Milyen filmeket ajánlanátok?

@airlady ! Ha tetszenek neked az ilyen sötét, fura, beteges, emlékezetes, nem könnyű, stb -filmek akkor ajánlom az 1990 -es Jákob lajtorjáját ! - Láttad már?
Csak hallgass bele a zenéjébe és érteni fogod, hogy ez egy elég mély / vastag alkotás :

Film betétdalok

Boldog Halálnapot! Én megneztem és jobb mint elvártam

Két filmet ajánlanék a figyelmetekbe, az első egy életrajzi dráma, nagyon szépen fényképezett Kaliforniával, Reese Witherspoon főszereplésével, lassú tempójú film a ‘‘self’’ megtalálásáról és a lelki megbékélésről. A másik egy régebbi klasszikus, amit a hétvégén szedtem elő :slight_smile:

Hosszú nap levezetőnek jó lesz :smiley:

Vannak it jó ajánlások ahogy látom :smiley:
Nekem jelenleg a http://www.imdb.com/title/tt1825683/
szimpatikus a legjobban. :slight_smile:

Hétvégén pedig ezeket néztem:

Mindkettő tetszett igazál, első az egy normál, de jó film volt. A második viszont lehetett volna jobb de ígyis faxa volt :smiley: Pici John Wick beütés, de itt az ex barátnője miatt áll bosszút a szervezeten a főszereplő. Én élveztem :smiley: (bár én vevő vagyok az ilyen tömeggyilkolós, víccesebb filmekre)

Hátsz whao az eredménye a tegnapi filmezésemnek :open_mouth:

Ha egy komoylabb filmre vágytok, nemis komyolabb inkább mennyire messzire vagy hajlandó elmenni a családodért kategória picit, ez a film:

Ha pedig szénné akartok égni agyilag :smiley: Akkor meg ezt javasolnám:

Assassin Creed : Tegnap végigvittem a Brotherhood-ot, s úgy döntöttem megnézem a filmet. Na most ez egy nagy hiba volt! Konkrétan nagyon kevés dolgot hoztak át a játékból. Nem lehetett eldönteni, hogy a játék melyik részéből készül a film, mert ugyebár

Spoiler

az almát keresik a Brotherhoodban is és a filmben is, viszont a Brotherhood Olaszországban játszodik, míg a film Spanyolországban. Az alma a játékban fegyver is volt, itt csak 1 nagy gömb. A Játékban Desmond Miles aki Ezio Auditore ősi lezármazottja, itt meg valami Cal, aki valami Aquilar leszármazottja.

Nálam nagyon nagy csalódás a film! 3 / 10

Ismét egy II. világháború végén játszódó filmet ajánlanék nektek. A film Párizs német megszállásának végén játszódik, és a város pusztulására parancsot kapó német tábornok, valamint a várost megmenteni akaró svéd konzul között (állítólag megtörtént) egész estén át tartó beszélgetést dolgozza fel. Nagyon jók a színészi játékok, a svéd diplomatát játszó André Dussollier alakítása viszi a filmet. A Der Untergang könnyedebb változata, szebb befejezéssel.

:smiley:

A villámok istenét lesokkolózták.
Ez most olyan mintha valaki jobb poént mond mint Tony Stark.
Ja várjunk Bruce Bannernek sikerült.

Ncore-ra még csak most került fel? :smiley:

Ha a Thor ra gondolsz, akkor igen. Pár napja van fenn :smiley:
Továbbiakban semmi nCore :wink:

Nem tudom, volt-e már itt, Puzsérék a 15. legjobb filmnek választották (én azért nem tenném ennyire előre).

Az a tipikus “nem érted közben, hogy mi történik, aztán a végén minden összeáll” típusú film.

Ja, és ehhez még Ncore se kell, mert fent van YouTube-on :smiley:

Fent van az már jó pár hete, nem pár napja. :smiley:

Az eredeti szinkronos az igen, másfél hónapja fennvan, viszont a szinkronos csak pár napja :smiley:

Ja azt nem tudtam. :smiley: Én amit lehet felirattal nézek, ezért se nagyon járok moziba, mert itt nem adnak feliratosan semmit.

Hasonlóan vagyok, bár felirat nélkül. Viszont mostanában elég sok filmet el lehet kapni az eredeti nyelven, a Thor is ment.

Hátsz kinek a pap kinek a pappné :smiley: én személy szerint jobban szeretem a magyar szinkronnal megnézni a filmeket, legalábbis 90% ban. Maradék 10% neg olyan kultfilmek számomra amit bármilyen nyelven megneznek pl:. Ilyen nekem a Jon Wick, Straight Outta Compton, All Eyez on Me, stb.
Sokszor nagyon jól eltalaljak a magyar szinkront is, és akkor az úgy egy korrekt egészet alkot, ám ez fordítva is elsülhet xD

A legtöbb magyar szinkron az utóbbi 10 évben egyszerűen fájdalmasan rossz, ráadásul sokat el is vesz, sok színésznek nagyon karakteres hangja van, amivel ugyanúgy játszik, mint a “testével”. Sajnos a magyar szinkron fénykora már régen elmúlt. Aki teheti, nézzen eredeti nyelven amit lehet.

Szerintem ma már az egyetlen szinkron ami jó lehet, az az animációs filmek szinkronja. :smiley: Minden mást jobban megéri eredeti nyelven nézni.

Jogos, teljesen megértem a ti szempontjaitokat is :smiley: Énis igazából próbálok egyre szélesebb körben nézelődni, filmek, sorozatok terén, de valahogy nekem mindig a hazai szinkron lesz a befutó a legtöbb esetben.
pl.: én else tudnám képzelni a The Simpsons-t eredeti szinronnal nézni csak, folyamatosan :smiley: Eredeti szinkronhangok annyira rosszak, hogy whaa :smiley: (mert nézem eredeti, és ha kijön akkor magyar szinkronnal is mégegyszer) és így sokat levesz az élményből.

De jaah, sokszor meg az eredeti szinkron az ami korrekt, a magyar az meg kuka, legtöbbször. Nyílván itt közrejátszik a temérdek szinkronizálni való film is.