Mi a különbség az eredeti illetve a tört Windows között?

Nem mertem venni arról az oldalról! Helyette innen vettem: https://www.hrkgame.com/games/product/windows-10-professional-oem-pc-cd-key/

Ugyan annyibe kerül, és működik! :slight_smile:

Ugyanaz mint az előző, csak itt kevesebb kód nem működik… :smirk:
https://www.trustpilot.com/review/hrkgame.com?utm_medium=Trustbox&utm_source=MiniCarousel&languages=en&stars=1

Tökmindegy honnan veszitek/vesszük. Nekem jó az eredetileg linkelt is.

Előbbihez írták:
“Most megvettem a
W10 pro retailt. G2A-nak megy a pénz, ha ez számit valakinek.”

Gondolom mindkét oldal g2a-s szóval nem kizárt, hogy lopott bankártyáról vették a kulcsokat és azért nem müxik mind. :stuck_out_tongue:

Lopott vagy sem, én kettőt vettem, mind kettő jó! Ez rendes boltban 80 rugó lett volna… Nem szép dolog, de hát na…

Szerintem tok felesleges ezen rágódni hol olcsóbb fillérekel meg honnan származik :slight_smile: működik örüljünk eredeti . Amúgy officet is tudok 3500 forintért ha valakinek kell :slight_smile:

Én anno amikor lehetett ingyen a Windows 10-re frissíteni ráfrissítettem a tört Win 7-emre. De most nekem eredetim van akkor? Vagy ez így nem számít annak?

Elvileg eredeti amíg aktiv :slight_smile:

Nem fogok álszentkedni, nem mondják honnan van és egyszerűbb, mint pico-val. Engem az zavar, hogy az előbbi oldalon megduplázták az árat… :smiley:

Mivel közel 90 látogatták meg az oldalt csak innen, ha csak a fele vásárolt megértem az emelést :slight_smile:

Nem dupláztak meg, akciós ár volt, ami lejárt. De írták is alul… Amugy a 4k még mindig nem drága szerintem. A tizede a bolti árnak!

Részletesen kifejtem: Az egyik eredeti, a másik tört :slight_smile:

Én most vettem egy laptopot és win10szeretnéks rá. Ezek az oem kulcsok tényleg müködnek ? Megéri megprobálni?

Itt olvasgass, sokan leírták már tapasztalataikat és a véleményüket. :slight_smile:

Ahogy @holy_seat is mondja ha megveszed es fizetsz azert a katyvaszert gerinctelen vagy picit hisz elismered, hogy ugyanannyit kernek egy full licence-ert pl. Magyarorszagon mint Amerikaba vagy Angliaba…a kulonbseg persze az, hogy itt az csak egy par oranyi munkaber…ott meg a havi fizu szamottevo szazaleka…

Attól még, hogy nincs 100E forintod(frissen kihozott operációs rendszer általában e fölött indul, mikor a win 10 kijött, volt 140E is az ára, néhol) csak azért, hogy megvedd eredetiben az oprendszert, hanem inkább torrent-ezed, nem leszel gerinctelen. A linux, totál ingyenes, vagyis ha nincs lehetőséged ingyen beszerezni a windows-t akkor se esik el a Microsoft semmitől, mert akik torrenteznek, azok majd leszedik a linuxot. Vagyis ezzel egy fillért se vesz ki senki a Microsoft zsebéből, mert azt az összeget akkor se látnák, ha nem lehetne tört windows-t venni.
Én is a torrent bázist erősítem, mert azt a kb 40E-t inkább költöm 2 játékra, mint 1 oprendszerre.

Valamint a frissítés se teljesen igaz. Tört windows 8.1-em volt, és a maga a Microsoft frissítette fel a gépemet win10-re. ugyan úgy megjönnek a frissítések erre is, mint a tiétekre. Megkaptam az anniversary frissítést, meg az összeset, már a megjelenéskor.

Maga a Windows biztos nem okozott gondot (hacsak nem valami worm-okkel teli Orosz verziot raktal fel)

Ez az egesz “Az eredeti sokkal stabilabb meg jobban megy” csak PLACEBO egyeseknel. NINCS KULONBSEG. SEMMI.

A nem legalisan aktivalt windows nincs crackelve…nem egy modositot *.exe-n keresztul fut… minden ugyanaz es ugyanugy mukodik benne mint a legalis verzioban egyetlen egy dolog kivetelevel. Az aktivator megvaltoztatja a helyet ahonnan az oprendszer az aktivalashoz szukseges megerositest varja.

DE meg tovabb megyek…meg a frissitesek is ugyanazok mint az eredetin mert (es ez durva lessz…kapaszkodjatok) a Microsoft rendszererol tolti es telepiti fel oket.

Ez így van. Egyébként én úgy vettem észre, hogy a tört Windows használata a legálissal szemben egyeseknél inkább kényszer mint sem választási lehetőség. Most már lustaságra nem lehet fogni mivel az Internetről pár kattintással megvásárolható letölthető.

Valaki amúgy tudja mi a helyzet az OEM Windows-ok újratelepíthetőségével és újra eladhatóságával kapcsolatban. Rengeteg “cicaharcot” látok ezzel interneten és utalást, hogy lehet máshol pedig, hogy nem. Például itt egy 2012-es Microsoft Support szerint nem lehet. Hiába az EU-s rendelet.
https://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_7-windows_install/oem-újraaktiválás-alaplap-csere/7f443518-c523-4aae-88f7-6a1d19320650?auth=1

Ez is igy igaz.

En tobbszor kijatszottam mar siman egy Clonezilla backup-al amit rogton friss install utan csinaltam ugyfeleknek. Ezt akar teljesen uj gepre is visszadobhatod Windows 7-top errefele es azon kivul, hogy ellessz egy 5 percig mig mindennek a megfelelo drivert felrakja meg ujrakonfiguralja a display-t meg stb, TOKELETESEN megy, es nem ker ujra aktivalast :wink:

Amugy regen egy telefonnal a Microsoft-hoz meg egy: “Alaplapot kellett cserelnem mert a regi elromlott, de a gep ugyanaz csak en ujrainstallaltam a Windowst es most miert nem megy?” - Eleg volt, hogy ha kicsit megertobb ugyfelszolgalatost fogott ki az ember (10-bol 9x) es ujra aktivalta.

Egyik oldalon sincs már fent :confused:

A pénztárcád vastagsága :smiley: