MEGOLDODOTT||Mitől van ez a nagy leterheltség a gépnek?

Sziasztok!
Van egy kisseb-nagyobb problémám.
A gépem mikor elindul és bevagyok már jelenttkezve “használatra kész a gép” akkor egy kis iső után a procit úgy leterheli valami de nem tudom mi

És mikor feladat kezelőből be zárom akkor a gép kap egy (“kék halált”)
Gondoltam arra is lehet hogy a Chrome lett virusós és az miatt csinálja ezt a gép.?
Lehet ez ellen bármit is csinálni hogy ne legyen leterhelve ?
A segítséget köszönöm előre is ! :wink:

Ki kell deríteni hogy az milyen szolgáltatás és msconfigban (start menü keresőjébe írd be) kapcsold ki azt a szolgáltatást a Szolgáltatások fül alatt

Bár az furcsa hogy nincs ott név. Egy víruskeresést az egész gépen érdemes megpróbálni

1 kedvelés

Mi lett végül a megoldás, hátha mások is tudnak belőle okulni. :slight_smile:

1 kedvelés

Most már nem tudom kideríteni szerintem.
De körülnéztem itt a fórumon és az egyik posztban találtam a Malwarebytes vírusírtót és az kipucolta mert az Avast nem segitett (nem talát semmit)

Kellet egy komolyabb virúsitró az Avast-nál (Malwarebytes) és az egyből talált egy pár vírust és ki is pucolta
Mikor a Malwarebytes-vel töröltem a vírusokat újrainditással akkor még bejött a “kék halál”. Szerintem valami olyan vírust kaptam el ami "bányászni kezdett a gépemmel és így álcázta magát mint rendszerfolyamat"
Most már teljesen jól megy minden :slight_smile:

1 kedvelés

Én azt javaslom, hogy vírusirtó mellett használd, mert ez konkrétan a malware-ekre van kihegyezve. Én speciel nem engedélyezem, hogy folyamatosan fusson, mert konkrétan ellehetetleníti az internetezést, sokmindent nem enged megnyitni, inkább hetente lefuttatom.

1 kedvelés

Köszönöm ez egy jó ötlet! :wink:

Mostanában pl nem tudok online sorozatokat nézni, mert azok direkt bányászprogramot futtatnak a háttérben “támogatás” címszó alatt és ha nem engedélyezed nem nézheted. Van amelyik “jófejségből” írja, hogy ez a terve, de némelyik semmit sem szól, csak visít a nod, hogy tiltja a coinminer trójait.

2 kedvelés