TheVR Fórum

Melyik konfig a jobb?

Sziasztok

2 konfigot tettem össze és az lenne a kérdésem hogy melyik a jobb mint hűtés és teljesítmény szerint? Illetve ti melyiket ajánljátok.Árban kb ugyanannyi lenne

1:KONFIG: Gépház:NZXT Midi H710i Matt CA-H710i-W1 fehér számítógépház

táp:Seasonic Focus+ SSR-750FX 750W 80+ Gold moduláris tápegység

alaplap:MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap

processzor: AMD Ryzen 7 3700X

videókártya:ASUS RTX 2070 SUPER OC 8GB DDR6 ROG-STRIX-RTX2070S-O8G-GAMING videokártya

ram:Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP HX432C16PB3K2/16 memória

ssd:Samsung 500GB 970 Evo Plus MZ-V7S500BW M.2 SSD meghajtó

hdd:Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008 merevlemez

processzorhűtő:Be quiet! Dark Rock Pro 4

Felülre 2db 140mm -es ventillátor

2.KONFIG:Gépház:NZXT Midi H710i Matt CA-H710i-W1 fehér számítógépház

táp:Seasonic Focus+ SSR-750FX 750W 80+ Gold moduláris tápegység

alaplap:MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap

processzor: AMD Ryzen 7 3700X

videókártya:GIGABYTE RTX2070 Super GAMING OC 3X 8G GV-N207SGAMING OC-8GD

ram:Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz Vengeance RGB Pro CMW16GX4M2C3200C16 memória

ssd:Samsung 500GB 970 Evo Plus MZ-V7S500BW M.2 SSD meghajtó

hdd:Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008 merevlemez

processzorhűtő:Corsair Hydro H150i Pro RGB 360mm CW-9060031-WW vízhűtés

A választ előre is köszönöm!

Igazából teljesítmény szempontjából nincs semmi különbség a két konfig között. Ha ragaszkodsz az NZXT házhoz, akkor inkább a vízhűtésest választanám szimplán esztétika miatt. Ha jól tudom Corsair az egyik legjobb aio, viszont a 240mm bőven elég erre procira, mivel egyáltalán nem melegedős, viszont vízhűtés terén nem számítók szakértőnek, úgyhogy @Xeno többet tud róla mondani.

Ha viszont más fajta házat is kinéztél az NZXT-n kívül, akkor az elsőt mondanám mivel AIO 2-3 éven belül megdöglik. Amit viszont kiemelnék, hogy az első konfigban is inkább azt Gigabyte kártyát választanám, az Asus kártya is jó csak szimplán túlárazott.

A corsair is 2-3 évet bír?

Hát saját tapasztalatom nincs vele, így erről pontosabb adattal nem tudok szolgálni. Általában a pumpa szokta megadni magát. Szerintem érdemes megvárnod mit mond erről @Xeno, hiszen neki több fajta AIO vízhűtéssel is van tapasztalata.

5 év gyártói garancia van az AIO-kra DE általánosságban olyan 3 év után a pumpák elkezdtek szarakodni a régebbi generációkon. A jelenlegi AIO-k még nem érték el ezt a kritikus időszakot így nincs honnan tudni, hogy ezek jobban fogják e bírni. (Van akinek a régiek is kibírták 5+ évet) Viszont az NZXT-vel személy szerint rengeteg negatív tapasztalatom van AIO terén és senkinek nem ajánlanám nyúgodt szivvel. Jelenleg én is egy Corsair H150i-t használok és mostmár lassan 2 éve tökéletesen megvagyok vele elégedve egy igencsak forrófejű 9900k-n.

Jelenleg a régi (összesen 4x) gariba cserélt Kraken-em lecseréltem egy új Z63-ra a réki 6700k-mon… eddig jól muzsikál de csak az idő fogja megmondani, hogyan is bírja hosszú távon.

2 Likes

H150i szeretnek majd venni! Es szerintem azt is fogom.

1 Like

Egyetértek az előttem szólókkal, annyit hozzátéve, hogy azt a házat felejtsd el.
Ha vízhűtés lesz, akkor még elmegy, de akkor inkább ez:

Ha léghűtés, akkor:

Miért kéne elfelejteni azt a házat?

Azért mert fullra leblokkolt az összes ház, pláne az i -s verziók.
A sima H500 és H700 még egész jó, ha trükközöl benne a ventikkel. Máskülönben ilyen szempontból elég ergya.

Hát ha elol 3 venti meg felul egy 3x120mm es radiator azert az eleg jo

Maradjunk annyiban, hogy attól még, hogy teli előlapja van még jó az airflowja.

1 Like

Szerintem is es sokan is ezt mondjak

A sima 500ban és 700ban igen, ha trükközöl benne valahogy a ventikkel. De én még nem igen jöttem rá, hogy azokban is hogy kell beállítani őket, hogy jó legyen, a nyomással kell trükközni valamit. :thinking:
Az pedig, hogy oldalt lyukasztott, már alapból -50% a ventik erejévől kb.
Mindenesetre akkor úgy fogalmazok, én biztos nem venném, pláne annyiért.

@Dominik0531 próbáltál már egy műanyag/fémlapon keresztül szívni bármit? :smiley:

1 Like

Ebben igazad van de ennek a haznak van az egyik legjobb quality-je

Igen a légnyomással éred el a jó hőfokokat, ha jól tudom az NZXT házaknál felülre kell rakni ventiket radiátort meg előre

@Xeno
Szerinted felülre vagy elől legyen a radiátor?

Asszonynak raktam össze bele gépet. Proci full terhelésen 60fok vga 75 úgy, hogy a ventik alig mozognak egy nzxt h700i white házban.
3700x
kraken x73
meg egy régi r9 290

2 Likes

Felül vagy elől vannak a ventik?

Felül van a radiátor.

1 Like

Hmmmm
Jó, legyen így, kíváncsi leszek :smiley: