TheVR Fórum

Milyen a Te configod?

Kösz kösz de nem nagy szám már a gép…már vagy 2 éves… :slight_smile: Már megvannak nagyjából az alkatrészek az újhoz csak időm nincs a maradékot lerendelni meg összerakni. :stuck_out_tongue: No de jön lassan a szabadság :slight_smile:

3 Likes

Házikó: Phanteks Eclipse P400
Alaplap: MSI B350 Gaming Pro Carbon
Proci: AMD Ryzen 5 1600
Memó: 16 DDR4 Corsair Vengeance 3200
VGA: Gigabyte GTX 1060 Aorus Xtreme Ed
Háttér: 60 Gb és 120 Gb Kingston SSD és egy 1 terrás WD Blue
Vízhűtés: Enermax Liqmax 2
Ventik: 2db 120 mm Akasa Apache (radiátoron), 1db 140 mm Alpenföhn Wing Boost Plus 2, 1db Enermax Vegas
Táp: EVGA B3 550W
Monitor: LG 29UM58-P
Billentyűzet: Hama Urage Cyberboard
Egér: Roccat Kova White
Fejhallgató: Kingston HyperX Cloud

15 Likes

Nemsok látszik a képen XD kicsit sötét :slight_smile:

1 Like

Ami kimaradt: EDIFIER HCS2330 2.1 (C2 plus) hangfal. Életem egyik legjobb döntése. :slight_smile:

11 Likes

Végre nekem is sikerült beszereznem egy használható gépet. :slight_smile:
Cpu: Amd Ryzen 5 1500x
Gpu: Nvidia gtx 1050 ti 4 gb
Alap: Asrock A320M
Ram: 8 gb ddr4 2400mhz
Ház: kolink aviator m rgb

17 Likes

:ok_hand::+1: :slight_smile:

Egykis update!

Sikerült a nagy álomhoz vezető első lépés, egy s775 höz képest modern PC összehozása, aminek nagyon örülök :smiley:

Alaplap: Gigabyte B250M-DS3H
CPU: Pentium G4500
RAM: Kingston 1x8GB DDR4 2133MHz CL15
Adattárolás: ADATA SU700 120GB (System), 2xWD5000AAKX (data)
Gépház: Sharkoon VS3-V (zöld)
VGA: Gigabyte GT-430 :smiley:

Lényeg azvolt elsősorban hogy SATA3 / USB3 megléte, az adatárolásom miatt :smiley: Minden eszközöm amin adatot tárolok azok már rég tudták ezt a technologiákat, míg a s775 be még ezek nemvoltak :smiley: És érezhetően gyors, nyílván ezzel nemondok sok újjat, de kitapasztalni, a kettő közötti különbséget hatalmas élmény volt :smiley:

3 Likes

Sharkoon ház pacsi :handshake: Nem sok mindenkinél látni :slight_smile:

1 Like

Életemben először elhatároztam, hogy építek egy csúcs gépet ami… ilyen lett! Természetesen RGB, címezhető LED szalag, minden ami szem szájnak ingere. :slight_smile:

Egy dolog hiányzik a konfigból, egy 1080Ti Poseidon, de idén az is meg lesz! Ja és nem támogat az ASUS csak márka hű vagyok! :smiley:

Alaplap: ASUS ROG Z370E
CPU: I7 8700k
CPU Cooler: NXZT Kraken x52
RAM: G.Skill TridentZ 2x16Gb
VGA: ASUS 970 Strix 4Gb (egyenlőre) később ASUS 1080Ti Poseidon
Gépház: CoolerMaster Masterbox 5 pro RGB
Táp: Corsair TX850M Moduláris
HDD/SSD: Játékok/tárolás Seagate FireCuda SSHD 1TB, Rendszer Samsung 960EVO 256 Gb
Hangkártya: ASUS Strix Soar 7.1
Billentyűzet: ROG GK2000 Horus Mechanikus RGB
Egér: ASUS Strix Impact
Egér pad: ASUS Cerberus
Monitor: ASUS ROG Swift PG27VQ
Headset: Roccat Kave Analog 5.1

31 Likes

Hátsz igen :slight_smile: Pacsi :grin::raised_hand::ok_hand::muscle:

Vannak hibái de megvagyok vele :blush:

1 Like

@redbull1414 Azt a rézfánfütyülőjét,ez durva cucc,grat hozzá! Nálam ez egy szép,messzi álom :smiley:

Nálam is olyasmi volt, hogy egyszer legyen egy ilyen szintű configom. :slight_smile: mivel a másik vágyam nem teljesült ezt teljesítettem!

Nekem a héten érkezik meg a komplett új konfigom, ami elsősorban workstation, és ha időm engedi játszani is fogok rajta. Egyik fő szempont volt a csendesség, ezért esett a választás a Define házra, és a házhűtők is noctua rezgéscsökkentő gumikkal lesznek felfogatva.

• Fractal Design Define R5 ház
  • Be Quiet! Pure Power 600w félmoduláris táp
  • Be Quiet! Pure Wings 2 140mm házhűtő x3
  • Be Quiet! Dark Rock 4 cpu hűtő
  • Asrock z370 killer sli alaplap
  • Intel i7-8700K cpu
  • 16gb HyperX Predator 3600Mhz ram
  • Samsung 960 evo 250gb nvme ssd windowsnak
  • Intel 760p 128gb nvme ssd linuxnak
  • Wd blue 3tb adattárnak
  • GTX 550 Ti gpu, és amint megjelenik a 1180 az kerül a setupba.
4 Likes

Szia!
Én is pont az NZXT KRAKEN X52-őt néztem ki és most nyáron vennék egyet én is.
Vélemény esetleg tudsz róla mondani? (Főleg a zajszintre lennék kíváncsi, mert nagyon halk build-et akarok és arra hogy neked háy fokon tartja a 8700k-t idle-ön illetve load/full load-on)

Az NZXT saját fan-jai elég fostalicskák mind teljesítményben mind zajszintben. Én a 6700k-n az X52-őt pl. Noctua NF-F12-esekkel használom és full load alatt több óra játék után sem megy 65° fölé. (Case: NZXT H440 és az X52 radiátora elől van, hogy a friss levegőt kapja ne a videókariról felszálló meleg levegőt fujja át a radiátoron…)

1 Like

Köszi!
A venti nem gond, van nekem másik amit rá tudok rakni és nagyon halk.
Én mundjuk “csak” egy i5 8400-et fogok hűteni vele, pont a H440-ben (piros/fekete).
Főképp a kinézete az ami miatt veszem a kraken x52-őt.
Meg még az is lehet hogy veszek olyan piros CableMod-os AIO Sleeving kit-et amilyet Pisti vett.

1 Like

Én is ugyanígy vagyok. Amúgy a régi Noctua léghűtőm is tökéletes volt. CSAK a kinézet miatt váltottam.

Amúgy idle olyan 24° a CPU (no jó most a melegben borul kicsot…de max 5-6 fok)

Apró figyelmeztetés… az NZXT CAM software-e nem szereti az Asus Aura Sync-es soft-ját… többeknél jelentkező probléma. A CAM kell a kraken-hez ha akarsz görbéket meg világítást állítani…uyhogy ha Asus-on gondolkodsz perifériákban esetleg akkor gondold át még :slight_smile: (DE ez valamiért nagyon változó.)

Amúgy enyém is piros/fekete. Feljebb van több post-om is közeli képekkel is a case-ről a buildel.

1 Like

PONT full aura system lesz itt :smiley:
Az alaplap az, az egér is, a led szalagok, majd nemsokára a videókártya meg egyszer lehet hogy billentyűzet is.

Áhhh Gigabyte+Corsair kombónál nincs jobb. A Corsair K70-em mai napig nem cserélném semmiért. Mondjuk a Corsair M65 Pro mouse-om lecseréltem most a Corsair Glaive-re :slight_smile: Meg a Corsair ST-100 RGB headphone stand + 7.1 külső hangkártya is megvan :wink:

Autókba kevesebb a fém manapság mint a billentyűzetembe meg a headphone stand-be. Mondjuk a glaive az műanyag…de pont azért cseréltem le az M65 Pro-t. Az full fém és kicsit nehéz.

1 Like

Miiiii? Most nézem eddig nem is tudtam hogy az hangkártya is :smiley:

1 Like