Milyen a Te configod?

Sziasztok! :slight_smile:
Most már én is tudok csatlakozni ehhez, mivel most lett “teljes” a configom.

Alaplap: GIGABYTE Z370P D3
Processzor: Intel Core i7 8700K 3.7GHZ
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000MHz
Videókártya: Gigabyte Geforce GTX 1050Ti
Processzor hűtő: Be quiet! Dark Rock 4 Pro
Tápegység: EVGA 750 B3 750W Bronze

Kiegészítők:
Billentyűzet: Hama Urage Cyberboard
Egér: Hama Urage Illuminated
Fejhallgató: Spirit Of Gamer Elite-H70
Monitor: Acer V226HQL
Kontroller: Xbox One Wireless

Egyenlőre ennyi, a következő fejlesztés az egy gépház, második monitor és egy 1070Ti lesz. :slight_smile:

Esetleg egy nagyobb ház amibe az új VGA és a hűtő is befér? :stuck_out_tongue_winking_eye: :smiley:

Szerintem egy picit gondold át ezt az elrendezést.
Nem rosszból, de :

1.) Nem látni, de valszeg a gépház elején nincsenek ventik-

1,5) : ha van, akkor a kábelrengetegtől nem igazán jut elég levegő a gépházba.

2.) Mi az oka annak, hogy a cpu hűtőn a venti a vga felől van ?

2,5.) Ez így ebben a formában nem túl előnyős, sőt, nem is hatékony.

3.) Szvsz inkább egy házat szerezz be előbb, amiben alul van a táp.

4.) Nem kap elég levegőt a vga, tehát melegszik, ezáltal a meleg levegőt szívja el a vga-ból a cpu “hűtőd” … ezzel párhuzamosan, mivel nem friss( hideg ) levegőt kap, tovább melegíti már a cpu-t… sőt… a még melegebb levegőt nyomja tovább felfelé egyenesen a tápba.

5.) Egy optimális hűtésnél elől szív( hideg, friss levegőt ) , hátra fúj ( meleget ) … így hatékony.

6.)Az új házba : Előre rakj valami minőségibb ventit ( 2-t min , ha van elég hely ) ami a gépházba fúj, kintről szív.

cpu hűtő a gépház eleje felé nézzen ( szívjon ) -> közvetlen a hideg levegőt a gépház elejéből.

Ha van hely az új gépház tetején, akkor oda is mehet 1 venti, ami szintén szív… bentről kifelé.

A gépház hátuljába pedig egy újabb venti, ami szintén bentről szív.

A táp alul van/lesz, ami a gépház alján szív be, hátra fúj…így a többi hardver nem melegítni, hatákonyabb.

Alsó tápos házak esetében olyan keress, amiben vannak porszűrők a ventik alatt, hogy tiszta levegőt tudjon szívni, ne a port szívja be/fel.

Ha gondolod… privátban tudok segíteni.

Alakul az új gépezet a kártya és az SSD még nem érkezett meg az SSD-t még nem tudom milyen lesz de a kártya az egy MSI Gtx1080 Sea Hawk x 8gb lesz :slight_smile: A tápegység kimaradt utólag pótolva Corsair rm750x gold

Valamiért a képet nem tudom bele szerkeszteni de akkor itt elküldöm :slight_smile:

Összeállt a konfig már csak a kártya hiányzik

Melyik fajta Chieftec táp? :slight_smile:

Nem chieftec hanem corsair rm750

Igen, az már egy más világ. :smiley:

Hát igen az már gold :smiley:

Alaplap: Asus P5kPL-AM
Processzor: Intel Core 2 Duo E7400 2.8GHz LGA775
Memória: Kingmax 1GB ddr2
Videókártya: ASUS Radeon HD 6450 Silent 1GB
Merevlemez: Seagate Barracuda 500GB HDD
Hangkártya: ASUS XONAR DG
Táp: LC Power H-12 420w

Egy kiss OFF:

BIOS ugye friss az alaplapon? Mert adott verzió alatt nem kezeli a 2000-es szériát.

Igen már updateltem a biost :slight_smile:

Szia! milyen a füles? Pisti tesztje elég meggyőző volt, De! érdekelne, hogy hosszabb távon is jó-e? Tudnál egy rövid (relatíve) összefoglalót mondani róla?

A specifikációt már korábban kiraktam (profilomban is megtalálható), de most jött egy kis ugrade. Következő a szék lesz, esküszöm :smile:

Sziasztok.

Végül be fejeztem én is a kis Pc-m építését :slight_smile: Mivel én nem értek úgy hozza, mindent YouTube és a Fórum segítségével csináltam, így nem volt egyszerű. Utálom is az összes kábelezést, gyorskötözőt mindent :smile:

Régi confighoz képest jött mèg:

• ASUS Strix z270f Alaplap
  • 2*8gb G.Skills Trident Z 3200mhz DDR4 Ram
  • Cooler Master Masterliquid ML240R vízhűtő

Most egy jó ideig nem akarok a géphez nyúlni :slight_smile:

Egy kicsit átalakítottam én is, már csak a háttér és a gaming poszterek vannak vissza (fallout nuka cola poszter stb.)

Kész van!!!
Alaplap: ASUS ROG STRIX B360-H GAMING
Processzor: Intel i5 8400
CPU Hűtő: be quiet Dark Rock 4
RAM: HyperX 2x8Gb 2133 Mhz
VGA: ASUS ROG Strix GeForce GTX 1070 8Gb
SSD: Samsung 250Gb 860 EVO
HDD: Seagate 2Tb
PSU: Seasonic Focus+ Gold 650W
Hűtés: NZXT Aer RGB 120x5
Ház: Cooler Master MasterCase 5

Ramból majd valamikor lesz 2666 mhz. Tudom, hogy a hűtő egy kicsit erős ehhez a procihoz de szeretném még jó sokáig használni.

Nagyon szépen, igényesen összeraktad, de tényleg egy ötvenezres ház kellett a boldogsághoz? Abból a pénzből kijöhetett volna egy sokkal erősebb processzor vagy gtx1080 is. Szép meg minden de lényegében ez csak egy tartó a cuccoknak, tíz alatt is lehet jól szellőző, tágas, korrekt házakat venni.

Ha ez a dizájn tetszik neki, ezt veszi meg :wink:
Az emberek nem mindig mennek a jó szellőzésre amúgy sem, a LinusTechTips-en már többször is építettek kb teljesen zárt házba, pl InWin 805 Infinity. És ők azért nem hülyék