzetet.
Cherry mx kapcsolókkal. Szeretem a fényeket ezért RGBs billentyűzetet szeretnék. Megakadt a szemem az Asus claymore bill.en de nekem az már egy kicsit drága tekintve a mostani árát. A Corsair bil.ei is tetszenek, de itt elbizonytalanodtam. Van ugyanazzal a névvel sok fajta. Gondolok itt (k65 rgb , k65 lux , k65 lux mechanical)ilyenekre. Mi, mit jelent? Mi mivel tud többet kevesebbet? Ha valakinek van tapasztalata vagy ajánlani tud más fajtát lebeszélni valamiről , nyugodtan.
Amennyit szánnék rá az kb. 40-45 ezer de inkább 40. Szerintetek a csuklótámasz fontos? Kényelmi szempontból. Van értelme?
Bocsi ha hülyeségeket írtam vagy már van ilyen bejegyzés.
Előre is köszi a válaszokat!

én ezt vettem minden szempontból tökéletes! :wink:

1 kedvelés

Tetszik meg minden csak egy kicsit drága.
Amúgy milyen tapasztalataid vannak a billentyűzettel?

csuszásmentem gombok EPIC! lenyomása teljesen jó! nem nehéz könyü gépelni vele. kicsit fura volt megszokni ékezetes betüket, meg az ENTER gomb is ugye kisebb. anyagra masszív iszonyatosan! keress rá lehet máshol olcsobb! én is mikor vettem 1. napról másikra 45 ról felment 55 re :\

1 kedvelés

Köszönöm nézegetem majd az árakat. A szoftver mennyire jó? Mennyire jól kezelhető , érthető?

2 kedvelés

Nekem K70 Lux-om van. A LUX az egy újabb kiadást jelent ugyanabból a termékből(sima K70). Érdemesebb a LUX verziót venni, mert a hardveres hibákat javítják, ami problémát okozott a sima verziónál.
A szoftver az nagyon jó, rengeteg beállítási lehetősége van, ráadásként SDK-val is rendelkezik. Így lehet rá programozni is, így egy RGB megvilágítás esetén bármilyen funkciót meg tudsz adni egy külső programból.

A billentyűzet érzetre nekem teljesen bejött, hozza azt, amit ennyi pénzért elvár az ember. Pl. ha cserélni akarnád a kupakokat, akkor könnyen le tudod venni a space, enter kupakokat is, mert kényelmesre oldották meg a cseréjüket, nem úgy, mint egy olcsóbb mechanikus billentyűzetnél(Fnatic Gear Rushnál pl. az olcsóbb megoldást találod, ami miatt kényelmetlen ezeket cserélni). Vegyük azt is hozzá, hogy az olcsóbb billentyűzeteknél a szoftver is szegényesebb vagy egyáltalán nincs.

1 kedvelés

Nekem is egy K70 LUX RGB-m van Cherry Brown switch-ekkel, es abszolut csak ajanlani lehet.

A K65-on nincs NumPad, a K70-en van. A Strafe az a kisteso…az az egyszerubb valtozat, kicsit olcsobb anyaghasznalat (Stafe full muanyag de amugy abszolut korrekt epites, K70 szalcsiszolt alu)

2 kedvelés

Ha nincs a neve után írva hogy RGB akkor nem rgb-s?
A rapidfire mit jelent?
Asus claymore, cooler master masterkeys pro L billentyűzetekkel kapcsolatban van valakinek véleménye , tapasztalata?
Milyen különbség lehet a három fajta között (corsair valamelyike mondjuk a k70 lux rgb , asus claymore , cooler master masterkeys pro L)
A csuklótámasz mincs az asusnál se a cooler masternél. Ti használjátok a csuklótámaszt ? Nekem laptopom van ezért nem nagyon tudom megállapítani.
Az asusnak tetszett a különböző beállítási lehetőség. Az egy gombnyomásos OC az hogy az egyik gomb színe megmutatja a processzor hőfokát. A cooler masternek tetszett a letisztult dizájnja és ez volt az első amire rátaláltam.
De az asus drága a cooler masternek meg nincsen csuklótámasza.

Sziasztok!
Remélem nem írok rossz topicba. Van egy Tesoro Durandal G1N billentyűzetem. Olcsó volt, használt volt… jó lehet, hogy nem kellett volna sajnálni a pénzt. mind1. A lényeg, hogy kezdenek meghalni rajta a gombok, tehát az ENTER és az alatta lévő SHIFT is bedöglött… Afelől érdeklődnék, hogy hogyan lehet ezeket javítani, ha lehet?

Boltot meg nem nagyon találok akik foglalkoznak ilyennel. Házilag hogy lehetne megoldani? Vagy kuka?
Köszönöm a választ

Asust en nem vennek ugyhogy arrol nincs tapaszralat… Nekem nem jon be a design nalluk :stuck_out_tongue: meg oszinten azert az arert cserebe eleg gagyi a minoseguk…(sokan panaszkodnak foromokon - meg itt is - hogy pl nyikorog, recseg, kicsit olcso a muanyag rajta)

A K70 nallam alapbol a nyero volt mikor megjelent az elso sima piros hattervilagitasos (amugy minden RGB-s modellnel odavan irva, hogy RGB)

A csuklotamasz opcionalis ugye, mert emberfuggo, hogy kinek mi all jobban kezre, mi kenyelmesebb…en szeretem mert kenyelmesebb joval igy hosszu ideig gepelni, elozo billentyuzeteimen is volt, K70-en jobb es kenyelmesebb is mint pl a Sidewinder X4-emen a sima muanyag…

A gombokat K70-en is akar egyenkent kulon mas mas szinure allithatod, vagy barmilyen effektet rajukrakhatsz (gomblenyomasnal elszinezodik par pillanatra az aktivalt gomb, a lenyomott billentyutol ripple indul vegig a billentyun…stb…stb… szo szerint vegtelen a lehetosegek szama) Meg olyan effektem is van ahol pong megy a villentyukon :slight_smile:

Nekem a K70 is epp azert tetszett meg mert letisztult. Nincsenek szamomra felesleges makro gombok, kiugro elemek…+ a surface mounted switch-ek baromi jol mutatnak.

1 kedvelés

A k70 milyen kiosztásokban érhető el?
Az a baj hogy a US kiosztásnál engem idegesítene és nem tudnám megszokni a kis entert mert már nagyon hozzászoktam a “csizmácska” enterhez hogy csak elkapom a kezem jobbra és szinte ráejtem a kezem az enterre.:grin:
Magyar kiosztásban gondolom nem kapható.
Esetleg elérhető UK kiosztásban? Vagy lehet hozzá kapni magyar keycap készletet(ami nem egy gagyi minőségű, és a világítás is látszik rajta) (bár ezt kétlem)?
De nem baj ha csak UK a kiosztás mert már megszoktam.
@brucie87 Szerintem ennek indíts egy külön topicot mert én nem tudok segíteni és ha indítasz egy külön topicot ott csak a te kérdésedre figyelnek oda és nem keverednek össze.

rendben, köszi

1 kedvelés

Passz, hogy van e magyar kiosztasban…nekem UK-van mivel itt vettem Angliaban, de a Windows (nallam alapbol es kizarolagosan) US-re van allitva igy is :smile:

Key cap-eket lehet hozza talalni neten de szinten, hogy Magyar van e…oszinten ketlem :stuck_out_tongue: szerintem Magyarorszag tul kicsi piac es meg kevesebb az igeny ahoz, hogy varkinek is megerje.

1 kedvelés

Igen, van UK kiosztásban, magyar nincs. Nekem is ilyen van.

Amúgy a pozitívumokon kívül csak annyi a negatívuma, hogy a kábele nem lecsatolható, így a rendszeres szállítása nem tesz jót neki. Valószínű egy idő után tönkre menne a kábele.

Aminek a neve után nincs ott, hogy RGB, az nem RGB-s. Nekem az RGB-s verzió van meg. A hozzá adott szoftver mint írtam minden igényt kielégít. Kivéve, ha Das Keyboard 5Q-ra vágysz! Ennek az ára igen magas lehet, és egyelőre nem jelent meg és nincs belőle UK kiosztás.

1 kedvelés

Sziasztok, talán ez megfelelő hely a kérdésemnek.
A Razer oldalán akciósak a billentyűzetek és mivel jelenleg Svédországban élek és ide ingyenes a szállítás, ezért úgy gondoltam veszek egyet. A kiosztásoknál a következők az opciók: US/UK/Nordic/German/French. A kérdésem az volna hogy ezek közül melyik a rövid shiftes megoldás? Szóval az ami gombszámra megegyezik a magyar kiosztású billentyűzetekével.

UK
Nordic
German
French
US

1 kedvelés

Szeva.

Elvileg az britt angol és germán amin ugyan annyi a gomb és ott ahol kéne legyen, mint a magyaron.

1 kedvelés

Okés, köszönöm a válaszokat!

Annyi a különbség hogy a német ugyanúgy QWERTZ mint a miénk, a brit UK layout meg QWERTY.