TheVR Fórum

Miért van az, hogy az intelligencia manapság kezd "kimenni a divatból"?

az a baj a feminizmussal, és ez volt vele régen is a baj, hogy az sem az egyenjogúságra törekszik. mint a neve is mutatja, a női felsőbbrendűség az, ami miatt létezik. addig esélytelen egyenjogúságról beszélni, amíg nem képes férfi és nő leülni beszélgeti úgy, hogy leszarja, kinek mi van a lába közt. onnan indulnánk. aztán szépen, lassan, lépésenként lehetne kiterjeszteni a dolgot…
de a másik oldalon azt is látni kell, hogy kétnemű faj vagyunk. voltunk és leszünk. nem véletlen. amire a nő képes, arra a férfi nem, és amire a férfi képes, arra a nő nem. csak mint faj, hülyék vagyunk ahhoz, hogy ezt végre felfogjuk és mindig harcolnunk kell a másik nem/ember/lény ellen…

a kapcsolati résszel meg egyetértek. lehet, hogy már készen állnál arra, hogy befogadj teljesen egy társat. hogy párra lelj az emberek között. de mire megszűröd a szemetet azért a pár apró arany-csillámért, már régen tönkrementél…

13 Likes

Amit az egyetem alatt megtanultam, az az, hogy SOSE tartozz olyan baráti körhöz, ami nem felel meg neked teljes mértékben. Nekem 25 évembe telt, mire megtaláltam a sokezer ember közül azt az 5-6-ot , akivel teljesen passzol a gondolkodásunk, és nem szégyenlünk semmit elmondani egymásnak, meg hasonlók. Sajnos a legtöbb ember a “magunk fajtákat” kockáknak, unalmasnak gondolja, mert nem aszerint az irányvonal szerint éljük a mindennapjainkat, mint a legtöbb ember. Hogy baj-e ez nekünk? Egyáltalán nem, maximum rosszul esik, hogy nem találjuk a helyünket, de semmiképpen sem szabad elkeseredni emiatt. Abban a pillanatban, amikor megtalálod azt a társaságot, vagy lányt, vagy lányok esetében fiút, aki a te stílusodnak/típusodnak/gondolkodásmódodnak megfelel, rájössz, hogy nincs is másra szükséged, csak azokra az emberekre, akik ilyenek. Onnantól nem fog érdekelni, hogy a legtöbb ember mit gondol, mert aki ténylegesen a te társaságodba való, az elfogad annak amilyen vagy, max tanácsot ad, ha hülyeséget csinálsz.
A lényeg az, hogy sosem szabad elkeseredni, mert rengeteg olyan ember van a világon, aki szeretne veled értelmes témákról beszélni, csak nehezebb őket megtalálni a tömegben.
Ja és ami a legfontosabb: Az intelligencia sosem megy ki a divatból. Az intelligencia suttog, aki nem intelligens, az mindig hangosabb lesz, ezért könnyebb észrevenni :smiley:

15 Likes

Tudom, hogy divat manapság a médiát és szülői nevelés hiányát ( pl tömörített fájlban, egy reklámblokk alatt, hogy az alkohol az rossz, értem?) is okolni, meg nagypapásan emlegetni, hogy bezzeg régen minden más volt. De valamilyen szinten szerintem ezeknek is közük is van a kialakult helyzethez. A környezet, a példaképek, a szociális minta mind befolyással van értékrendre és normákra.
Ha megnézzük, hogy az elmúlt pár évszázadban hogy változott a férfi ideál, akkor tekinthetünk erre úgy, mint az épp aktuális trendre. (félreértés ne essék, nem biztos, hogy pozitív)

De ha megnézed itt is mennyire sok jófej embert lehet már találni. Csak hát ugye általánosságban azok a hangosabbak, feltűnőbbek, akiket te is leírtál. Akik meg ezt leszarják, azok nem mozognak olyan körökben.

4 Likes

Pontosan!

1 Like

Érdekes, hogy az utolsó mondatod, neked is, meg nekem is szinte ugyanaz, csak máshogy megfogalmazva. Alig pár másodperc különbséggel írtuk le ezeket a mondatokat. Hogy ez véletlen? Aligha. Ez egy jó példa arra, hogy van sok hasonló gondolkodású ember… csak éppen lehet sose találkoznak :smiley:

1 Like

legalább könnyű kikerülni :smiley:

3 Likes

Reagált NOISE a HANGRA. :slight_smile: ^^

6 Likes

nade kérem :smiley:

2 Likes

Teljesen egyet tudok érteni az előttem szólókkal. Én még keresem azt a megfelelő párt akit ti már sokan előttem megtaláltatok. A baráti társaságomat is még kicsit hiányosnak érzem, 3 embert tudok felsorolni aki hasonló gondolkodású, de őket nagyon megbecsülöm és törekszem, hogy megmaradjanak a kapcsolatok.
Olyan családba nőttem fel, ahol ezek az értékek, amik ma a korombeliek között már elég ritkán vannak jelen, nálunk még megvoltak/vannak, és ezért én is hasonló embereket szeretnék magam köré gyűjteni. Itt a fórumon nagyon sok hasonló gondolkodású emberrel találkoztam. Nem véletlen, hiszen a Srácok is pontosan ezeket az értékeket képviselik, és szépen lassan az évek során köréjük gyűltek azok az emberek, akik olyanok mint ők, vagyis mi :slight_smile:
#WeAreTheVR

4 Likes

durva, hogy itt is rohadt sok hasonló gondolkodású ember van :slight_smile: örülök, hogy nem vagyok egyedül.

4 Likes

Ez kicsit olyan mint a híradó a TV-ben. :smiley: A “rossz” dolgok mindig hangosabbak :slight_smile:
Elmentünk egy kis kocsmába iszogatni ismerősökkel. értelmes témaként a mesterséges intelligencia került elő egy egy sör mellett. Kultúráltan elbeszélgettünk, mellettünk meg ott ordibált valami másik társaság segg részegen. :smiley:
De itt van tökéletes ellenpéldának ez a fórum. Sokan vagyunk nagy szórással különböző korosztályokból. Itt találkozhatsz értelmes fiatalokkal. :slight_smile:

De csak hogy lásd, én itt vagyok 27 évesen, és egy olyan lányt nem sikerült találni, akivel tartósabb lehetett volna. Csúnya dolog ilyet mondani, de amíg nem nő be valakinek a feje, legyen lány vagy fiú addig marha felszínes tud lenni.
Na az ilyen felszínes emberekből meg már tele van a padlás. :smiley:

1 Like

A jó nő és a jó férfi is olyan mint a sajt. :slight_smile: Meg kell érnie. ^^

3 Likes

meg mint ugye Fargoban is láthattuk :smiley:

3 Likes

Heyo!

Az emberek az olyan témákat szeretik amik könnyen emészthetőek, és nyilván emiatt háttérbe szorulnak az intellektuálisabb témák. Például mondjuk hibába szeretnél Te a Robotmanipulátorok kimenatikájáról beszélni, ha az emberek 99,9%-ának fogalma sincs arról hogy mi az :smiley: Vagy mondok egy egyszerűbbet… “A Föld népességének exponenciális növekedése és ennek káros hatásai a bolygóra nézve”, vagy mondjuk egyszerűen csak a Csillagászatról ami szerintem egy nagyon érdekes téma. Feldobod valamelyik témát és a körülötted ülők 70%-a rád néz hogy “Wat?”… és már el is terelték a témát hogy “Láttad a Való Világba XY meg AB… nagyon kenték a dolgot”. Rengeteg esszenciális szenny megy a médiában, és a szomorú hogy az emberek nézik.

2 Likes

Most megijedtem, hogy lyukacsosak, de aztán rájöttem, hogy csak a szagukra gondolsz… :smiley:
Bocsánat, ma hülyébb vagyok a sokéves átlagnál. :blush:

4 Likes

Nem minden sajt lyukacsos vagy büdös. :slight_smile: Viszont figyelni kell mert van amelyik penészes. :wink:

2 Likes

Például a Camembert penészes és finom. A feta nem büdös, könnyed, nem lyukacsos, de nem is érett, mégis finom. A parenyica testes, nehéz, füstszagú, nem érett, szintén finom. A korzikai sajtok büdösek, érettek, kukacok mászkálnak bennük, és nincs az az isten amiért ennék belőlük :smiley:
Ha már analógia, a férfiak sem sokra becsülik azokat a nőket akikből folyamtosan kukacok mászkálnak ki-be :wink: ők a korzikai sajtok.

4 Likes

A szándékos létrontás zajlik ezerrel, de azért jó azt látni, hogy nem mindenki hajlandó ebben közreműködni.

Lehet ez saját példa, mert még suliba járok, de mindezek mellett elvárják, hogy segíts nekik valamit megérteni, te elmagyarázod, mert egy egyszerű szövegértés se megy már nekik, de próbálsz nem kiborulni ezen, és aztán néznek rád, hogy te ezeket honnan tudod?!
Csak én gondolom úgy, hogy huszonévesen már nem foghatod a szüleidre vagy a tévére a nevelésed, hanem te vagy felelős azért, hogy miből táplálkozol?

Ezek után én is csak arra tudok kilyukadni, hogy suttogásnak hat mindez, ha süket fülekre talál. És ha süket és magából nem hall semmit, akkor megpróbál hangosabb lenni.

2 Likes

Ámen :slight_smile: Mármint nem arra, hogy hangosabb lesz, hanem hogy a normálisabbakat nehéz megtalálni. Szeretni kell a kihívásokat és sokkal jobban fog esni, hogy megtaláltad azt, aki nem olyan, mint a mai átlag és/vagy nem is hozzád való. :slight_smile: