Milyen a Te configod?

A következő hónap közepén terveztem egy teljes gépfelújítást, de időközben megadta magát a tápom, így előrehoztam pár nappal. :slight_smile: A következő lett a végeredmény:

Gépház: Fractal Design Define C TG FD-CA-DEF-C-BK-TG (fekete, ablakos)
Alaplap: Gigabyte Z390 UD
Processzor: Intel Core i5-9400F
Processzor hűtő: Cooler Master Hyper 212X RR-212X-17PK-R1
Memória: Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Fury Black
VGA: Gigabyte RTX2070 8GB GDDR6 Gaming GV
Tápegység: Cooler Master 750W MPY-7501-AFAAGV-EU V750 80+ Gold

Tervbe van még egy 1440p-s monitor (jelenleg FULl HD-ben tolom), de az várat még magára pár hónapot. :slight_smile:

Kicsit megkésve de itt vannak a képek a gépről

Egy kérdés a táppal kapcsolatban:
MIÉÉÉÉÉÉRT???

lefele legyen a ventillátor. Ott a lyuk, szűrő, minden.

Egyet értek, ha van lehetőség rá, hogy alulról friss levegőt szívjon a táp, akkor felesleges szegényt a videókártyáról érkező meleg levegővel kinozni.

majd megforditom akkor csak igy konyebb a kabelelet elrendezni de akkor átrakom

bár ezt a tápot igy is lehet használni benne avn a leírásban

Miért, a VGA venti alulról húzza a bordára a levegőt, so max a táp tudja kínozni a karit (meg úgy a rendszert) és pont úgy fogja ha face down teszed ha ventit, akkor tolja felfelé magából a meleget. Persze itt 1-2-3 fokoról lehet szó rendszer szinten úgyhogy nem egetverő, de ha rendes a rendszerhűtése, márpedig előlről a plusz két intake bőven átszellőzteti, miért ne csodálhatná rgb jesust.

A 2 intake fan-t nem néztem, való igaz, hogy az átszellőzteti a házat. Viszont a táp ebben a helyzetben nem felfele nyomja a meleget, hanem onnan szívja a levegőt és hátrafele nyomja ki.
Minden esetre én nem hűteném a gépház levegőjével a tápom ha van lehetőség külön légkörre tenni, és friss levegővel ellátni. Persze az RGB is lehet fontos, bár a gép alatt az asztalt megvilágítva szerintem még jobban is néz ki. :smiley:

Azért is írtam ha face down teszed, akkor tolja felfelé és most nem ebben a helyzetben van. Egyébként mivel AIO-ja van és fentre téve, ergo proci hő a közelébe nincs, a VGA-ra szvsz megvan az áthúzás a 2in 1out-al, innentől kezdve egyéni preferencia kérdése. Esetleg annyi lehet mérvadó mellette, hogy van e/hol van szűrő a házon, mert ha nincs alul akkor onnan több port szívhat a táp, mintha bentről “szűrt” levegőt kap (feltételezve, hogy van elöl szűrő).

Én azt nem értem miért gyártanak még egyáltalán case-eket amikbe nincs PSU cover…

Semmiképp nem a buildeket akarom minősíteni, megértem azt aki árban hozzá illő házat választ én csupán a gyártók hozzáállását nem értem.

Ez a “nesze b@…meg minden kábeldzsuva ottlessz lent a pofádba” egy hányadék megoldás ezeknél a házaknál…és nem egy PSU cover òlné meg a profitjukat rajta.

Szinte másfél év után, újra update, az első mac-em, hát kib*szott lyóu :smiley:

Kötelező matrica van az alma logó köré? :smiley:

Áá nem :smiley: nem újonan vettem :slight_smile:

Haliho mindenkinek!

Nekem nem règiiben lett kèsz a gèpem.
Az első asztali gèpem ès egyben az első buildem is!
NZXT H700
i7 8700k
NZXT Kraken x52
Asus ROG STRIX RTX 2060 OC 6GB
Samsung 970 EVO 250GB SSD (rendszer)
Seagate (pontos tipust nem tudom) 1,5TB HDD
Kèpet rakok fel holnap ha valakit erdekel.
A sracok inspiraltak hogy belefogjak a gèpèpitèsbe. @wearethevr

Ma volt egy kis kedvem, meg időm, ezért foglalkoztam egy kicsitt a gépházban a dolgok elrejtésével. A DVD író meg az Xbox Wireless Adapter is elbújt xD :smiley:

Ez itt elvileg egy teljesértékű PC, egy távirányítású autó kasznijába beleépítve :smiley: Sajnos arról nem találtam infót, hogy mi van benne, meg hogy hogyan működik, de mindenesetre jópofa :smile:

[Gamer Viccek]

Ha tippelnem kéne, valamilyen Ryzen APU, mert a Ripjaws szériát főleg Ryzenekhez ajánlják és ezeknek van GPU nélkül is értékelhető grafikus teljesítményük.

Valamilyen ITX alaplap, SFX táp, valszeg m.2 ssd.

Jó munka :slight_smile:

A hátulján vélek felfedezni egy gpu-hoz hasonló dolgot. Asus terméknek nézem.
Valszeg az alatt van a táp.

6700K + ASUS GTX 970 Mini
https://pcpartpicker.com/b/jY6XsY

pihent :smiley: De ennél legalább nem hátrány ha hangos, sőt :smiley:

Frissült kicsit a setup :slight_smile:

Alaplap : MSI Z390 Ac Carbon
Processzor : I7 8700
Vga: RTX 2080 MSI TRIO Gaming
Ház : NZXT H440
Processzor hűtő : Be quiet Dark Rock 3
Táp : Corsair 850 w
Memória : 2X8 GB Gskill Trident Z RGB 3200 MHZ