TheVR Fórum

Mikor lehet majd értelmes áron videókártyát venni?

Gondlok itt arra, hogy a rtx 3060 400 dolláros külföldi árához képest most ugye 840-ért lehet venni itthon. Az érdekelne hogy mia reális idő arra mire itthonra is eljutnak 150k ft közé és megoldódik ez a helyzet?

@P_D_1 we need the MIGHTY gömb :joy:

5 Likes

image

5 Likes

úgy látom benne hogy 69420 nap múlva, nem is rossz

5 Likes

Plusz fél :wink:

de lehetetlen megmondani. Valszeg már soha.
a kínálat szűke és a szar forint.

van, hogy olcsóbb külföldrőlbmegvenni.

1 Like

azért kérdezem mivel keretem lenne egy upgradre, jelenleg 1660-al nyumolok, és hogy akkor rendeljem meg itthonról vagy külföldről? Ha külfölkdről akkor honnan?

Értelmes áron esetleg külföldről (pl német mindfactory), viszont akkor lehet mailbox-al kell trükközni, mert sokszor nem küldik ki külföldi címre. Pl MSI gaming x 2 ventis 3060 Ti volt már fent 650 eur körül. Most nem is olyan szar a forint, szóval valami ilyesmire vadásznék. A sima 3060 nem sokkal olcsóbb, de jóval gyengébb úgyhogy azt elengedném. Ezek nyilván LHR-esek, ami gamingre oly mindegy. De lassan bányára is, mert van már másik algo az ETH helyett így nem akarnak normalizálódni az árak, főleg nem itthon az aprón.

2 Likes

Talán 1-2 év múlva. De ha hamarabbb beszarik a bitcoin akkor méghamarabb :slight_smile:

Én hónapokig néztem a magyar piacot, külföldi rendeléssel nem akartam vacakolni.
Volt 3060Ti 240-ért, egy idő után látod mi az ami jobb vagy kevésbé szar áron van és arra lecsaphatsz.
Ez az én tanácsom :slight_smile:

Így van én is pont ilyen ár értékben szemezgettem, csak zseton sajnos nem volt rá meg egy ideig nem is lesz, vannak fontosabb dolgok. De külföldön se sokkal olcsóbb főleg ha a szállítást nem állják.

2 Likes

Remélem még nem OFF de így van.
Plusz szállitas, plusz vám ami ugye rájön… A kinti árakhoz sose volt köze a magyar áraknak :frowning:

Hát igen pedig jóval olcsóbb. Ha EU-ból jön akkor nem kell vámért füzetni.

2 Likes

Jogos, köszönöm a javítást!