Melyik laptopot válasszam ezek közül?

Laptop vásárlás előtt állok, és ezeket néztem ki. Az lenne a kérdésem, hogy ezek közül melyiket válasszam, vagy ha van jobb ötlet, szívesen meghallgatom. Leginkább játékra kellene. Az RTX 3070 videókártyásnak kicsit húzosabb az ára, így azt inkább mellőzném. Illetve amelyikben csak 512 GB SSD van, azt kipótolnám 1000 GB-re, szóval ez nem szempont.

Linkek a kinézett laptopokhoz:

https://radium.hu/catalog/product/view/id/42347

https://radium.hu/msi-laptop/msi-crosshair-15/msi-crosshair-15-a12uez-16-gb-ram-1000-gb-ssd.html

Én a legelsőt választanám. Magasabb képfrissítés, ips, és 1 terra ssd alapból.
@Error szerinted? Kíváncsi lennék, hogy milyen a döntés :grin:

1 kedvelés

Én az Acerre szavazok. SSD-t bármikor cserélsz meg monitorból is olyat veszelel mellé amilyet akarsz.
Proci/gpu nem cserélhető/upgradelhető késöbb.

2 kedvelés

Szerintem a többi is ips, vagy nem? 144 és 165 hz között ilyen nagy különbség van?

Miért, a benne lévő SSD nem olyan jó minőségű? Monitort nem tervezek hozzá venni, mivel nem mindig lesz egy helyen meg szerintem felesleges.

@Middle indoklására reflektáltam vele. Teljesen megfelelő ami benne van.
144 és 165 között semmi külömbség nincs ami szemmel látható lenne, a 165hz-es képernyők is csak overclockal tudják azt és alapból 144-en mennek általában.

1 kedvelés

Én a legionra szavazok a jó hűtés miatt.

1 kedvelés

Így már értem, köszi

1 kedvelés

Jelenleg a ROG tűnik a legszimpatikusabbnak, csak kicsot eltántorít a processzora

Szia!

A Legion-t ajánlanám én is. A ROG-gal se lősz nagyon mellé, ahogy kb. egyikkel sem. (viszont igaz, a ROG procija gyengébb, bár nem rettentően: AMD Ryzen 7 5800H vs 4800H - Zen 3 CPU Improvements? - YouTube)

@Middle nekem egyik se kéne, 17" alattiak. :smiley:

5 kedvelés

Még nézegettem kicsit a kínálatot és ezeket találtam. Ezekről mit gondoltok?

Illetve lehet hülye kérdés, de a ryzen 7 4800h, mivel régebben lett legyártva, ezért kevesebb ideig lesz jó, mint pl. a ryzen 7 5800h vagy 6800h. Vagy rosszul gondolom?

Teljes mértékben jól gondolod.
5800h vagy 6800h tovább lesz jó, főleg a 6800h
A15-öt ne válaszd nagy a meghibásodási aránya

2 kedvelés

Lehet rosszul fogalmaztam, én arra gondoltam, hogy előbb elromlik.