Mi a különbség ezen processzorok között?

Tudom, sokat kerdezek, de inkabb nezzetek hulyenek!
Nezegettem a processorokat(uk, itt elek) egy reszt, otthon olcsobbnak tunnek, a masodik pedig hogy a meg 6th gen processorok ugyan olyan arban vannak mint a 8th es az uj 9th, miert van ez? Legyszives indokoljatok.
Jelenleg gep epitesben vagyok, van egy msi b360 gaming plusz alap, amihez epitgetek(nem surgos annyira) seasonic 650fx 80plus gold, 16gb drr4, arctic freezer 33, 2tb toshiba hdd es most jon majd az ssd, a gpu valoszinuleg egy 1060 6gb strix. Szooval, segitsetek! Legyszives!!

Intel-ből csak és kizárólag 8th Gent érdemes venni, a már megvásárolt alaplap csak azokat fogadja amúgy is.

i5-8400 lesz a te barátod, az elgondolt körítéshez. Egyelőre az árak magasak, mert az Intel-nél elfogyott a 14nm-es gyártó a kapacitás. Értsd nincs akkora kihozatal amint piaci igény, így az árak az egekben. Hogy mikor enyhülhet az jó kérdés, mert jelenleg még a chipseteket is visszagörgették 22nm-es gyártó sorra, hogy onnan felszabaduljon kapacitás…

Szoval ez az oka annak is hogy a hasznalt piacon is ugyanilyen rossz a helyzet?
Peldaul, otthon kb £210-220 a 8400, ez itt atlagban biztos eladotol 300, caak azert mondom a biztos eladot mert egyel mar befurodtem
Igazabol en 8400 es 8600k kozott gondolkozom, eleg hasonlo kategotiaban vannak. Nem sok kulombseget lattam igazabol abketto kozott…
Azon is gondolkodtam hogy eladom ezt a lapot es veszek egy am4 foglalatut, aztan egy ryzen 7… de nem igazan szeretem… elotte volt mar tapasztalatom vele

Amazon-on a 8400-as kerek £250 a 8600k pedig £283…annál biztosabb eladót nem találsz.

Én is Angliában élek (jóideje) igaz nem Magyarországról jöttem de annyit elmondhatok, hogy az árak ugyanott vannak SŐT legtöbb esetben itt olcsobban hozzájutsz a dolgokhoz.

Toshiba olcsóbb egy hangyányit mint a WD például de annyival rosszabb választás is mint amenyit megspórolsz.

Az AMD most ár/értékben verhetetlen és teljesítményven sincs vele semmi probléma. Persze mkndom ezt úgy, hogy én is a 9900k-m szállítására várok,hogy tudjam végre összepattintani az új vasat.

CEX-nek az oldalán nézz szét esetleg használt GPU-k ügyében ha azon spórolnál ők adnak rá garanciát és pozitív személyes tapasztalataim vannak velük kapcsolatban így ajánlani merem őket.

Ocerclockers.co.uk -en érdemes még nézelődni esetleg…ott is szoktak lenni jó akciók meg bundle dealek.

Ott van még a Scan.co.uk ami megbízható és vannak jó áraik is néha dolgokon.

Cex-en neztem enis, de egyszeruen lehetetlen egy pofasabb processort talalni. A videokartya onnan lesz.

Szoval most ebbe az alaplapba tudom en rakni az ujabb 9th gen? Ha igen lehet varok egy kicsit vele, az uj i5 9600k boven eleg nekem, es olyan 268 korul mozog jelenleg.

Koszonom a valaszokat, nem hiszem hogy lesz valtas ryzenre, tul sok macera lenne vele most, hogy ez a lap mar megvan.