Milyen 144hz/Freesync monitort ajánlotok?

Sziasztok!
Én egy AOC CQ32G1 vagy LG 34UC79G-B Monitort néztem ki magamnak. 1ms-t is néztem ,de ahogy láttam más kommentekből az annyira nem számít . De mielőtt megvenném valamelyiket kíváncsi vagyok a véleményetekre. Illetve, ha tudtok jobb ajánlatot azt is szívesen meghallgatom . 150.000 Ft szánok maximum a monitorra. Gamelés céljából lesz vásárolva a termék.

Én ekkora méretben biztos nem vennék már 1080p felbontású monitort, tehát az LG-t kilőném.

Egyébklént a kategória legjobbjai:

Csak persze a géped bírjon el egy 1440p-s montorral.

1 Like

Hát egy Powercolor RX 5700 XT és egy Ryzen 3600x-re tervezem venni a monitort .

Prociból szerintem felesleges az X, 1440p-n szinte mindig a GPU lesz a limit, ráadásul alig gyorsabb a 3600-nál. Szóval itt tudsz spórolni kicsit.

GPU-ból meg azért érdemes még kicsit várni míg beesik több gyártó terméke, nem rossz a Powercolor, de azért mégiscsak egy kisebb gyártó, lehet érdemesebb lesz az MSI- Gigabyte-EVGA vonalról választani, ha csak minimálisan lesznek drágábbak.

Az 1 ventis kártyákat azonnal el kell felejteni, szerintem az 5700XT-ből a 3 ventiseket kell majd venni, a sima 5700-ra talán elég a 2 is, de abból is jobb lesz a 3.

Pár oldal szerint eléggé melegszik ez az 1 ventis kártya, ha tudsz várj vele a 2 ventis elöttem említett gyártók majdani kínálatából.