TheVR Fórum

Megbízhatóbb bolt

Sziasztok.
Pc össze állításban melyik a megbízhatóbb bolt? PCX vagy Alza.
Nem nagyon szeretnék több helyről rendelni és inkább kifizetek pár ezer ft plusszt ezért.
Illetve meg ér annyi puszt egy i9-10900k mint egy i7-10700k? Nagy külömbséget nem nagyon látok köztük 55-60e ft a külömbség.

PCX, iPon, Compker. Róluk tudom, hogy jók, bár ettől az Alza még nem biztos, hogy szar.

Ha nem high-end pc-t (értsd 10900K) építesz, jelenleg nagyon nem éri meg az Intel. Ősszel jönnek a 4000-res Ryzenek, én megvárnám azt. Build ajánlót nézted már?

2 Likes

Igen, néztem már, Naggyából ugyan azt a konifogt raktam össze kisebb modosításokkal:

Alaplap: GIGABYTE Z490 VISION D
SSD meghajtó: Samsung 970 EVO 1TB
Processzor: Intel Core i9-10900K vagy i7-10700K
Vízhűtés: NZXT Kraken X73
Rendszermemória: Corsair 64GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX
Videokártya: GIGABYTE GeForce RTX 2080Ti GAMING OC 11G
PC tápegység Corsair HX1000
LCD LED monitor: 32" Samsung S32R750

Mi a cél a konfiggal?

A PC-re félre tett keret most jött össze és akkor már mért ne. Munka és szórakozás vele a cél.

Teljesen jó választás az i7-es is, de ekkora össeg elköltésénél talán az i9-es beruházás sem rossz gondolat, ha figyelembe veszed, hogy majd egy későbbi upgradenél többe fog fájni mint a mostani ~50k

És érdemes a K-s processzor vagy felesleges?

Felhasználástól függ, a munka egész széles fogalom :wink: , nem a gaming igényel ilyen teljesítményt, de nem hiszem, hogy nagyon huzni fogod bármelyiket is válaszd

1 Like

A másik része az hogy ez a vízhűtés elég e lesz neki.

Elég lesz neki, habár én személy szerint a léghűtőket jobban kedvelem.
Milyen házba megy a cucc?

1 Like

Házat még nem választottam ki, de szerintem ilyenbe
Cooler Master Cosmos C700M

Hát az nem a legjobb ház ahogy nézem szellőzés szempontból, de legalább jó drága.
Én inkább egy H500M -et vagy 500P Mesh -t vennék.

3 Likes

Őszintén nem vennék most Intelt még teljesen csúcs kategóriában sem és ezt egy 9900k mellett mondom.

HA most építenék akkor csak AMD-ben gondolkodnék.

HA már AIO-t is akarsz akkor gondolom a design is szempont így a Corsair Vengence LPX helyett a Vengence PRO RGB-t ajánlanám…garantálom nem bánnád meg.

Ami meg magát az AIO-t illeti a Kraken-el rengeteg probléma volt a régebbi modellekkel…sorra haltak meg a pumpák. Ha visszaolvasod a fórumot írtam saját és közvetlen ismerőseim tapasztalatáról is. A nagyobb gond a garancia lassú intézése az NZXT-vel és nem is az, hogy meghal…hisz 5 év garancia van rájuk…(legalábbis itt Angliában)

A 32"-es 16:9-es monitornak nincs sok értelme…inkább 21:9-ben gondolkodnék… HA egyszer belekóstolsz sosem nézel vissza. Játékra, munkára és média fogyasztásra is a 21:9 a nyerő.

3 Likes

Én ezt már nem akartam inkább kifejteni, inkább elengedtem, de ámen! :smiley:

2 Likes

Arról énsem írtam már az este pl. hogy mivel van tapasztalatom benne, én hót ziher, hogy SOHA TÖBBET nem párosítok különböző gyártókat… Azért is szeretem a Corsairt mert minőségi és szinte mindent gyárt… EGY progi MINDENT irányít ráadásul az iCUE ugye még használható is :rofl:

Őszintén én a Corsair PSU-mal is megvagyok elégedve teljes mértékben, a RAM-ok nemcsak, hogy jól muzsikálnak de pöpecül is néznek ki, az AIO-juk lehet nem olyan csillivilli mint az NZXT meg az új LCD mindenre őrületesek DE letisztult és teszi a dolgát megbízhatóan… a ventijeik ugyszintén minőségiek és az RGB-sek pöpecül is néznek ki… A billentyűzeteik híresen strapabíróak és olyanok mint egy tank, és még az egereik is jók.

Amit nem vennék tőllük az pl. a híresen félresikerült A500 léghűtő és a házaik.

Nagyon eltértünk a tárgytól sajnos.
A kérdésem az volt hogy mivel szeretnék 1 helyről megvenni mindent nem minden alkatrész más más boltból, melyik a megbízhatóbb? PCX vagy Alza. Teljesen független az hogy most Intel vagy AMD lesz.

1 Like

PCX, Alzánál már jártam úgy hogy bontott terméket akartak eladni nekem

2 Likes

Igazából az első válaszban benne volt a lényeg: PCX tudottan jó és megbízható.
Alza nem biztos, ergo ekkora elköltött összegnél 20k ± lehet kb a boltok között, (ha tévedek irjatok) majdnem mindegy.

2 Likes

Jah bocs az én kurvaanyámat, hogy segíteni akartam és tanácsot akartam adni nem kevés talasztalat alapján :joy:

senki nem mondta hogy ne segíts, és köszönöm is :slight_smile: én csak megjegyeztem hogy igen eltértünk a fő kérdésemtől. Amit írtál hogy nem nagyon érdemes különböző gyártókat össze pakolni azt a tanácsodat meg megfogadom :wink:

2 Likes