TheVR Fórum

Melyik éri meg?

Pont ezen gondolkoztam én is :smiley:

Annyira nem mondanám, a különbség sokkal szembetűnőbb 75->144 között mint 60->75 között. A legtöbbet ott javul a “folyamatosság”, még 144->240 között sem érzel akkorát.

De akkor meg lehet az lesz hogy egy gtx1660s meg egy 144hz monitor .
Persze akkor csak ha így megéri.

Nyilván ég és föld a 144hz és a 75hz, én csak azt mondom hogy átmenetileg sokkal jobb a 75 mint a 60 és hiába mondod, kb. mindenkinek feltűnik a különbség. :smiley:

A 1660S a legtöbb esetben nem tud 100+ fps-t, hacsak nem komolyabb grafikai butításokkal, legalábbis Pubg-ben. A jobban optimalizált címekben elég lehet. Valamint AAA címeknél sem valószíná hogy 100 fölé menne, de pont ezért kell Freesyncet használni.

2 Likes

Akkor egy 1660s mellé nem éri meg a 144hz-s monitor?

De egy 1660s megéri pl egy sima 1660 helyet vagy az rtx2060 nagyon megéri az árát és vegyek azt?

1660-ból csak az S éri meg jelenleg. Vagy az, vagy a 2060.

Ha magasabb képfrissítést szeretnél nagy gépigényű játékokban, és belefér a keretbe, akkor nyilván 2060.

Esetleg a kettő között alternatíva egy jobbféle RX 5600 XT, pl Sapphire Pulse széria.

Ha jól értem akkor te egy rtx2060-at vennél ha most vennél ezek közül valamit?
De akkor a monitor nem nagyon fér be mellé :frowning:

Vagy azt, vagy az RX 5600 XT-t. Utóbbi vagy 20 ezerrel olcsóbb, így beleférhet a monitor is.

VGA MSI PCIe AMD RX 5600 XT 6GB GDDR6 – RADEON RX 5600 XT MECH OC
Ez jó belőle?

Nope, ezeket ne vedd.

Írtam feljebb, Sapphire Pulse a biztos választás.

Akkor inkább egy rtx2060 szerintem

De ezen kb már egy hete filózok hogy gtx1660s vagy rtx2060 legyen XD

Ameddig filozofálsz, addig majd szépen felmegy az ára / nem lesz belőle a boltban, aztán nem lesz ilyen gond, azt veszed majd, ami épp lesz.

2 Likes

Ez is igaz :DDDD

@meteoric87 inspirálódva a linken, amit küldtél, erről mi a véleményed? Szintén best-buy? Ha jól látom, a különbség abban van, hogy IPS paneles, illetve Acer (bár az általam linkelt példányból AOC is található a piacon, ugyan ezekkel a paraméterekkel, ugyanennyiért).
Köszi :slight_smile:

Nem, a Nitro sajnos gyengébb minőségű ha jól emlékszem a tesztekre.

Egy monitor sokkal bonyolultabb annál hogy ISP=jó TN=rossz a VA meg valahol a kettő között. Vannak nagyon jó TN/VA panelek, és gyenge IPS-ek.

Az AOC azért best buy, mert egyrészt mocsok olcsó a képességeihez képest, másrészt pont ebből kifolyólag, ha jobbat akarsz nála, kb a dupláját kellene költeni. Annyiért meg már kapsz értelmes 1440p darabot is.

2 Likes