Megéri-e most venni gépet?

Mikor lehet ez? (Tudom hogy nem vagy látnok de azért megkérdezem)
Mert nekem tényleg csak most van lehetőségem, később nem biztos hogy lesz.
http://radium.hu/radiumpc/index.php?cat=intel&termekadatlap=radium-thunder-gt&color=evolveok4 Erre a konfigra gondoltam csak a másik házzal meg egy full HD-s monitorral.
Szerinted?

Én kb augusztus eleje-közepe felé várom hogy teljesen realizálódik a dolog.
Ha nem tudsz odáig várni akkor hajrá, de várjukn még valakit mert én nem vagyok teljesen tisztában a 3gb-os 1060 teljesítményével.
Egyéb szinten jónak tűnik.

Helyesbítek. A gép ára maximum 300 ezer mert megveszem hozzá a shopban található gamer csomagot plusz egy 36 ezres monitort.

300 ezerért (ha van rá pénzed) akkor simán megéri venni csak ne valami gagyi fajtát vegyél ha már venni akarsz és mondjuk 30 ezer a külőnbség a szar és a jó között akkor inkább a drágábat, jobbat vedd meg…mert az jobb, ennyi

És valószinu tovabb lesz hasznalhato

Helló!
A 1060 3Gb-ról én se tudok tapasztalatot mondani, de szerintem valószínűleg 1080p monitorra elég lesz pár évig, maximum nem ulrán lesz a grafika az erősebb játékokban.
A linkelt Radium általi összeállításnak van pár pontja, amin változtatnék, ha magamnak nézném, illetve összeraknám pcx-en vagy ipon-on, és ha nem tudod magad összeszerelni, pár ezerért összerakva is lehet kérni, és így is beférhet 300k alá, csak a videokártya, amivel várnék esetleg.
Amit szerintem kellen változtatni, vagy választani:

• alaplaból inkább B250-es széria, 25k-ért, időtállóbb, jobb, van pl ASROCK B250M Pro4
  • tápnak inkább valami FSP, Be Quiet! vagy hasonló jó minőségű (és sok év garis) táp, 500W-os van 15k-ért már, 600W-os hosszabb távra kb 18-20k
  • 2 TB helyett 1 TB WD Blue 7200rpm 64MB “EZEX”-végű széria 15k, és mellé 120GB vagy 240GB SSD, amik 19k és 28k
  • RAM-ból maximum annyi, hogy Corsair vagy HyperX-et venném márkában (23k Ft, 2*4GB KIT)
  • Házból amit írtál CoolerMaster Trooper elég drága, minőségibb házakat már 20k körül kapsz, mondjuk Fractal Design, CoolerMaster vagy NZXT, ha sok venti kell, olyat kell nézni, de 40-50k-t házra költeni egy 300k-s gépnél túlzás szerintem
  • OP rendszert már 2-3000 körül kapsz, ebben a topikban vannak tippek
  • 1060 3 GB most kb 90-100k-nál indulnak, ha valahol van készlet, ez talán lejjebb megy (1-2 hónapja még 65-70k volt átlagosan

Ha nagyjából így összeteszem (most pl. iPon-on dobtam ezeket egybe megnézni) ezzel az i5-7500-al (59k) ezeket, olyan 280-300k körül jön ki most a drága videokártya miatt és az említett jobb alkatrészekkel (SSD-ből 240GB, tápból 600W). Nyilván nem tudjuk, mikor mennek lejjebb az árak, de ha ugyanennyiből egy 1060 6GB-ot sikerülne kifogni, az már úgy elég jó gép lenne.
De majd még válaszolnak a többiek is, ez csak az én véleményem.

Köszi a válaszokat. Aki ért hozzá, az legyen szíves egy olyan gépet összeállítani ami kb 3 évig us kibírja vagy tovább. Nem veszek hozzá 1080p-s monitort, szóval nem kell full hdba gondolkodni. A keret az 300-350 ezer. Cd meghajtó sem kell (van itthon, szóval olyan ház kellene, amibe lehet rakni.) 1TB elég plusz 150 Gb ssd. Ha összeszerelés jöhet. Ha lehet venni hozzá rendszert az is jó lenne. Előre is köszi! (Mellesleg azért a ház jól nézzen ki! :slight_smile:)

De lehet hogy utólag veszek hozzá full hd-s monitort… sőt gondolkozzatok FULL HDba. Köszi

300 körül már 1080p alatt ne is gondolkodj.

Amit linkeltem fórum topik a Windows OEM kulcsról, ott van pár oldal, be lehet szerezni a rendszert (Win 10 Home vagy Pro), nézz körül.

Ha konkrétabban akarod tudni, milyen alkatrészeket javaslok, akkor kb ezt:
Alaplap: ASROCK B250M-Pro4 - 25k
CPU: INTEL Core i5-7500 3.40GHz 1151 BOX - 59k
RAM: HyperX 8GB (24GB) Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT - 23k
VAGY CORSAIR Vengeance 8 GB (2
4GB) LPX 2400MHz DDR4 KIT - 23k
HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX - 15k
SSD: KINGSTON 240GB SSDNow UV400 SATA3 2,5" SUV400S37/240G - 27k
VAGY Samsung 850 EVO 250GB SATA 2,5 (5év gari) - 29k
Táp: FSP Hyper 500W vagy 600W (5év gari) - 15-19k
Ház: ez az ízléstől függ, nekem az NZXT S340 tetszik, minimál design, de kb 20k körül vannak Thermaltake, Fractal Design, CoolerMaster és NZXT házak, nézz ki valamit, és ha van (pl. iPon-on) vélemény hozzá, olvasd el

Eddig: kb 190k Ft

GPU: ASUS/MSI/GIGABYTE GeForce GTX 1060 3GB - 95-100k
VAGY 1060 6 GB - 130-140k

(ezeket kb iPon-on néztem 1-2 napja, ott 2000 az összerakás)

FullHD monitorok kb 40-50k között már vannak, 21"-osok, esetleg 24", abban nem tudok konkrétat mondani, márkában talán LG, Acer, AOC vagy BenQ.

Esetleg egy másik alaplap? Iponon ilyet nem találok, de ott szeretném összerakni. De Iponon gyári hűtőt adnak hozzá? Mert nem lehet kiválasztani, gondolom utána kell venni.

A BOX-ban lennie kell gyári hűtőnek ehhez a procihoz, ha jól rémlik.
Ha mégis kell valami processzor hűtő, mert nem jó a gyári, akkor alul menj rá a Tovább az extrákhoz gombra, ott lehet pluszban hűtőt választani.

Az alaplap pedit itt van iPonon, ezért is írtam, hogy ott néztem a Gépösszerakót én is. (persze ha az alaplap típusa 1151-re van állítva a keresőnél)

Elég jó a gyári hűtő, vagy kell külön?

Mindig megéri, a kérdés, hogy van-e rá annyi pénzed amennyibe épp kerül.

Különben valahol azt olvastam, hogy az idén a ram és ssd árak nem fognak csökkenni, bár nőni sem fognak. A videókarik esetéről nem tudok nyilatkozni.

Szerintem is várjál most… A ram árak az egekben van a videokártyáké meg még most is csak növekszik… Kb.szeptember-október után esetleg érdemes lesz

https://ipon.hu/site/builder_page2_mod/19/saved/74760 Ez?

ezt mi nem látjuk :S

Hupsz bocs. Amit kolo1a leírt az a konfig 1060 6gb-al. Plusz egy hűtő a procira meg NZXT Phantom 410 fehér-kék. Plusz egy monitor meg egér headset és billentyűzet. Majd leírom pontosabba.

Ezzel a konfiggal már nem vitatkoznék, max annyit, hogy gyanúsan olcsó :smiley:
Cruical M.2 SSD-ket nem ismerem, mennyire megbízhatók, de ha kicsit is az, akkor baromi nagyot kapsz ezen az áron, 2 TB-os HDD mellé.
Annyi esetleg, hogy nem tudjuk a táp fajtáját (a táp azért elég fontos tényező), a videokártya pontos típusát (hány ventilátoros), és a RAM márkája is kérdéses. Apró dolgok csak, de azért nem elhanyagolható.
Ettől eltekintve jól hangzik az ajánlat.