TheVR Fórum

Miért akad be a kép játék közben?

Szerintetek miért akad be a kép játék közben , szépen fut a játék azt egyszer csak beakad a kép 1mpre azt megint megy tovább kezd lasssan már idegesitő lenni

1 Like

a gépem is jó , i7 8700k egy gtx 960 al

Mennyi ram van a gépben?
Milyen játékoknál fordul elő?
Sok háttérben futó alkalmazás van?

1 Like

Meg szabad kérdezni, milyen játék, és mennyi RAM van a gépben, és milyen háttértárat használsz?

1 Like

RAM sebesség, méret, kiszerelés
Processzor hőmérsékletek játék közben
HDD sebesség (ha azon van a játék, SSD nem érdekes)
Processzor, videokártya kihasználtsága, esetleg háttértáré is (játék közben)
Ezekre mind szükség lenne

i7 8700k
Gtx 960
G.skill trident z 3200mhz 16gb
Asus z370 F

Az elején csak a csgonál fordult elő de most már minden játéknál fortnite néha r6 siege stb. Elég sok alkalmazás megvan nyitva de 16gb ramnak elég kell lenni megnéztem játék közben 50 % a ram kihasználtsága. Hozzáteszem hogy nem rég cseréltem gépet a régi gépemnél is beakadt ugyan igy a kép , csak a videókártya maradt meg a régi gépemből szóval arra gyanakszom vagy monitor ( asus vp 247h )

Tápegységről mit tudunk?

2X8 gb ram Dual Channel proci hőmérséklet 40-50 fok játék közben Hdd wd 1 tb blue az is új videókártya kihasználtsága játék közben 90-100 % általában de ha lowon futtatok mindent akkor is ugyan igy beakad a kép.
EVGA 750W G2

PROCI kihaszn játék közben 20-30 %

Nézd meg nem sikerült-e valami csúnyaságot benyelni a netről…

MalwareBytes-ot futtasd le, aztán igény szerint egy Avast / Kaspersky Free megoldást.

Egyébként a két memória Dual-ban megy? Nem sikerült véletlenül két külön memória csatornára varázsolni a két modult?

1 Like

nem jol van betéve és mondom az előző gépemmmel is ugyan ez volt szoval vagy videókártya vagy monitor lesz a hibás sztem

Helló mindenki, még új vagyok a Fórumon, és olyan kérdésem lenne hógy adott egy
Ryzen 3 2200g proci
16Gb 3000Mhz ram
Gtx 1650 4Gb ddr6
És egy 400w-os táp
És a warzonban néha néha be akad játék közben, low grafikán.
Mi lehet a probléma?

Gyenge proci, gyenge videokártya, SSD hiánya, szar minőségű táp. Ezek közül bármi lehet. Mi a probléma pontosan? És egy teljes konfig (nevekkel) nem ártana

A videókártya Asus gtx 1650 4gb ddr6 Phonix oc
Alaplap Asrock AB350 pro vagy pro4 a neve azt hiszem
Táp Kolink kl-400 80+
Memória Geil Super Luce 2x8gb 3000Mhz kit
A proci AMD Ryzen 3 2200g
Azt tudom hogy nem egy erőmű, és csodát sem várók tőle, és kb hozzá azt amit vártam, sajnos most ezt engedte a keret, de ami a gond az az hogy szépen megy minden, tudok játszani is, csak random néha be akad és olyankor meg áll a kép és be esik az fps is majdnem 0-ra majd megy tovább rendesen, 60 fps körül.

Ez a gond.

1 Like

Én is erre gyanakodtam, csak gondoltam meg kérdezek olyanokat akik jobban értenek hozzá.
És esetleg ha egy 500w-os Táp kerülne bele akkor az meg oldaná ezt a gondot?

Egy BeQuite!/FSP/Seasonic 500-as talán igen.

1 Like

És ha Chieftec/vagy a Coolermaster tápok esetleg jók lehetnek, csak mert helyben azok vannak inkább, meg egy olyan kérdésem lenne még, hogy az miért lehet hogy a 3000Mhz-es memóriát 2400-nak ismeri fel a gép, pedig elvileg a 2933-ig tudja a lap és a processzor is papíron

image

BIOS-ban állíts XMP/DOCP profilt.

2 Likes

Mindenkinek köszönöm a választ és a segítséget.
További szép napot