Milyen filmeket ajánlanátok?

Minden ami star wars :heart:️:heart:️:heart:️

sorozat ?

Most néztük végig a 100-at ( netflixen ), illetve walking dead maratont tartunk asszonnyal :smiley:

Ha már sorozat:

• Hannibál
  • Game of Thrones
  • Knightfall
  • Bates Motel
  • The Last Ship
  • Rick and Morty
  • Vikings
  • Supernatural

Mr. Robot
Gifted
Sopranos
Lucifer

Sorozatok
Aranyélet
Az Árnyak
Terápia

Narcos
Black Mirror
Black Sails
13 Reasons Why

Sorozatok

• Knightfall
  • Stranger Things
  • The Expanse
  • The Man in the High Castle

A héten néztem egy kevésbé ismert háborús filmet. Ami meglepően jóra sikerült. A vietnámi háborúról szól egy eldugott támaszpontot véd egy csapat amerikai katona a vietnámi haderővel szemben. Tudom teljesen közhelyesen hangzik de egy valóban jól sikerült darab ami elég véres és nem is igazán húzza az időt egyből bedobja a nézőt a háborúba. A film igazából attól működik jól hogy nem akar többnek látszani mint ami. Egyszerűen csak bemutat egy csatát a vietnámi hadszintéren és ennyi. De vannak benne elég kemény és durva jelenetek pl. amikor az amerikai katonák lelövöldözik a sebesült vietnámi katonákat. Elég megrázó.
A Gloria támaszpont ostroma

Sziasztok!

Egy nem túl régi filmet szeretnék ajánlani, leginkább azoknak akiket érdekel az újkori Japán történelme, vagy látták például a Shogun c. sorozatot. Két jezsuita szerzetes kalandos útja a bezárkózó Japánban, miután betiltották a külföldiekkel történő érintkezést. Néha vontatott, de szépen fényképezett filmről beszélhetünk.

Mindenkinek ajánlom ezt a dokumentumfilmet aki kedvelte ezt a srácot és a munkásságát. Én a Hazafiban találkoztam Heath Ledgerrel először de már ott egy nagyon szimpatikus és tehetséges színész benyomását keltette számomra. A Lovagregényt pedig a mai napig nagyon szeretem. És valóban amit Joker karakterével művelt az elképesztő volt. Nagyon sajnáltam amikor hirtelen elhunyt. :frowning:
I am Heath Ledger

• V for Vendetta - igazi mestermű, mindenkinek ajánlom!

• Watchmen - véleményem szerint a legjobb Zack Synder film, és egyben DC film.

• Get Out! - 2017 egyik legjobb horrorja elképesztő színészi játékkal.

• I am a Legend - szerintem nem kell taglalnom, egyszerűen zseniális.

És a személyes kedvencem: Interstellar!

Unatkoztam ma suliba, ezért elhatároztam megnézem magyar felirattal, és hát eszméletlen jó lett whaoo :smiley: csodás film, orkok, tündék, gangsta feeling minden megvan benne de a legfontosabb hogy a zenék amik a dilmbe vannak, hihetetlenül passzolnak. Egyszerűen jó film volt nah :smiley:
10/10

Teljesen magával ragadott engem is! Azóta megnéztem még egyszer :smiley:
A zenék nagyon illenek hozzá, már a bevezető muzsika rengeteget adott a filmhez. Hála az égnek jövőre jön a folytatás, akkora sikere lett :wink:

the blacklist nevezetű sorozatot szokta valaki nézni? nekem most az az egyik kedvencem :grinning:

Nem rossz, de nekem túl sablonos.

Egyszerűen behelyettesítették a valós társadalmi rétegeket fantasy lényekkel, de maguk a kasztok túlságosan egysíkúak, magáról a világról pedig alig tudunk meg valamit.

Aki jó az jó, aki rossz az rossz, nincsenek árnyalatok a karakterekben csak végletek.

Kár érte, mert lehetett volna tényleg jó film, az alap megvan hozzá, de szerintem így egy egyszer nézhető, kihagyott ziccer.

Naprakészen nézem igen :slight_smile: S05E11 már megnézve :slight_smile: Reddington papa ritka nagy figura :smiley:

@beci82 Én mindig úgy szoktam csinálni hogy összevárok egy teljes évadot és akkor nézem meg :smiley: Azt kell hogy mondjam hogy a Reddingtont játszó színész eszeveszett amit művel , kevés olyan sorozat/film van ahol ennyire jól játsza valaki a szerepet. (persze ez nyilván forgató könyvtől is múlik ) Talán még a lie to me (hazudj ha tudsz) főszereplője volt még ekkora tuskó csak ő nyilván azért mert hazugság vizsgáló volt. :smiley:

Azokat is láttam igen! :slight_smile: Az is tetszett! Én 1-2 sorozatnál nem szoktam bevárni! A Vikings is olyan hogy új rész jön és rárepülök meg a TWD is bár nem értem azt még mért nézem :smiley: :smiley:

hát őszinte legyek a TWD -t azt nagyon elcseszték de hát én úgy vagyok vele ha már elkezdtem akkor végig is nézem :smiley:

Engem is az érdekel hogy mi lesz a vége ha valaha lesz, de sztem az még nem mostanában várható… Rick onnan fog nyugdíjba vonulni…:smiley: