Milyen egeret vegyek/válasszak?

Sziasztok! Körülbelül 5 évig egy Trust GXT 25-öt használtam, de mivel az felmondta a szolgálatot ezért kinéztem magamnak egy új egeret. A Razer DeathAdder Essential-t. Az Essential és az Elite között nagy a különbség? Érdemes Razer egeret venni egyáltalán? Vagy válasszak más márkát? Mivel pár fórumon azt olvastam, hogy a Razer egereknek nem annyira jó az anyaghasználata mint régen (amit én kétlek, de azért gondoltam megkérdezem).

Razer basilisk-ot használok, de olyat vegyél, ami neked tetszik, és meg tudod fizetni. Nyilván ne 2 ezer forintos tesco egeret. Media markt-ban ki tudsz próbálni néhányat, fontos, hogy a kezedhez passzoljon (Ne legyen túl nagy, túl kicsi), legyen benne értelmes szenzor, a funkciók már igény kérdése.
Razer deathadder után anyaghasználat minőségi csökkenést nem tapasztalok, sőt, mehanikus kapcsolókat kapott az egér, az előzőben pont ez a része adta fel a szolgálatot.
Méretileg viszont nem ajánlom a deathaddert, nekem legalábbis nagy volt.

Köszönöm a választ! Időközben rátaláltam a Zowie egerekre és nagyon megtetszettek. Lehetséges, hogy ezek közül választok.

Az Asus ROG Gladius 2 Origin is elég durva, cserélhető a kapcsolója, ami azért valljuk be elég ritka

Spoiler

Én egy Asus Strix Evolve-ot használok,lassan fél éve.Teljes mértékben megvagyok vele elégedve,imádom.

Ja egyébként igen,tényleg ne vegyél ilyen no name egeret,egyszer nagyon megjártam egyel.4kba került,adtak mellé egy egérpadot is.Jó dealnek tűnt.Konkrétan mikor meglett az új egerem,ezt a fost kidobtam az ablakon mert pokollá változtatta az életem xd