TheVR Fórum

Melyik op.rendszert rakjam fel erre a low-end laptopra?

Szóval a kezem ügyére akadt egy notesz, amit most arra használok, hogy sorozatozzak rajta, megírjam a Moodle-s vizsgáimat, beadandót írjak stb.
Kísérletezgettem, de a konfig az olyan amilyen, tehát nem egy erőgép. Ami néha egészen zavaró.
Esetleg kíváncsi lennék, hogy ti mit mondanátok, ezt a konfigot melyik op.rendszerrel tudnám a legjobban érvényesíteni?
Perpillanat Win11 megy rajta, de ilyeneken gondolkoztam hogy Win10 32-bit, vagy 64-bit esetleg hasonlók (vagy maradjon a Win11?). Vagy Linux?

CPU:Pentium N4200
RAM:4GB DDR3
HDD
VGA:Intel HD
SR:1080P

Köszi a válaszokat! :smile:
[Tudom, rakjak bele ram-ot meg ssd-t, de ideiglenesen használom ezt a gépet, nem akarok rá feleslegesen költeni.]

Azt úgy akkor lehet is róla gyalulni.

11-et bő egy évig, akinek nem létfontosságú, mindenki felejtse el.

Szerk az alja:
Most olvasom, hogy a 64-es win is mehet rá. Akkor win 10 64 et csapasd fel :slight_smile:

3 Likes

Win 10, de 64 bites. A 32 nem lát belőle teljes 4 gigát. Az SSD pedig azért jó, mert ha már nem kell a gép, kiveszed belőle, és használod tovább másban. A ramot ilyen módon nem tudom ajánlani, de SSD nélkül tényleg rettentő lassú a gép.
Még valami: az olcsó kategóriás notikban van olyan, amiben ramot nem is tudsz cserélni, fejleszteni, mert integrált az is. Nekem is van egy olyan notim, padlásokon mérésre, routerprogramozásra, ilyesmire használom, de SSD-vel használható. És Az SSD nem nagy költség.

3 Likes

Én nem erőltetném a Windows-t ezen a laptopon. A sok bloatware meg telemetry cucc ennyi erőforrással már el tudom képzelni milyen zavaró lehet.
Helyedben egy Linux disztrót raknék, egy lightosabb asztali felülettel. A Linux Mint Cinnamon asztali felülettel (ez az alap felület) a legnépszerűbb kezdőbarát disztró, viszont az Xfce felület sokkal erőforrástakarékosabb. Nézz meg pár videót YouTube-on és el tudod majd dönteni melyik szimpatikusabb.

Köszi a válaszokat!

@cubixx4 Próbálkoztam már a Linux disztrókkal, fejből nem tudom, de szerintem a Xfce, Mint, Ubuntu, Lubuntu verziók tuti voltak.

Még tavaly próbálgattam, de nekem olyan szinten léptek fel kompatibilitási problémák, amik miatt sajnos nem maradhatott.
Nekem például az Office fontos lenne, főleg a telóra is letölthető app miatt (kép alapján bevágja a szöveget Word-be stb.), azt sem tudtam megoldani Wine-al sem. A Teams volt még ilyen kompatibilitás problémás ezen kívül.

[Igaz mindezt egy 2008-as laptopon próbálgattam végig.]

A Teams az most pont van Linux-ra is, a Microsoft oldaláról hivatalosan letölthető.
Viszont az Office az már sajnos nagyobb falat. Az már pár kompromisszummal jár.
Mondjuk amire én használom, arra bőven elég a LibreOffice, sőt nagyrészt Google Drive-ot használok csak.
Szerintem simán hozza lehet szokni, viszont az OCR-hez külön szoftverre lesz szükséged.