Meglévő PC fejlesztése - 3D/Grafikai Munkához

Sziasztok!

A jelenlegi gépemet szeretném fejleszteni kis lépésekben, az ár pedig nem feltétlenül lényeg, de a kérdésem felétek az lenne, hogy Unreal Engine 5/Unity/3D Modellezés fejlesztése gyanánt milyen alkatrészeket kellene ahhoz felturbózni, hogy gördülékenyebben menjen a fejlesztés?
Egyet hozzáteszek, hogy nincsen rossz gépem, de már generációkban régóta nem a mostaniakkal veszi fel a versenyt. Néha szaggat vagy nem hozza be gyorsan a dolgokat és sokszor raktam újra + nem gyenge SSD-m van, igaz már 2-4 évesek…

Utána néztem már a dolgoknak , ha Unreal Engine 5-be Artistként szeretnék debütálni legalább Ryzen 9 5950X proci, 64GB ram, 3090 24gb, samsung 980 pro ssd 500GB (rendszer).

Nos egyelőre még ennyi pénzem nincsen, de nem feltétlenül hiszem, hogy a fenti ajánlott konfiggal futna csak gördülékenyen a fejlesztés folyamata.

Az én konfigom:
GIGABYTE AORUS X470 Ultra Gaming alaplap
AMD Ryzen 7 2700x 3.70GHz
Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO Memória
NZXT Kraken X72 vízhűtés
GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1060 6GB
Seasonic Focus Plus 750 Gold Moduláris Tápegység (10évig garancia 2028.07.07 - ALZA)
SAMSUNG 500GB 970 EVO PLUS M.2
SAMSUNG 250GB 970 EVO M.2
Seagate 2TB 64MB SATA3
WD 500GB HDD
FRACTAL DESIGN Meshify C TG gépház

Gondolkodtam azon, hogy eladom a gépem és veszek egy újabb generációs setupot, akár saját magamnak összeállítva vagy előre összerakott gépet… dee szerintem szimplán csak fejlesztenem kellene az én gépemet. A tápom mindenképpen maradhatna ha új videókártya lenne behelyezve vagy újabb alkatrész.
Videókártyát biztos cserélném a munka kapcsán. Olyan RTX 3070-re gondoltam … 3090 24gb helyett.
Ramot vennék még ±ba 2x16GB DDR4 3200MHz-et, így a ramokat ki tudnám pipálni gondok nélkül.

Nekem gondom inkább az alaplap processzorral lenne gond… alaplapot 4 éve vettem használtan … egyszer majdnem elrontottam átszerelésnél, de azóta megjegyeztem ! :smiley:
A processzor meg szimplán “régi” generáció, nem mai.

Aki ebben a Modellezés, Renderelés, munkakörben mozog és tudna segíteni nekem, hogy melyik alkatrészt lenne érdemes legelőször lecserélni egy újabbra és mire, azt megköszönném!

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket és további szép estét!

Kezdésnek a helyedben dobnák bele egy “sima” 5900x-et meg vennék egy rendes vga-t (6750xt/6800xt/3070/Ti) a többit egyelőre nem bojgatnám majd ha már pénzt termel a config akkor már megérheti elmenni threadripper részre.

1 kedvelés

Tehát egy AMD Ryzen 9 5900X-et , de akkor érdemes is lenne alaplapot váltanom. Igaz?

Igazából maradhat. BIOS update után kezeli gond nélkül a procit.
Meg mostani árak mellett amit nem muszáj azt nem cserélném a helyedben.

Oh most nézem az 5000-es szériát még az alaplapom támogatja, akkor ha lehet nyílván nem fejlesztek több alkatrészt. Tudtommal a legújabb BIOS-al fut most is az alaplapom.

Igazából processzort szerintem mindenképpen cserélnék és videókártyát. A többi ráér.