Megéri részletre venni számítógépet?

Igaz nem PCX től venném az alkatrészeket, akkor a 190 et nézzem vagy az áfásat?

Mivel K-s procit néztél amihez kell még 1 cooler ami minimum 9-10e ft, jobban megéri elgondolkozni akkor már 1 Ryzenen ilyen árba ott egy 1600os lazán kijön.

+ahhoz a procihoz z-s alaplap kell ,hogy tudjad húzni…
Ryzent én is ajánlom.

1 Like

Azt mondják hogy a ryzen re még nem annyira vannak optimalizálva dolgok.

Amugy procihűtőm van, egy enermax, tehát azzal nem lenne gond

de ha nemkell ilyen erős proci vagy ilyesmi akkor ti is összeállíthattok ha tudtok olcsóbban.

Amire nincsen jobban optimalizálva a ryzen azt kinyomja erőből.

Performance gtx 1060-al a te builded.

1 Like

Ebben a kategóriában én is a Ryzent ajánlom. Intelből jelenleg csak Pentium G4560 vagy i7 7700K éri meg.
Processzor: AMD Ryzen 1600 (65 ezer)
Alaplap: Asus Prime B350 Plus (30 ezer)
Memória: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CMK16GX4M2B3000C15 (45 ezer)
Videokártya: GTX 1060 6Gb (100 ezer)
Tápegység: Be Quiet! Pure Power 10 Cm 400W (20 ezer)
+SSD 20-40 ezer
Ez így összesen SSD nélkül 260 ezer forint környékén van és kétszer több és valamivel gyorsabb memóriád lesz, nyers erőben KÉTSZER erősebb processzorral az i5 7500-tól, jóval minőségibb tápegységgel, erősebb és több videomemóriával rendelkező videokártyával és normális, nem a legolcsóbb kategóriájú alaplappal (mint i5-nél a H110…) számítógép rakható össze ennyi pénzből. (Persze az SSD és a meglévő használható alkatrészeid kimaradtak, na de hogy ezen ne múljon, akkor 16Gb helyett 8Gb memória és bőven belefér az SSD is)
Jelenleg van: merevlemezed, gépházad amit meg lehet tartani.
A mostani fél konfigod pedig el lehetne adni (alaplap+processzor+memória (esetleg videokártya, de ezt akár külön is)). Ezt 50-60 ezert biztos el lehet adni, esetleg a processzor hűtő ha nem gyári az is dobhat az áron. :smiley: A tápegységed ha hulladék kategória, akkor veszélyes hulladékgyűjtőbe kell dobni, ha minőségi táp, akkor akár eladható olcsón.

Így ha eladod a mostani fél konfigod, akkor 200K-ból meg is vagy egy lényegesen erősebb, megbízhatóbb géppel. :smiley:

1 Like

Érdemes figyelni a 0% THM-el ellátott akciókat, én csak úgy vásárolok nagyobb tételű terméket részletre! :slight_smile:

És hol van pc alkatrészre?Sose láttam még😃

Olyan helyeken ,ahol THM már benne van az alkatrészek árában :P.

1 Like

Csak mondtam egy ötletet, kiszámíthatatlanok ezek az akciók. Nem mondtam, hogy hol van ilyen mert én sem tudom, ezért irtam hogy érdemes figyelni erre. :slight_smile:

Reszletben venni gepet csak azert idegesito, mert mire kifozeted jo eselyel fele annyit er csak :stuck_out_tongue:

Igazából mindegy hogy darabokban vagy egyben áll benne a pénzed, jó eséllyel úgy érzed hogy kezd kevés lenni 2-3év múlva ígyis-úgyis a felét fogja érni.

Sajnos az IT ilyen, ennél jobban talán csak az okostelefonok értéktelenednek el.

Levi, egy 700 wattos fsp hyper m tapom van… tehat azt nemkell venni :slight_smile: adjam el??

Az jó lesz, maradhat szerintem, annyiért úgy se tudnád eladni, hogy ne legyen rajta veszteséged, így inkább tartsd meg. :smiley:

Most arra gondoltam, hogy vehetném használtan is a gtx 1060 -at, nem? úgyis van még rájuk 2-3 év gari

0% thmre már nincs áruhitel…

Hogyne lenne. Vannak külön 0%THM es termékek. De igazából nemérdekel hogy mennyi thm van rajta, általába 12 vagy 20% szokott lenni.

De egyébként az sem érdekel, hogy mire kifizetem csak a felét éri… mert ugysem fogom eladni, és nem a legújabb játékokra kell, hanem a mostaniakat akarom futtatni rendesen. PL ilyet, hogy watch dogs 2 nem fogok játszani. esetleg maffia 3