TheVR Fórum

Menetrend iOS app

Sziasztok

Tudom, már van egy tök jó mobilbarát menetrend amit DanX27 fejleszt:),
de szerettem volna egy beugró appot SwiftUI-al, hogy megismerkedjek vele.
Szóval csináltam egy nagyon egyszerű iOS-es menetrend appot, ami a következőket tudja:

• az elkövetkezendő 7 nap eseményei
  • ha új esemény kerül a menetrendbe, akkor értesítést(push) kap róla a user
  • az eseményeket hozzáadhatod a naptáradhoz
  • reklám mentes

Kérdés:

• Szerintetek, vagy ha a fiuk olvassák, akkor szerintük:), ezt az ikont használhatom az applikációmhoz? (nem tudom hogy ez official ikon vagy nem, de nem akarnék ebből gondot:))
    IMG_0985

Ami necces:

• az adatokat az official honlapról szedem, ezért ha változik az adatstruktúra, akkor utána kell húznom a backendet(nem kell hozzá app frissítés)

Ötletek:

• bármi ötletet szívesen fogadok és szeretnék is velük foglalkozni, ahogy az időm engedi:)

Ami tervben van:

• iOS 14 widget

Release:

• még nincs a Store-ban
  • Ha nincs gond az ikonnal, akkor azonnal releaselek egyet:)
12 Likes

Design terén ég és föld, faxa lett. :+1:

2 Likes

Szép munka, semmi hátsó szándék, csupán a készítés öröme. Gratula hozzá!

Kis eséllyel olvassák itt el a srácok. Egy próbát megér @TheVR_Jani

Szerintem a legjobb esélyed akkor van, ha Twitteren betageled őket, ugyanígy összefoglalva a dolgot.

5 Likes

Esetleg idézzük meg @abuda kollégát, ő készítette az android appot, lehet tud egy-két tippet adni, ha másnem média anyag (kép) felhasználásról.

3 Likes

Sziasztok!

Én, mikor androidra készítettem az appot, itt a fórumon PM -ben sonziii -n keresztül értem el Janit, aki áldását adta a projektre így kerülhetett ki az app az áruházba. Szerintem Janit keresd meg PM -ben, esetleg sonziii -t, ha Janinak nem jut ideje a sok privát üzenetre.

Üdv

5 Likes

Nagyon jó!! Külön tetszik, hogy letisztult a design és követi a hivatalos menetrend stílusát.
Ami a változó adatstruktúrát illeti eddig most először kellet nekem is változtatnom emiatt.
Abban reménykedek, hogy ez nem lesz túl gyakori.

Egyébként offline is fogja majd tárolni a menetrendet? :slight_smile:

3 Likes

Köszi szépen a tippeket:)
Ráfogok írni Sonziiira és Janira is, itt PM-ben.

@DanX27 Igen tárolja offline is. Ha elmegy a net és bezárod az appot, akkor az utolsó menetrendet látni fogod offline is, ha visszajön a net akkor realtime frissül:) plusz ha hozzáadod a calendarhoz akkor azt is látod offline

2 Likes

Közben készülget az iOS14-es widget is:)

Egyébként rájuk írtam PM-ben, de nem válaszoltak még. Lehet, ha pár napig nem kapok választ, akkor releaselek egyet engedély nélkül a storeba, max leveszem azonnal, ha bármi baj lenne belőle. Sztetek? Inkább várjak?

2 Likes

Alapból nem értem, hogy miért kéne ehhez engedély. :smiley:
Szerintem elég annyit belerakni a storefront leírásba, hogy nem általuk van fejlesztve.

3 Likes

Ok, ezt adom, kösz:D

2 Likes

Pláne úgy, hogy reklámmentes, így még csak nem is “keresel” rajtuk. Amúgy hatalmas pacsi érte, nagyon szép munka és sokrétű app!

3 Likes

Én sem látom akadályát. Én anno amikor még a Twitch Events aloldalról szedtem le a Twitch API segítségével a menetrendi információt, hogy mobilon lehessen látni rendesen én sem kértem úgymond engedélyt. Topikot nyitottam neki és Janiék észrevették. Ekkor került be a Hivatalos Discord szerverre a menetrend kiértesítőm is.

3 Likes

Hali újra, több mint 1 év után:D

Nem foglalkoztam a dologgal 1 évig, mivel az Apple visszadobta, azzal a kifogással, hogy kevés az appban a feature… szóval most elővettem a projektet, beletettem egy linkek képernyőt és már át is ment a reviewn:P

A widget és az értesítések valszeg bugosak, de a menetrend része működik:)

Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

link:

3 Likes