TheVR Fórum

Miért nincsen stabil internetem streameléshez? - Digi net 1000

Sziasztok!
Azért írok most nektek ide a fórumra, mivel a Diginél nem igazán tudtak segíteni abban, hogy a választ megkapjam.
Az utóbbi hónapokban szerettem volna streamelni. Nagyon úgy néz ki, hogy az internet a probléma, mivel minden hosszabb stream-tesztelős alkalmazásokban (pl: Twitch Bandwidth Test v1.5) nem tudtam egyszerűen egy 5 perces streamet sem produkálni, mivel minden országnál a Quality leugrott a 0-ra.

Innen jutottam arra a következtetésre, hogy egy Ryzen 7 2700x-el és GTX 1080-al tudnom kellene futtatni egy 720p/900p streamet. Szóval csak a net lehet a ludas…
( vagy mégse?)

Adott a háztartásban a következő ( próbálom levezetni, hogy hogyan jut el a net a gépbe):

• Maga a kábel a nethez a padláson lévő modembe fut -->
    A modemtől jut le a TP-Link Routerünkhöz (TL-WR1043ND) ugyan ebbe a routerbe van kötve a következő:
  • TV
  • Xbox One
  • Egy másik TP-Link router(!)

–> Ebből a másik TP-Link Routerből (Archer C1200 v2.0) kapom Én a gépemhez a netet
Ebbe a routerbe a következő van kötve a PC-n kívül:

• TV, PS4, Nyomtató

A speedtest jó eredményeket ad, csak sajnos ezt nem tudja stabilan megtartani hatalmas bezuhanások nélkül.

Mit gondoltok, mi lehet ahhoz a megoldás, hogy stabilan (nézhető minőségben) tudjak futtatni egy Destiny 2 streamet?

ui: tegnap szerettem volna az Xbox screent megosztani a gépemen és annyira rossz teszt eredményt kaptam, hogy a legcsúnyább minőségben sem tudom átstreamelni a mellettünk lévő szobából az enyémbe

Köszönöm, hogy végigolvastad, további szép napot :grin:

Kezdésnek meg kéne nézni a net kábel típusát.
Másik, hogy ne baszakodj ilyen stream tesztelő programokkal hanem lőj fel egy streamet twitch-re aztán nézd vissza a vodot.

5 Likes

A vr-os srácoknak is a Digivel volt bajuk, állandóan mikrolaggolt a net. Bár itt lehet a hálózaton lesz a hiba, ha azon belül sem jó a minőség. @ezredes84 estleg valami ötlet?

3 Likes

Jaja, cat6 legyen, ez fontos. A másik ötlet, hogy egy routert próbára hagyj ki.
A 1043 ugyan gigás, a maga idejében az egyik legjobb volt a megfizethető routerek között, de mára azért már gondolom sok-sok üzemóra van benne. Nem mai darab, az biztos.
Ettől függetlenül ilyen feltöltés mellett simán kellene menjen.

2 Likes
  • A router kihagyást sajnos nem tudom megcsinálni, mivel épp azért van 2 router, mert az én szobámba nem tudjuk lehozni közvetlen a kábelt :cold_sweat: .

• A cat6-os kábelnek utánanézek ( még sose hallottam róla ezelőtt, szóval lehet itt a problematika)

megpróbáltam, iszonyat módon pixelesedik, szóval nem igazán nézhető a dolog. :frowning:

obs settings?

OBS-ben csak 1 jelenet van, a képernyőfelvétel:
Ezt a 2-t szoktam próbálgatni / összehangolni

A routert ideiglenes hagyd ki, amíg kipróbálod, hogy jó-e.

1 Like

hogy érted, hogy hagyjam ki?

A TL-WR1043NDrouterre gondolsz?

Szia!
Jól értem, hogy a két router között egy Wlan bridge van, és onnan kapod te vezetéken a hálózatot ?

1 Like

Lehet csak engem zavar, de szerintem ez a rendszer tulsagosan osszetett, ahhoz, hogy normalisan mukodni tudjon. Tul sok routing van itt. Tul sok a valtozo. Legalabb AP modban vannak a routerek? Vagy bridge modban van a digis eszkoz, es AP-ban az Archer?

4 Likes

@cubixx4 Nincsenek AP modeban a routerek.

A két router között közvetlen semmi sincs, csupán egy netkábel fut át a másik szobába az egyik routerből a másikra.

Eddig még sose nyútunk bele a rendszerbe, mivel a lan kábel a falon van áthúzva és mind a két routert a DIGI-s ember kötötte be, mikor behúzták az utcába a netet.

A házban az összes netkábel CAT 5E típusú. Megérne egy cserét mindenhol CAT6-ra?

Pontosítom az előző válaszom: Az Archer router biztosan nincs AP mode-ban, a L-WR1043ND routernél pedig nem találtam meg, hol lehet AP mode-ot állítani, mivel más a két kezelőfelület ( az utóbbinak még a régi felülete van)

Ezres hálózatnál igen. Van különbség, főleg nagyobb távolságon.

2 Likes

Köszi szépen a tippet, holnap meg is rendelem őket :cowboy_hat_face: