Melyik az Erősebb konfiguráció?

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy melyik az erősebb gép hosszútávon gamingre?

proci:i5 8400 4ghz 6mag
alaplap:Asus h310m-k
ram:kingston hyperx 8gb 2400mhz ram
videókártya:geforce gtx 1050ti 4gb
ssd:120gb kingston
hdd:1tb
táp:deepcool 600w
ház:bitfenix neos

VS

proci:i3 8100
alaplap:gigabyte b360m aorus gaming 3
ram:8gb 2400mhz hyperx ram
videókártya:geforce gtx 1060 3gb
ssd:Adata su700 120gb
hdd:1tb
táp:be quiet! pure power 10 400w
ház:cooler master masterbox mb600l

az első konfigon ha egy idő múlva cserélek egy gtx 1060-ra akkor úgy erősebb lesz e?
a második konfiguráción meg kevés e a táp?tehát lecseréljem e egy 600w-ra?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :slight_smile: (néztem teszteket a gépekről,de én már nem bízok meg az ilyen videókban mert pontos értéket nem tud mutatni csak olyan sacra.Azért gondolom ezt mert ami most van meg gép arról is néztem vásárlás előtt benchmark videókat és kuv+ra nem azt kaptam amire számítodtam.)

Elfelejtettem bele írni!
ha a 1060-as konfig az időtállóbb akkor is kell d-sub átalakító?(mert ugye nekem csakis d-subot fogadd be a monitorom és azt mondtátok,hogy 1050ti-on kell.)

Ha az eslő konfigot választod és ki tudod cserélni a kártyát 1060-ra, akkor inkább meg se vedd a 1050Ti-t hanem vedd egyből 1060-nal. Nincs értelme gyengébb kártyát venni ha hamar fejlesztesz. Viszont az alaplap legyen inkább B360 ( az aorus gaming 3 jó lesz), tápból egy FSP Raider II 450W Silver, memóriából pedig 2x4 vagy 2x8GB-ot vegyél, és ha teheted 2666MHz-eset.

köszönöm a segítséget,de a videókártyából a menli geforce gtx 1060-at (legolcsóbb 1060) vagy zotac vagy msi vagy melyiket vegyem?olyan kéne ami sokáig kitart,benne van az árukeresőn olyan 75000 ft-ban meg nézzen is ki valahogy.Vagy a menli és mondjuk a zotac köszt mi a különbség?

bocs elfelejtettem bele írni!
vagy elég egy 1 ventis videókártya?

Ha jól látom akkor ezek előre összerakott build-ek. PCX-en lehet saját magadnak összeválogatni build-eket. Itt tudsz keresgélni mindenféle jó cuccot magadnak a géphez. Az egy ventis kártyák nem a legjobb hűtésűek inkább 2 ventiset vegyél.

ezeket az alkatrészeket én válogattam ki és úgy vagyok vele,hogy összerakom.

De akkor miért más a ház a táp meg az ssd?? Itt most gondolom az a kérdés hogy 8400+1050 ti vagy 8100+1060 3gb.

ha a többit elolvastam szóvá ejtettem a 8400+1060 3gb-ot is.
a ház meg a táp és az ssd az azért más mert nem tudok dönte,mert az egyik jó áron van a másik drágább és nem tudom mi a különbség ssd terén.a házból meg mind a 2 tetszik csak nem tudom azoknál se a különbséget.A tápnál meg nem tudom melyik a minőségibb.

Ezt egybe is írhattad volna. Ezért írtam a BUILD AJÁNLÓT itt találsz megfelelő tápot ssd-t meg minden-t. Mennyi a max keret? Maradhat a másodikból az alaplap meg az ssd de ha tudsz akkor vegyél 256-osat. A tápból mehet a seasonic focus gold 550w vagy 650w.

a keret az nagyon maximum 230.000 ft

és mindenkép gtx 1060-as build

image
Mondjuk ez . Ha nagyon húzós ennyiért akkor szerintem mehet 8100-al vagy ahogy variálni akarod (olcsóbb táp bár én ezt nem kockáztatnám vagy olcsóbb ház vagy először ssd nélkül).

az adata su700-as ssd az a mostani gépembe van benne szóval nem is kell

de ezek alapján megvan a build szerintem
ház CM.masterbox mb600l
alaplap:b360m aorus gaming 3
memória:2x4gb kingston 2666mhz
proci:i5 8400
videókártya:zotac geforce gtx 1060 ? (kérdéses)
táp:fsp 450w raider II silver

1 Like

Na, akkor király. A videókártya ha 2 ventis szerintem akkor mehet.

Ez így jó lesz.

@VizesNinjonKovacs @lengyelb lakatot légyszíves