Megfőtt a gépem?mit lehet vele kezdeni?

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy ősrégi pc,amit szinte csak league of legends játékra használok.
Tegnap újra telepítettem win10 home került fel rá.De már win 7 használatával is bajok voltak vele.
Állandóan kilépett a játékból,folyamatos fps problémák voltak.és a cpu használat játék közben 100%-on pörgött.
Reménykedtem benne,hogy az újratelepítés megoldhatja a problémát,kilépni már nem lép ki,de legalacsonyabb grafikán is 20-50 fps között van a játék,ami sajnos azt eredményezi,hogy játszhatatlan.
Kérdésem az lenne,hogy érdemes lenne benne kicserélni esetleg a videókártyát csak?vagy a processzort ha a továbbiakban is csak is a Lol-ra használnám?Javulna vele bármi is?vagy vennem kell egy új pc-t?Nem igazán szeretnék kiadni 100 ezreket egy új gépre.
Ami jelenleg van a gépben:
Ati Radeon hd 5670
Amd Athlon II x2 260 processzor 3.20 ghz
2x4gb ddr3

Válaszotokat előre is köszönöm

Nem egy mai csirke valóban, de annyit esetleg megtehetsz hogy leszeded a proci hűtőt és kitakarítod meg újrapasztázod. Egyesével alkatrészeket ebben a konfigban már nem igazán éri meg upgardelni, ha bármit veszel bele táp biztosan új kellene (gondolom a konfiggal egyidős a jelenlegi). Újabb videokarit a proci fogna vissza, érzékelhetően jobb procihoz meg amúgy is teljes platform csere kellene. Szvsz marad egy takarítás/paszta illetve esetleg egy ssd ha nincs benne.

5 Likes

Tegnap szétszedtem amennyire tudtam,igaz pasztázás az elmaradt,de akkor még azt megpróbálom.
Ssd-vel mennyire javulna a helyzet játék közben?Vagy annak nem sok köze van hozzá?
Bocsánat a hülye kérdések miatt,de nem igazán értek sajnos ehhez a témához

SSD-vel általánosságban a töltési idők javulnak, de előfordulhat hogy öreg a vinyó és kicsit belassul, így egy új ssd-vel esetleg stabilabb lehet a rendszer, viszont hatalmas fps növekedésre semmiképp nem kell számítani.

Rendben köszönöm szépen a választ :slight_smile:
akkor marad a pasztázás,esetleg ssd,és ha akkor sem javul akkor ennyi a lol kariernek :slight_smile:

Igen azok után már csak valami új buildel érné meg belefogni. Az oldalon található build ajánlóban látsz példát alap konfigokra, egy 2200G vagy 3400G integrált videó karija már elég a játékhoz.

1 Like

Rendben köszi szépen :slight_smile: bár ha már rászánnám magam egy új gépre akkor már érdemesebb lenne komolyabbat venni :slight_smile:

@meteoric87 csak egy kérdés a Geforce Now-val nem oldható meg a dolog? Mintha láttam volna youtube-on Lol videót aki GN-t használt.

Hát, lehetni lehet, de kompetitív játékra én nem használnám. Eleve limitált a framerate, és azért a laghoz is ad. Ez a 2 dolog együtt nem túl jó a kompetitív játéknak.

1 Like

Igen én se, viszont a topic nyitója, nem járna jobban még így is mintha 20-50 FPS futna neki a gépén?

Ki kell próbálni, úgyis ingyenes :slight_smile:

1 Like

Bocsanat a tudatlansagom miatt, de mi is pontosan ez amiről beszéltek?

Itt bővebben olvashatsz róla: Geforce Now tapasztalatok
Plusz a googleben és találsz elég sok cikket a témában.