Milyen a Te configod?

Sziasztok!

Tágasabb, szellősebb házikóba költöztem (Fractal Design Meshify C TG), illetve bele került 2x8GB 3200MHz-es G.Skill Trident Z RGB is a HyperX-ek helyett.

16 Likes

Sziasztok!

Egy hosszú upgrade folyamaton túl, és kész a gép!

Alaplap: ASRock B450 Pro4
CPU: AMD Ryzen 5 2600
Processzor hűtő: AMD Wraith Stealth
RAM: G.Skill Aegis 16GB (2x8) 3000MHZ CL16
GPU: Asus Strix GTX 970
SSD: 2x Kingston A400 480GB
HDD: Samsung 7200RPM 320GB
PSU: Chiftec Smart 600W
Ház: SilentiumPC Regnum RG4T
FANS: 3x SilentumPC 120MM Case Fan
2x NZXT 120MM Case Fan
RGB: Deepcool RGB 350

Lehet ezt mindenki tudja, de ha

azokat a csavarokat kicsavarod akkor lehet fordítani a ventilátorát a gyári hűtőnek, hogy rendesen fent legyen az AMD felirat. Lehet mindenki tudtam, de én most jöttem rá.

12 Likes

Hello, tudnál véleményt irni a gépházról és a memóriákról?

Hali!

A gépház az elődhöz képest érezhető előrelépés, a kábel menedzsment remek, van elég hely is a kábeleknek, szinte mindenhol thumbscrew van, ami a szerelést is megkönnyíti (persze csak miután csavarhúzóval meglazítod, mert bivalyerősen meg vannak húzva gyárilag). A CM-ben a videokari a tápegység közelsége miatt elég meleg volt (legalábbis az én preferenciám szerint) úgy, hogy annak le volt véve az oldala, illetve elől 2 venti is volt. Ezen rajta az üveglap, elől csak 1 db gyári ventilátor és így is hűvösebb, viszont kerül majd bele 2 Noctua NF-A14 Chromax. Az elődben a merevlemezek zúgását is nagyon lehetett hallani, ebben mindkettő gumi rezgéscsillapítókon csücsül, illetve a PSU shroud alatt vannak, így szinte hangtalanok, viszont a mesh kialakítás miatt a ventilátort jobban hallani, a Define C állítólag halkabb, persze az airflow rovására. Összességében nagyon tetszik, egyedüli negatívum az alig látható (ráadásul kék színű) power és hdd ledek.

A memóriákról nem alakult ki különösebb vélemény, vásárlásnál szempont volt, hogy megduplázzam a mennyiséget, a Ryzennek jobban fekvő frekvencián és relatíve alacsony késleltetéssel (CL16) dolgozzon és nézzen is ki valahogy. Cinebench teszt alapján hozott is némi plusz teljesítményt a procinak, de ezt a gyakorlatban aligha lehet észrevenni. Az ASUS Aura szoftveréből a világítása jól kezelhető, HyperX Predator helyett ezért esett erre a választás. Overclockkal nem próbálkoztam, nem is tudom, hogy ezzel a lappal lehetne-e, annak is örültem, hogy az XMP 2.0 profilt tudta alkalmazni. :slight_smile:

1 Like

Tessék itt van egy amd build.
Cpu: Ryzen 5 2600
Gpu: Sapphire radeon rx 570
Ram: Kingston hyperx fury 2x4gb 3200 mhz ddr4
Alaplap: Msi b450 a pro
Táp: Seasonic focus plus 650w 80+ gold
Hdd: Toshiba valami…
Ssd: Kingston 240gb
Ház: Silentiumpc signim sg1

Képet nem tudok küldeni mivel még nincs összerakva, majd a 23. század közepén oda is eljutok :joy::ok_hand:

3 Likes

Köszönöm a fórum tagjainak a sok segítséget a gép építésben!
immáron megérkezett össze lett szerelve és szerintem nagyon jól teljesít!
Még az egeret és a billentyűt is az oldal ajánlásának köszönhetem és maximálisan elégedett vagyok!! :smiley:
remélem jók lettek a képek :smiley:

(a pubg-t valamiért nem szereti ott fel kell 95%ra pörgetnem a videókártya ventiket xd vagy különben felmenne 78 fokra)
IMG_20190823_224652 IMG_20190823_225020 IMG_20190823_225334

8 Likes

Én is csináltam egy kis gépfrissítést :slight_smile:

CPU: AMD Ryzen 5 3600
MOBO: Gigabyte B450 AORUS PRO
RAM: 2x HyperX Predator Memória, 8GB DDR4, 3200MHz, CL16
HŰTŐ: ID-COOLING FROSTFLOW X 240
HÁZ: Kolink Observatory TG RGB ( nevegyetekilyet )
VGA: ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
SSD1: Intel 730 Series 480GB
SSD2: Kingston 120GB
HDD: Toshiba 2TB
Monitor: LG 34um69g

19 Likes

Nagyon menő pc! Grat hozzá, használd egészséggel!

PN: Az a vízhűtő jól működik 1 ventivel?

1 Like

Szerintem ezt a procit venti nélkül is elvinné :slight_smile: sajnos a második venti nem fér el a RAM-tól :confused:

Noctua LP ventik? Persze nem szép, de működik

Ó látom! Esetleg mogoldás lenne, ha előre raknád a radiátort szerintem.

Rövid a cső :confused:
Játék alatt 50 fok körül van a cpu, és épp csak langyos a radiátor. Majd házcsere után megkapja a második ventit :slight_smile:

:confused: Gondolom elviszi a procit, csak menőbben nézne ki vele. Ettől függetlenül szép konfig.

Amennyibe kerulnek, inkabb gephazat cserelek :smiley:

1 Like

Próbáltad ugy hogy a csövek a hátra kerüljenek? Elméletileg nem logna bele a ventibe

Igen, de 2017-ben, mikor azt írtam mindenki Intel-t vett, most már mindenki AMD-t az ár/érték aránya, és a jó teljesítménye miatt (utoljára a Barton magos korszakba volt ez, hogy mindenki AMD-t vett). Azóta még két gépcserén túlvagyok, meg lett mellé egy streamer is, mindkettő Intel alapon, de érik az egyik váltása AMD-re :smiley:

Ééés megvan, életem első PC-je:

Cpu: Ryzen 5 3600
Alaplap: Aorus B450 Elite
Gpu: Rx 5700 (mókuskerék yeah :)) )
Cpu hűtő: Gyári Amd
Ram: 2x8Gb Hyperx Predator Rgb 3200mhz cl16
Ssd: 480Gb Kingston A1000
Hdd: 2Tb Seagate Barracuda (2018)
Táp: Evga 850 Gq
Ház: Fractal Design Meshify C White
Led: Deepcool 350 rgb led
Paszta: Noctua Nt-H1
Venti: Elől 2x Fractal Design Dynamic GP 14 White, Hátul 1x Fractal Design Dynamic x2 Gp 12

Monitor 1: Aoc C24g1 1080p 144hz VA
Monitor 2: Acer Cb241hy 1080p 60hz Ips Pivot
Füles: Hyperx Cloud II
Billenytű+Egér: Cooler Master Masterkeys Lite L Combo
Hangszóró: Logitech Z200

A hátter nem végleges, költözés nemsokára lesz de addigis így néz ki:

Megjegyzés: Sokan mondják, hogy a mókuskerekes Gpu hangos de szerintem teljesen elviselhető (játek közben úgyis felveszem a fülest) és nem melegszik túl, főleg ha állitgatod a ventijét a wattmanban akkor nagyon is jó tud lenni. A világításra a ledsort nagyon is ajánlani tudom, sokkal olcsóbb megoldás mint az rgb venti. A masterkeys lite l kombó kezdésnek szerintem nagyon jó, öröm használni :).

Köszönöm a segítséget a fórumnak,ti is hozzájárultatok! :slight_smile:

21 Likes

Sziasztok!

Pár kép az enyémről is ide:

Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS PRO
Proci: AMD Ryzen 5 2600
CPU hütő: RAIJINTEK ORCUS 240
RAM: 4x4 Gb HYPERX Predator 3000 Mhz
GPU: NVIDIA GTX 1060 6 Gb
SSD: ADATA SX 8200 Pro PCI-E
HDD: Toshiba 3TB
Ház: NZXT S340
Táp: Coolermaster 550W
Monitor: SAMSUNG CJG50 32"
Billenytű+egér: Hama Urage Cyberboard+Urage Gaming Mouse
Hangszoro: MACKIE CR4
Ventik: Coolermaster RGB
Sisak: :grinning::grinning::grinning:NOLAN N 87
Asztal: IKEA Linmon/Alex

Várom a hideget,meleget :grinning:

9 Likes

HDD-ből nem 3TB-ot akartál írni véletlen?

1 Like

Jogos :grinning: Javitva

1 Like