Miert laggolok tolteskor meg jatek kozbe?

Most vettema gepet tiszta uj es allandoan tolteskor laggolok es az a vicces hogy az elozo gepem is ugyan ezt csinalta ez miert van?

Milyen játék, milyen gép?
Hőmérsékletek?
Egyébként szerintem rosszul áll a sarkcsillag. :smiley:

Az osszes jateknal csinlja mar az inditaskor is.

10/10 answer
-IGN

Írd le a géped konfigurációját. Megtartottál valamit a régi gépből vagy teljesen új?

Gtx 1660Ti
Amd ryzen 5 2600
16 GB Ram

Es nem nemtartottam meg semmit az elozo gepbol.

khm.
táp, alaplap, ram, van ssd, nincs ssd, stb.
és

?
Milyen felbontáson és grafikán?

Az a vicces m1 milyen felbontas vagy grafikan ugyanugy laggol
Foleg tolteskor

:cry:

ram dual channel?
#2:

#2:

Igen Dual chnnel es neztem a homoerskletek sem rosszak abszolut jok ja es van SSD

A két RAM modul az alaplap leírása szerinti foglalatokban van?

Először azt tisztázzuk le, hogy mit jelent számodra hogy lagolsz. Mert azért ez így nem egy tiszta leírása a jelenségnek.

• Esetleg be-be akad a kép rövidebb hosszabb időre bizonyos időközönként? - Ha igen az ram hiányt szokott jelenteni, vagy nem megfelelő működését a ramoknak, de kétlem hogy 16GB-nál ez az ok.

• Ha arra gondolsz hogy folyamatosan aprókat ugrál a kép, az legtöbbször akkor történik ha eltér a futtatott játék fps száma a monitor frissítési sebességétől. Ennek kiküszöbölésére lehet használni a v-sync -et.

• Ha pedig állandó szaggatásról van szó, az annyit tesz hogy a gép gyenge a játék grafikai beállításához, de nem hinném hogy erről van szó.

• Ha pedig internetes játéknál érzed a késést, amire az informatikában eredetileg használták a lag szócskát, ott több egyéb ok is lehet a hálózattal kapcsolatban.

Esetleg írd le részletesebben, hogy pontosan mire gondolsz az alatt hogy lagol, illetve hogy mely játékokkal játszol. Segíts, hogy segíthessünk, mert addig csak találgatni lehet, amíg több infót nem ismerünk.

Atnezettem LatencyMon al es ezt irja.