Melyiket válasszam az alábbi procik közül?

Sziasztok! :slight_smile:

Szeretném lecserélni a procit az egyik gépemben, jelenleg egy AMD Ryzen 5 1600x van benne. Két procit néztem ki, az egyik a Ryzen 5 3600, illetve a Ryzen 7 2700x. Néztem benchmarkokat, a 3600 átlagban több FPS-t produkál, mint a 2700x. :slight_smile:

Kérdés, ha mondujuk a 3600-at választom, az meddig elég? Úgy értem, hogy bátran használható lesz még mondjuk 2-3 év után is, vagy jobb lenne a 2700x-et választani? :slight_smile:

Köszönöm a segítséget!

Mi a főbb felhasználás? Gamingre általánosságban 3600, szvsz 2-3 év múlva is még jó lesz az a 6/12. Ha inkább munka, render stb vagy keményen streamelnél is a gépről nyerőbb lehet a 2700 a több szál miatt. Egyébként személy szerint a 3600-ot venném.

1 Like

@maajsz A főbb felhasználási cél a gaming lenne. :smiley: Köszönöm a választ.

Milyen GPU-hoz, milyen felbontásban? Lehet hogy semmi értelme cserélned.

2 Likes

@meteoric87 2070 Super mellé lenne fullHD felbontásban. :slight_smile:

Ha több évig szeretnéd használni, akkor a 2700X a jobb válaztás a kettő közül. Ha a jelenlegi max fps szám a fontos, akkor 3600.

1 Like

Inkább az lenne a fontos, hogy egy jó ideig kiszolgáljon, ne kelljen mondjuk 1-2 év után megint azon gondolkoznom, hogy milyen procit vegyek.

Én az R7 27X-et venném. Nagyon jó árban van most, és nem hiszem, hogy annyival kevesebbet tudna fps -ben, mint a 3600.
Hosszútávra én a 7-est venném. Már csak a 8C/16T miatt is.

1 Like