Melyik Ryzen procit válasszam a buildhez?

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy az összeállításomba melyik Ryzen procit ajánlanátok inkább.

A build:
HÁz: Zalman Z3plus
Táp: FPS Hyper 500
Alaplap: Asrock AB350M Pro4
Memória: Corsair 8G DDR4 2400MHz (ebből megéri a ryzen miatt esetleg 3000 vagy nem lényeges annyira?)
Videokártya: Asus GTX150TI OC 4G DDR5
SSD: Kingston 120G
HDD: Western Digital 1TB (ezex végű)

Na és most ugrik a majom a vízbe… melyik Ryzen?
Ryzen R3 1300x vs. Ryzen R5 1400?

Ahogy a tesztekben elnézegettem, a játékoknál csak pár fps különbség volt és a keretem adott (kb 220 ezer - build ajánlót elolvastam!), és mivel csak játékra használnám, semmi másra, az a kérdésem hogy ár-érték arányban, és a jövő szempontjából melyik éri meg jobban? Megéri azt a plusz pár ezret rááldozni az R5-re vagy inkább azt a pénzt tegyem bele valami másba?

Vagy Ryzen 3 1200 vagy Ryzen 5 1400. 1300X nem feltétlen éri meg az árát az előbbi kettő között.

Én azt mondanám hogy ha bele tudod tenni akkor inkább Ryzen 5 1400, főleg ha a későbbiekben esetleg szóba jöhet majd nagyobb VGA kártya is a gépbe, akkor a CPU igényes gameknél jó szolgálatot tehet a 4C/8T.

Kettes opció hogy CPU-ból lefelé tendálsz Ryzen 3 1200-ra (aztán legfeljebb egy moderált OC-t rábiggyesztesz) és belegazdálkodsz a gépbe egy GTX 1060 3GB-ot. Rövid távon valszeg ebben a variácóval járnál a legjobban.

Memória árakban sajnos nincs túl nagy differencia mostanában, Ryzen-hez legalább egy 2666-os készlet az ajánlott. De mivel nincs túl nagy differencia 3466 alatt memória árakban, ha csak nem valami alacsony CL-es készletre repül rá az ember, akkor egy 3000-es vagy 3200-as készlet (attól függ melyik olcsóbb) megéri a felárat.

1 kedvelés