Melyik monitort ajánlanátok és miért?

Sziasztok!

Lecserélem a régi monitoromat, és szeretnék venni egy újat 100.000 forintos árkategóriában.
Fontos lenne hogy:

• a felbontás: 1440p
  • képátló 27 inch
  • IPS panel legyen, (vagy nagyon jó TN) mert szeretnék grafikai dolgokat is készíteni
  • Felhasználások (első legnagyobb priorítás) : programozás, játék, rajzolás, film
  • Örülnék ha több mint 60hz-es lenne de nem létfontosságú

A versenyben levő monitorok:
ASUS PB278QR az elődjéről nagyon jókat hallottam, jelenleg ez a befutó (ha minden igaz lehet húzni kicsit 75hz körülire)
ACER B277UBMIIPPRZX 75hz-ra is képes
BENQ PD2700Q

Ha tudtok jobbat akkor mondjátok, illetve segítsetek dönteni :sunglasses:
Esetleg írhattok tanácsokat is hogy még mire figyeljek

IPS:

Jó VA:

Ismerős válasz, konkrétan 4 napos topic:

Igen, viszont ez egy kicsit túllő a 100ezres kategórián.
Gondolkozom még rajtuk ha tényleg ezek a legjobbak.

Egyébként sajnos egy Zotac Gtx 1070ti Amp extreme videókártyám van, szóval a freesync-nek nem veszem hasznát.

Dehogynem. Már lassan 8 hónapja hogy megy nVidia kártyával is, display porton keresztül.

Most érted, veszel egy rohadt jó monitort amit használsz évekig 135-ért, vagy veszel egyet ami jóval gyengébb, 100-ért. Olcsón, jó, magas képfrissítésű, szép képet adó monitor nem nagyon van.

Persze ezt értem.
Szerintem MSI lesz akkor, az Acer remek (és 5 év garanciát adnak rá), de nem lehet a magasságát csökkenteni.

Köszönöm a válaszokat :smiley:

5-10 rongy egy VESA szabványú monitorállvány, amiból van 100 fajta, ha akarod állványosat veszel, ha akarod falra szerelhetőt stb, szóval ez a legkevesebb.

De az MSI is nagyon jó értékeléseket kapott. A kérdés inkább csak az, szereted e az ívelt kijelzőt. Meg kell szokni, de van aki nem bírja.

Igen, de ennyi pénzért azért elvárható egy jobb minőségű állvány.

Az MSI-nek pedig ahogy nézem elég jó minőségű. Az ívelt kijelzővel nem lesz gond. (Egyébként olvastam hogy nem hivatalosan g-sync-et is támogat) . Amiről viszont fogalmam sincs az az hogy az 144hz mennyire lesz látható, én nem szoktam annyira fps-ekkel játszani, talán a lol az egyetlen kompetitív játék amit gyakran játszok, de végül is maximum csak lesz egy feature amit nem használok ki :sunglasses:

Nem létezik “nem hivatalos” Gsync. A Gsynchez egy külön chipet kell a monitorba építeni, amit csak az nVidiától lehet venni.

Freesyncet tud, amit január óta az nVidia kártyák is támogatnak 10xx szériától felfelé, display porton keresztül.

Akkor lehet félreolvastam, vagy csak g-sync kompatibilis (tehát működik ha veszel hozzá chip-et).
a Freesync-hez kell valami display porton kívül?

Egyébként megrendeltem a “kicsikét”, kedd szerda magasságában itt is lesz :smiley:

Nagyon kevered a dolgokat.

A Gsync kompatibilis azt jelenti, hogy Freesynces, de nVidia kártyával működik. Sokat nem jelent, mivel MINDEN 2-3 éven belül gyártott monitor tudja ezt, mindegy hogy rá van e írva vagy nincs,

Display porton kell csatlakoznod, és be kell kapcsolnod a videokártya driverben, és van hogy a monitoréban is, ez gyártó függő.

Megérkezett!
Eddig egy Dell P2417H monitorom volt, amit nagyon szerettem, csak már volt benne 5-6 pixelhiba (ami egyébként nem zavart) illetve az 1080p-t egy kicsit kicsinek éreztem.

Először ez a hajlított dolog egy kicsit furcsa de nem zavaró, idővel megszokom. A színek sokkal jobbak, gondolom a kalibrálás miatt, de a DELL nekem nagyon fényes volt, ez sokkal “tompább” ami nekem nagyon tetszik.
Örülök hogy ezt és nem az Acert választottam, mert nem kell + állványt vennem, (mellesleg az MSI állványa nagyon jó, és van egy fülhallgató tartója is, ami + pont).

Köszi a segítséget, ezzel elleszek 4-5 évig :smiley:

@lengyelb :lock: :hugs:

Lezárva ekkor: #14