Milyen filmeket ajánlanátok?

Hali! Ha szereted a thrillert és nem vagy rest gondolkodni a film alatt akkor a Vörös verebet tudom ajánlani. Szerintem picit minimalista, nincsenek benne azok a + effektek vagy gépes utómunkák amik mostanság a filmekben megjelennek. Magyar helyszínen is forgatták és maga a story sem sikerült annyira rosszra. Tegnap néztem meg :).

Tegnap nagyon bátor voltam és bevállaltam ezt a filmet. :smiley: Nem voltak magas elvárásaim, de meglepően tetszett, a régi kung-fu filmek kicsit bugyuta történetét végre valami élvezhető sztorival helyettesítették. Egyszer nézhető film, néha meglepően érzelmes és állítólag van egy minimális történelmi alapja. Bár a légionáriusok páncélját nehéz megbocsájtani.

@airlady & @Berselius
Nemvolt rossz film, tegnap megnéztem, érdekes az egyszer biztos :slight_smile:
Tetszett!

Egyszer mindenképp jó :slight_smile: Nálam 7/10 :slight_smile:

Tegnap megnéztem a The Room-ot. Kíváncsi voltam rá, plusz a Disaster Artistot is látni akartam. Huh hát a Room az kemény. :smiley: Már kapásból 5 ponton kezdett nálam a 10-ből aztán szépen lassan leépült 2-re. Sokat nevettem rajta olyan szar a színészjáték benne, a zenék, a jelenetek, a szövegkönyv és annyi szálat előhoznak, amikkel később semmit nem foglalkoznak. Az egyik legrosszabb film, amit valaha láttam! Mégis volt benne valami, ami összetartotta és végignézette és ha még Tommy Wiseauról is van némi ismerete a nézőnek, nagyon sokat tud dobni a filmen. Megértem miért lett Amerikában ez a film kultikus.

Ma pedig végignéztem a The Disaster Artistot. Huh hát ez a film pont a The Room ellentéte. Nagyon jó film, ami nagyon jól visszahozza milyen lehetett a The Room teljes élete. James Franco olyan Tommy Wiseaut hoz, hogy csak na. A film végén egymás mellé rakják a két film híresebb jeleneteit és 10/10 a hasonlóság. :smiley: Szóval ha van időtök és kedvetek hozzá ajánlom ezt a két filmet. A The Roomot ha lehet társasággal, mert egyedül kicsit szenvedős, de a The Disaster Artist már egyedül is jó. Ahhoz, hogy értékelni tudjátok igazán a filmet, végig kell valahogy szenvedni a The Roomot, de megéri tényleg.

Tegnap megnéztük az új Tomb Raidert a moziban, mondanom se kell, hogy a legjobb film lett az összes Tomb Raider film közül. Alicia Vikander nagyon jól játssza a szerepét, igazi belevaló tökös csaj :smiley: Én ajánlom , hogy nézzétek meg moziba megéri :wink:

Jókis, könnyed film volt ez, nagyon tetszett :smiley: Nincs tele káromkodással sem, családias, mégis tökjópofa film, nagyon tetszett, megérdemli az IMDB 8-as értékelését.
Egy vírág egy műveletlen, gazzal teli kertben ez a film, szerintem :slight_smile:

@vilmos1000 : abszolút egyetértek!

Pont ezt hallgattam a napokban :smiley:

A pénznyelő :

Este úgy döntöttem, hogy valami könnyed vígjátékot megnézek. Gyerekkorom egyik kedvenc vígjátéka. Tom Hanks szemtelenül fiatal itt még. A poénokon még mai szemmel tudok nevetni :slight_smile:
Aki esetleg még nem látta, nyugodtan megnézheti, az a közel másfél óra úgy repül el, hogy észre se veszi!

Kicsi kötekedés, de aki csak egy linket küld be szimplán, nem tudna mellé írni pár sort, hogy miért ajánlja azt a filmet? A több száz másik mellé, ha valaki belök egy random filmet bármiféle indoklás nélkül, még nem hozza meg az ember kedvét. Ha már ajánlani szeretnél egy filmet, legalább indokold meg miért. :slight_smile:

(Ezt így általánosságként értettem és nem kifejezetten csak az efölötti posztolóknak)

Tegnap megnéztem, könnyed esti film volt :smiley: Humoros, picit csajos és persze Karácsonyos. Úgy gondolom aki szerette az első részt annak ez is tetszeni fog.

Hát régen láttam már ennyire jó animációs filmet. Szerintem nagyon jó lett 10/10. A zenéről és a családról szól. Mindenkinek ajánlom komolyan, legalább egyszer ezt látni kell! :slight_smile:

Nekem is bejött ez a mese nagyon kedves üzenete volt számomra

Véletlenül találtam, bátran ajánlom mindenkinek. Ha kedveled az '50-es évek Amerikáját, mindenféleképp szánj rá 1,5 órát erre a filmre.

Henry könyve(The book of Henry)

Ezzel a filmel egészen frissek az élményeim mert tegnap este néztem meg. Az alkotás a magyar mozikig nem jutott el, és a kritikusok mind itthon, mind nemzetközi szinten nagyon lehúzták. Ugyan akkor az egyszerü nézőknek viszont tetszett. Én csak annyit mondok, hogy felejthetetlen alkotás, és nem hogy megkönnyeztem hanem egyenesen zokogtam nem egy jelenetnél. És ez a film tipikus példája annak, hogy a filmek nem a kritikusoknak hanem a nézőknek készülnek. Mindenképpen ajánlom megnézését mert remek darab de ne olvassatok szakértői kritikát a filmről mert azok teljesen el vannak tévedve. Ugyan is véleményem szerint a szakértő kritikusok már annyira más szemmel nézik a filmeket, hogy nem veszik észre a filmek igazi értékeit és olyan dolgok miatt húzzák le azt amik valójában nem is úgy vannak csak egy kicsit más szemmel kell nézni ahoz a filmet hogy meglássuk azokat az értékeket. Na hát ez a film pont ilyen.

Szóval ha ezek után valaki úgydönt hogy megnézi, a százas zsepi pakkot ajánlom bekészíteni mellé. És miközben nézitek, figyeljétek meg a képi világot és a kameramunkát, a látványt ,mert szerintem zseniálisan hangulatos. Ja hát és a színészi játék sem utolsó.

Ádám

Én úgy hallottam, hogy ez a film nagyon jól indul, de a vége iszonyatos hülyeség lesz. Nem kritikusi szemmel nézve, hanem józan paraszti ésszel nézve. Amit kitalált a srác az kb lehetetlenség (de ha belegondolunk már mekkora baromság ez :smiley: ennél azért sokkal egyszerűbben is ki lehetett volna találni) és még csomó iszonyatos logikai baki van benne, amikre hallottam még jó pár példát, de nem akarom itt leírni, hátha valaki megakarja nézni, plusz a nagy részüket már el is felejtettem. Szóval nekem úgy jött le ez a film a podcast alapján, amiben meséltek erről (nem kritikusok, csak filmszeretők), hogy ez a film agykikapcsolás szinten élvezetes tud lenni, de ha picit is ott vagyunk és figyelünk a cselekményre akkora nagy baromság, hogy csak na. Pont emiatt nem néztem még meg, mert engem különösen zavarni szokott, amikor logikai bakik vannak egy filmben és tudom, hogy csak ideges lennék végig.

Ha megakarod hallgatni a beszélgetést itt a link (időkódosan egyből oda ugrik):

Furcsa, lehet hogy igazuk van. Ezek szerint én vagyok nagyon amatőr filmek terén de nekem akkor is nagyon bejött.