Milyen alaplap legyen?

Sziasztok! :slight_smile:
Fejleszteni szeretném a gépem egy 8. generéciós Intel konfigra! :slight_smile:
Az lenne a kérdésem, hogy a Z370-es és a Z390-es Chipset között mi lett a különbség?
Melyik lenne jó ( ésszerűbb ) választás? :slight_smile:
Előre is köszönöm a segítséget!! :smiley:

Attól függ hogy milyen procit veszel. Viszont jelenlegi árak mellett biztosan nem éri meg Intelt venni, a Ryzen jelenleg sokkal jobb opció. Veszel egy 2600X-et és egy B450-es lapot és meg is vagy, kerettől függően persze

Köszi a gyors választ! :slight_smile:
Most először gondoltam egy i3-8100-at és majd nyáron egy i5-8600-at vagy a 9. genes i5-öt :slight_smile:

Mhmmm. Ebben az esetben mindenképpen Ryzen lesz a nyerő. Mi van a jelenlegi gépben?

Hát a mostaniban egy Pentium G3420, 4 GB DDR3-as Ram, és egy GTX 660
Ezt ha minden igaz sikerül elpasszolni és akkor jött volna a fejlesztés :slight_smile:
Ami a Keretet illeti…nem szerettem volna nagyon 100k fölé csúszni :smiley:

A 100k kicsit karcsu keret lesz az alaplap és proci cserével ramot is venned kell meg nagyon esélyes hogy tápot is.
Gondold át hogy veszel egy stabil alapot amit fejleszthetsz majd amikor van rá kereted, mondjuk egy 2200G vagy 2400G ryzen proci B450 RAM 3000-3200-as 2x4GB RAM és egy 550 Watt 80+ gold táp nem sokkal lepi tul a keretedet :slight_smile:

google

Sziasztok.
MInden Ryzen procit ami X-el végződik ventillátor nélkül árulják?
Mert valahol mintha olvastam volna.

Ez estben nem értem ezt: a build ajánlóban a performance csomagban gyári hűtőt ír, 0 FT.

Köszike

Hol olvastál ilyet? Mindhez jár gyári venti, plusz nem is rosszak.

Nem.

A ryzen 2 szériából mindhez jár hűtő.

Az első szériánál nem mindegyikhez járt.

Igen, azt hiszem 2017-es volt a cikk, így már világos. Köszönöm

Tápom van…abból kicsit nagyobbat és jobb minőségűt vettem mert tudtam hogy hamarosan fejlesztés lesz! :slight_smile:
A táp egy: E.V.G.A 650GQ 80+ GOLD táp! :smiley: