Melyik proci lenne jobb?

A kérdésem az lenne hogy van egy ilyen konfigom
I7 2600k@4.2
Gigabyte p67 ud3 alaplap
16gb ddr3 ram
128gb ssd
1tb vinyo
Gtx 970 videokartya
144hz monitor
A kérdésem az lenne hogy ehhez a konfighoz van-e értelme lecserélni a vgát 1070re vagy inkább proci+lap és egyes esetekben ram csere lenne csak a megoldás hogy a 144 fps tarthato legyen fullhd-ban
Játekok r6 division bf 1 vagy lehet majd az 5 is. Div. 2
És ha proci csere akkor mit ajánlotok ár/érték arányban?
Segitséget elöre is köszönöm.

Simmit nem lehet igazán ajánlani ehez sajnos :confused: Komplett konfig cserét ha igazán fejleszteni szeretnél.

Jelenleg a 9th gen Intel fut ami ugye új alaplapot és DDR4-et is követel úgyhogy kb. Semmit nem tudnál felhasználni a főbb komponenseidből…

Viszont ha a maximum ár/érték arányban gondolkodsz akkor AMD Ryzen-be fektess jelenleg.

Ryzenből mi az ami megérné és kitudná hajtani ezt az fps számot. Tudom ez függ a szervertől a játéktól de úgy általánosságban ha minden baszó és jó?

Nem adtál keret. Build ajánlóból AMD, AMI A PÉNZEDBE BELEFÉR.
A 144hz felejtős lesz szerintem. Inkább egy 75hz monitor lesz, amit “ki fogsz tudni hajtani”.

Division 1-2-t, 144 fps-sel felejtsd el teljesen. :slight_smile: Szerintem 1080 TI-vel sem érnéd el a 144 fps-t.

Nekem most Ryzen 5 2600 (non x) van, 1070 ti-vel, 2*8 GB 3200mhz-es rammal és a Battlefield 5 100-110 fps körül megy, ami a stabil és átlagnak mondható. Ez 1080p max beállítással, dx12-vel bekapcsolva. Vannak pályák és részek, ahol ennél talán magasabb is. De 144 fps heló… hacsak nem veszed le a grafikát, de én sem azért fektettem be most kb. 1000 Eurót, hogy kompromisszumokat kötögessek grafika téren, később lehet lejjebb fogom venni, de egyelőre nagyon élvezem, hogy teljes pompájában játszhatom a dolgokat :slight_smile: (persze 1080p adta lehetőségek között). Gondolom monitor és 144hz miatt mondod a 144fps-t. Én most váltottam monitort is, 60hz-es ócskaságról 144hz-es monitorra, és olyan játékokban, ahol 70-80 fps-em (Anthem alpha pl, vagy AC:Origins) van is, sokkal jobb és szebb az élmény. Én semmilyen screen tearinggel nem találkoztam még, ha ettől félnél.

Igazából az r6 amit most nagyon tolok és itt találkozom olyannal hogy 160fps-ről vissza esik 110re. Igazából más játéknál annyira nem is lenne fontos de azért ennél a gamemnél vettem ezt észre. A divisionnal bármit is csináltam alig akart 70-80 fps fölé menni. Ha meg single olayer játékot játszok ott ami kell az a max 60 fps. Igen nálam is monitor csere volt szintén 60hz-ről 144re. Annyira nem vagyok ultra grafika mániás ezért sem használok dx12-t. De amúgy akkor ez a build nem tudná 100%-ban kihajtani a 1070et?

Olyan 15% teljesítmény maradna a vga-ban, ha megtartod a jelenlegi configot lehet egy rx 580 8GB jobb lenne de ha 1-2 éven belül gép csere lesz akkor 1070

És mi a problémád a 110FPS-el R6-ban? Ha azt mkndod, hogy mert a kiatt megy rosszabbul a játék akkor GIVE ME A BREAK MAN…hagyjuk az ilyen dajkameséket :stuck_out_tongue:

60+ FPS-nél bármilyen játékba nem KELL belekötni.

2 Likes

Igazából abszolut semmi bajom nincs vele.
Pistiéktől nagyon régóta láttam már olyan monitor tesztet ahol 144hz-es monitort teszteltek. Sajnos eddig csak egy fhd 60hz 5ms monitorom volt. Most tudtam venni egy tényleg gamer monitor ami valami brutalis hogy mennyivel mássabb így játszani. Na meg hozzá jött egy razer kraken fülles. Igy az élmény ami eddig meg volt az duplájára nött. Köszi Srácok a segitséget. Szerintem akkor max 1070 lesz és hátha késöbb jóban normálizodzak aztán meglátjuk. A ryzen most tényleg jó választás lehet.

Inkább 6-8% mivel 4.2-re van húzva a proci ami 22% tuning. De köszike a linket nagyon jó kis link.