Melyiket válasszam?(fülhallgató 15-25k)

Sziasztok srácok!

A segítségeteket szeretném kérni új fülhallgató vásárlásban. 15-25k között keresgélek, néztem is kettőt és érdekelne a véleményetek, főleg ha valaki használja is valamelyiket vagy más ötlete van.

Köszi a válaszokat!

Miért veszel ilyen drágán fülhallgatót? Ennyiért már minőségi fejhallgatót kapsz

A Sennheiser -ek nagyon jók, (viszont kicsit túl vannak árazva) , ettől eltekintve azt javasolnám, nekem évekig bírták, más márkákkal ellentétben. És azért minőségi darabok.

Amúgy szerintem is gondold meg jól hogy fülhallgató/fejhallgató, mert fejhallgatóval jobban jársz szerintem.

Kényelmi szempont nekem a fülhallgató. Fejhallgatót csak itthon használok :slight_smile:

Viszont nem hiszem hogy annyira audiofil lennél hogy egy 20k-s fülessel akarsz járkálni amikor mindennapi zenehallgatásra egy alap füles is teljesen jó

Szia Én ilyen használok csak kékben szerintem ez is szuper https://edigital.hu/fulhallgato/sony-mdr-xb50apb-xtra-bass-fulhallgato-fekete-p418658

A kettő közül a Sennheiser jobb. +11dB/mW és a kábel is elég hosszú, ellenben azzal a 30cm-el a Beyernél, már ha az tényleg annyi…

Kieg: azért egy MP3-nál is észrevehető a hangképbeli különbség egy sima egyszerű meg egy ilyen drágább füles között. 89 98dB/mW vs 118dB/mW . Magasabb hangerőn is tiszta marad és sokkal dinamikusabb egy nagyobb érzékenységű füles/fejes/hangszóró részletgazdagabb.
Alapvetően a dB/mW minél nagyobb annál jobb. Olcsóbban is találhatsz ilyet, a különbség csupán az anyaghasználatban van. Tipikus pl.: a JBL-nél taknyolódik(ragad) a kábel 1-1,5 év után, 2 év után elrehül és töredezik morzsolódik, a hangszórók bírják, de a körítés nem.
Sennheiser-nél én még nem találkoztam ilyen hibával/öregedéssel. Lehet hogy drága de jobb is.

Ui: A linkelt Sony 1dB/mW al gyengébb a Beyernél az meg kb csak mérhető… és olcsóbb
Beyernél ilyen úgymond olcsó szinten sokat kérnek azért a márkanévért…