Micro stutter játékok közben

Szasztok! Februárban lett összerakva a gépem és azóta van ez a jelenség amit úgy hivnak hogy micro stutter olyan mint ha 144hz helyett olyan 90 hz lenne.
Gépem:
GPU: ASUS Tuf GeForce RTX 3080 10GB OC GDDR6X 320bit LHR
CPU: Intel Core i7 - 11700
MatherBoard: Msi Mpg z490 Gaming Plus
CPU Cooler: Noctua NH-D15 chromax
Ram: KINGSTON 2×8GB DDR4 3200MHZ CL19 HYPERX FURY
Case: COOLERMASTER MasterCase H500P Mesh ARGB
PSU: Seasonic FOCUS GX-1000 1000W 80Plus Gold
HDD: 2TB SATA3 64MB 7200RPM 64MB SATA3
HDD 2:Seagate BarraCuda 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3
SSD: Kingston A400 240gb
Monitor: Acer Predator XB253QGPbmiiprzx 24,5" FHD IPS 144hz G-sync 1ms
itt egy kis videó róla: micro stutter - YouTube

Szia, ezen vannak a kérdéses játékok? Ne adj’ isten a rendszer (is) ?

3 Likes

Csak a rendszer és a driverek

Borzasztó minőségű gyári hulladék lett a széria, különösen a 240gb változat. vegyél egy m.2 ssd-t, pl A2000, samsung 980, de lényeg hogy ne az az ocsortány a400 legyen. elég patent gép de ez a sz@r lábon lövi az egészet. Lehet nem ez a gondja de minél hamarabb érdemes cserélni mert csak a bánat meg a keserűség van belőle, keress rá akár ezen a fórumon akár külföldieken.

4 Likes

már csomó cikket, redditet olvastam amit irtak megpróbáltam ugyanazt megcsinálni de semmi

cseréld le az ssd-t. Nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe.

Ramok dual chanelben vannak? HDD kábelek jól be vannak dugva? GPU rendesen bent van jó helyen és a házhoz van csavarozva? Összes kábelt nézd meg még egyszer. Hőmérsékletek? Monitor kábel jó és kipróbáltad másikkal?

^ezeket tudod még megpróbálni, de szinte 100 hogy az ssd a ludas.

4 Likes

rendben még a monitoron gondolkodtam hogy esetleg gyári hibás-e mert az előző gépemen is talán jelen volt már a probléma de amint lesz lehetőségem kipróbálni egy másik monitorral mindenképpen megnézem.
Először egy Gigabyte 3070 ti eagle volt a gépbe aminek a hűtése szörnyű utana kaptam kölcsön egy msi 2060 kártyát és most 3080 először a 3070 ti-ra gondoltam hogy azzal van a gond de sajnos nem.

Szia!

El is olvasod @miazhogyketto írásait és kérdéseit vagy csak mondod a magadét? :smiley:

6 Likes

Rendben köszönöm a segitsgéget! :grin:

2 Likes

A legtöbb modern játék ma már olyan méretű, beleértve a textúrákat is, hogy valójában jó minőségben, magas képfrissítés mellett kizárólag SSD-ről játszhatóak, abból is főleg NVMe-ről. Ezen tovább fog “segíteni” a direct storage, amivel a GPU közvetlenül az SSD-ről tud textúrákat betölteni. A PS5 már most is így működik, szerintem a Series X is bár ebben nem vagyok 100%, és épp most jelenik meg PC-re is a Direct X-en belül.

A lényeg: A HDD-t ideje elfelejteni gamingre, különösen ha magasabb framerate a cél, de egyébként is.

1 Like

Sziasztok végül nem oldotta meg a samsung 240gb os ssd ssdre is raktam rá a játékot kikötöttem a 2 hdd-t és ugysem működött itt van még egy videó: asd - YouTube
Bocsi a minőségért de a lényeget ki lehet venni

Szia!

Másik monitorral volt próba?
Kivágtad a Giga 3070 Ti-t, mert sz.r volt, kaptál egy 2060-ast kölcsön és most akkor egy 3080 van a gépben? Milyen? Milyen kábellel van összekötve a VGA és a monitor?

Válasz?

Megvolt?! Válaszoljál is, mert így te csak mondod-mondod, de válasz sehol… Olvasd végig a kommentemet és könyörgöm érthetően, tagoltan, megfogalmazva írd le a választ. Pontokkal, mondatonként. Úgy, hogy ha visszaolvasod érthető legyen. (köszönöm!)

5 Likes

Szia másik monitorral megvolt a próba.
Asus tuf a kártya márkája.
Displayport kábellel van összekötve a monitor és a vga.
A ramok dualchannelben vannak.
megvolt az ssd csere samsung 980 prot vettem meg.

Mi volt a másik monitorral?
A 250GB-os SSD ismét egy lábonlövés. 980 Pro ráadásul. Miért nem kérdezel? Nem kellett volna Pro, viszont célszerűbb lett volna legalább 500GB a írástűrés miatt. 970 EVO Plus megfelelt volna a célra. Mindegy, ez már megvan.
A rendszert és játékokat külön-külön SSD-ről kéne futtatni. Tehát kéne még egy SSD a játékoknak.

Azonban, ha két M.2-es is van a lapon, akkor a SATA2, és SATA5-6 portok kiesnek, szóval azokat nem lehet majd használni.

Továbbá újra nézegettem a build-et, a CL19-es RAM-ok elég csúnyák. Max. CL16-nak kéne lenniük:

BIOS frissítés volt a lapon?

Köszönöm a megfontolt választ! :slight_smile:

1 Like

Miért?

Mert a bruttó 250GB-os SSD-re nem igazán fér játék a rendszer mellé, csak minimális.

Igen, ezért érdemes mondjuk 1 terás SSD-t venni :slight_smile:

Csak hogy félre ne értse a kolléga. NEM kell külön SSD-re tenni a játékokat. Megfelelő méretű SSD-t kell venni. :slight_smile:

2 Likes

Persze, semmit sem kell, de lehet. Én spec. több SSD-t és több HDD használok a különböző cuccok tárolására/futtatására. Nyilván figyelembe véve a PCIe átjárók mennyiségét, sebességét NVMe-k esetében, ugyanúgy mint SATA SSD/HDD-k esetében is. :slight_smile:

Kértem kölcsön ssd-t ramot azt még nemtudtam de nem sikerült úgysem hogy külön ssdre rakom a játékot ezzel az ssdvel próbáltam Samsung 970 EVO Plus 2TB

Ez utóbbiakat inkább cserélni kéne CL16-osra és eladni őket.